bugün

çocukluk. ama öyle mutlu mesut hedehödö zamanlarının tekrarı için değil, telafi etmek için, şimdiyi mutlu mesut hedehödö zaman yapabilirim belki diye.
Yer degil de zaman diye sorulsaydi eger 1983 yili derdim.
ulu önder atatürk'ün zamanına giderdim.net. çünkü görmek tanışmak isterdim. çocukluk hayalim.
sonrada
çocukluğuma tabii ki
bir vatan haininin tohumlarının ekildiği ana giderdim.

Güzel fikir değil mi?
Hiroşimaya bomba atılmadan Birgün öncesine.
En azından masumların katledilmesini önlerdim.

Bu saatlerde pek bir hümanist oldum.
ilkokul birinci ve ikinci sınıfta okuduğum zamanlara... O zamanlar babaannem dedem ve iki kuzenimle yaşıyordum (bana göre abla ve abi) ve dedem beni hergün okula bisiklet ile götürüp bisiklet ile alırdı. O zamanları ve dedemi çok özlüyorum. Hep o yaşta ve dedemle kalabilseydim.
Zaman makinesi olsa bundan on yil sonraya gitmek isterdim. Mesleki olarak nerdeyim, evlenmis miyim, ölmuste olabilirim. Kafamda deli sorular.
Once kizildenizin tarilmasini kenardan izler ordan ayin ikiye ayrilmasina gecer sonra istanbulun fethini fatihle kutlardim. Oradan samsuna sonra kocatepeye ordan kordona...
Sonra gelecek pazartesiye iddaaa toplu sonuclarini almaya. (bkz: sonu muhakkak boyle olmaliydi)
bize sıra gelene kadar bozulur amk makinesi.
ama taş devrinden alırım bir dal.
bu kodumun piramitlerini harbiden uzaylılar mı yaptı diye bakıp gelirdim. geri gönderirlerse tabi. (bkz: swh)
ana karnından öncesine..
gidip kim gönderiyosa buraya ona "nolur gitmiyim!!" diye yalvarıp tepinmek istiyorum.

edit: aha paradoks. düşün zaman makinesi var senin yaşın küçülecek mi şimdiki gibi mi kalacaksın?
Baba olduğum ana gitmek isterdim yada dede olduğum anda olabilir. Çünkü gerçekten mutlu olacağım zamanlar bunlardır benim için ,gerçek mutluluğumu görmek isterim sadece birkaç dakikalığına.
Çocukluğuma geri dönmek isterdim.
1945 stalingrad tabi kısa süreli......

bir hakkım daha olsa ülkenin gelecekte ki halini görmek için 200 yıl ileri giderdim...
geleceğe. geçmişte ne yapayım. ha gidersemde muhtemelen nazi almanyasi döneminde hitler ile, osmanlı döneminde 2. abdülhamid han ile birde 571 de peygamber efendimiz (sav) ile tanışmak isterdim. he ayrıca birde henry ford ile tanışmak isterdim.
yer mi zaman mı?
adem ile havva elma ağacına yaklaşırken tam o dakikaya. elimde haydar ile..
GRAHAM Bell'in telefonu bulduğu zamana gitmek isterdim.

belki telefonlar olmasa daha mutlu olabilirdik.
o gece dolunayda, dalgalar çıplak ayaklarımıza çarparken, güneş kırmızı, gök mavi gözlerini seyrederken, sarılıp, seninle hayat geçer dediği ana geri dönmek isterdim. Yürüyebildiğim, koşabildiğim günlere geri dönmek isterdim.
ben bir yere gitmeye üşenirim kesin amk.
Yerimde durup geçmişe giderim.
Entrylere baktım da kimse "ananın amına zaa xd" yazmamış.
Seviye yükseliyor galiba lan.

T, minnak bir anket çalışmasıdır.
Ve nedense hep geçmiş hedeflenmiştir.
Kimsenin Gelecekten güzel bir umudu yok galiba?
Valla aranızda her türden tarihi olayı merak edip, onu görmek için o zaman dilimine gitmek isteyenler olabilir.
Ama ben çocukluğuma gitmek istiyorum. Şöyle 1995 yılına falan. Tam böyle 4-5 yaşlarındayken. Doya doya bir daha yaşardım çocukluğumu.
zaman makinesi ile bir yere değil, bir zamana gidilir. Bir yere gitmek için yürüyebilir, toplu taşıma araçlarını kullanabilir, aracınızı kullanabilirsiniz.
Bazen 4. Sınıftan itibaren tekrar yaşayıp bazı olaylara farklı ve çok daha mantıklı kararlar verebilmeyi dilerim. O zamana gider kendime akıl veririm.