bugün

Elbette zeki bayanlar vardır ama bir bayan olarak söylüyorumki genellikle erkekler daha zeki olurlar olmasa bile meyilleri vardır çünkü kadını kollayıp koruyacak bakacak zekaya ve kuvvete sahip olması gerekir.
delirmeye meyil.
yalnızlığı severler
mış gibi yaşamazlar
çok düşünür, az konuşurlar
Irkçı olmayan ve hassas olan insanlardır. En azından genelinin böyle olduğunu düşünüyorum.
Irkçı olmak, insanın içindeki kibirin yansımasıdır. Kibir ise insanın kendisine olan güvensizliğinden doğar. Bu yüzden bu insanlar tutucu, sabit karakterlidir ve bu karakterlerin zeki olması onlardan beklenemez çünkü zeki insanlar bunların arasından çıkmaz.
Hassas olmalarından ise şunu kastediyorum, hassas olmak alınganlık anlamında değil, sese gürültüye çevreye şartlara kendisine düşüncelerine karşı hassas olmak. Bunlara hassas olan kişi ister istemez hassaslığından ötürü dışarıdan darbeler alır ve o darbeler onun kafasında yeni sorular yaratır. Soru sorabilen (gerçek sorulardan bahsediyorum.) kişi, aklında sorular dönüp dolaşan kişi zekidir. Çünkü toplumun büyük bir çoğunluğu hayatında neredeyse bir kere bile gerçekten soru sormamış, sorsa bile hemen kafasının rahatlığı için o soruları kafasından def etmeye meyillidir, kendi sorularını soramayan insanlar hep birilerinin sorularından dolayısıyla birilerinin arkasından ilerler ve bu zekilikten öte "normal" olmanın bir göstergesidir.
Sonuç olarak zeki insanların ortak özellikleri benim fikrime göre bu şekildedir.
Kendilerinin farkındadırlar. Bu farkındalık diğer kişiler tarafından "küstahlık" olarak algılansa da küstahlık değildir. Aksine zeki insanlar, egolarından arınmış olurlar.

Zeki insanlar, Üstüne düşündüğü konuyu bokunu çıkarana kadar öğrenir fakat öğrendiği şeyle yetinmeyi bilmezler. Bokunu çıkardığı şeyin de bokunu çıkarmak isterler.

Olgundurlar. Yeri geldiğinde 50 yaşındaki adamın bürünemediği olgunluğa bürünürler.

Kaliteli düşünürler ve Kaliteli düşünmek için bir çaba göstermezler. Salt Düşüncelerini dile getirdikleri anda, diğer kişilerin dikkatini kolaylıkla üzerlerinde toplayabilirler.

Ay neyse sıkıldım.
Eyyorlamam bu kadar.
çoğunlukla kuşku ve kararsızlık içinde olmalarıdır.

"dunyanın en büyük sorunu akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendinden emin olmalarıdır."
-bertrand russell
Zekanında 8 çeşiti bulunmakta o yüzden ortak özelliklerini bulmak zor olur.
nicklerinin cornella olması.

uludağ sözlükte yazmaları.

bu ikisine aynı anda sahip olmaları.
hayatlarının bir döneminde mutlaka psikolojik sorunlar yaşayacak olmaları.

not: felaket tellallığı yapmak istemem ama.. düşünebilmek = depresyon
zeki insanlar bu entry'ye girip acaba bende de bu özellikler var mı demez mesela.
http://www.bbc.com/turkce...?ocid=socialflow_facebook
kimseyi kendine eş değer görmemesi...
(bkz: einstein ın evlilik sözleşmesi)
nazik ve saygılı, yersen.

kodumun zekileri kibirli birer pisliklerdir. dünyanın merkezine kendilerini koyarlar, diğer herkesi, kendi hayatlarında yer alan figüran olarak görürler. kesinlikle saygısız, sevmeyi beceremeyen tiplerdir.

not: bu dediklerim çok üstün zekâlı insanlar içindir. cok üstün olduğunun farkina varan birey ister istemez kibre kapılır.

zekanın fazlası da azı da kusurdur, üretim hatasıdır. yanlış kodlama neticesidir. bozuk dna'dır. normali sen ben gibi olanlardır. 90-110 arasıdır. zaten çoğunluk bu araliktadır. bir insanın geri zekâlı veya ileri zekâlı olması eşit olasılıktır. beyindeki kimyasalların bozukluğundan kaynaklanır. normal iki insandan doğan bebeğin her iki kusuru taşıma ihtimali aynıdır. ancak, zeki çiftlerin, veya zeki olmayan çiftlerin çocuklarının zekâ yönünden kendilerine benzemesi olasılığı yüksektir. dna ve gen zorunlu mirastir çünkü.

gelelim mevzuya,
ortak ozellik diye pek bir şey yoktur bunların arasında. tek net ortaklık zeki olmaları. diger hersey aile ve ortamlarından elde ettikleri kazanimlardir.
dunya tarihine bakacak olursak, en büyük politikacılar, bilim adamları, feylesoflar zeki insanlardır. ama en büyük suçlular da (örneğin nazi'ler) çok zekidir.
zekâ herkeste olması muhtemel bir özellik. mevzu, kişinin bunu nasıl kullanacağıdır.
Az uyumaları.
Yoktur muhtemelen. Az uyuyan siradan ama kendini zeki sanan insan az uyuduklarini soyler, yine baska kibar ve kendini zeki sanan insan da kibar olduklarini.
bu duruma göre ben çok zekalıyım. yersen.
Bana benzemeleridir.
hayata gerçekçi biçimde bakmalarına rağmen, kendini hayal kurmaktan alamazlar. fakat hayallerini kendine saklarlar. ayrıntılar üzerinde çok fazla düşünürler. bazen üzüntülerini hiç belli etmezler, çünkü etrafındakilerin kendilerine bir fayda sağlamayacağinı bilirler ve boş tesellilere karınları toktur.
şöyle laflar etmeleridir

http://www.imdb.com/title/tt1178663/quotes
psikomotor yani el becerilerinin gelişmemiş olması.
beceriksiz olmaları, uykusuz olmaları, asosyal olmaları değildir.

sen dahi değilsin, sadece asosyalsin mesela. dahi olduğundan ayakkabılarını bağlayamadığını sanıyorsun. komple yalan. ana kuzusu olmandan.

kudurun.
zeki olmaları
Tum zeki insanlar espri yapmazlar, mizah anlayislari gelismis olmayabilir. Fakat espri yapabilen, mizah anlayisi gelismis bir insan kesinlikle zekidir.
Zeki olduklarıyla övünmemeleri.
Uyku tutmaması değil ama az uyumayı tercih etmeleri olabilir.