bugün

eski sevgiliyle tanıştığımız güne gidip çıkma teklifine hayır demek. *
baltacı mehmet'i yakın takip.
ateşi bulan ilk insanın yanına gidip tepkisini gözlemek.
öldüğüm ana gitmek.
1 saat sonraya gidilip poğaça alınacak.
once 2000 yilina gidip 1000000 tl alip her zamanda bozdura bozdura geri gidip 1960 li yillarda birsuru arsa alip 2012 gri gelinip hepsini satip essekler gibi zengin olmaktr.
--spoiler--
zaman makinesi diye bir şey yoktur.
--spoiler--

daha mantıklı hayaller kursanıza huamına. *
bulunsa bize verecekler sanki.
Acilen apo nun ve işbirlikçilerinin babalarının yanına gidilir,prezervatif dağıtılır.
o gün ona sevdiği söylerdim. söyleyemedim o 1 saat sonra öldü. hala özlüyorum. seviyorum özlüyorum bekliyorum. bu hasretin elbet bir vuslatı olur. burda olmasa da orda olur. bekliyorum özlüyorum seviyorum.
münfesih kayınbabamın zamanına gidip adamın mikini keseceğim ki; bu sülale yer yüzüne gelememiş olsun.
ilişkide boşalıp geri almak, tekrar boşalmak, geri almak tekrar....
Geleceğe gidip 50 yıllık maç sonuçları basketbol sonuçlarını bir şeylere kaydedip Flash disk gibi, geri gelip iddaadan parayı kazanmaktır.
seri üretimine geçmek.
7-8 yıl bir geleceğe giderim baktım bir halt olmamışız ordan tekrar başladığım noktaya dönerim.
ayın 15 ine gidip maaşı almak.
Tarih birebir görülerek yazılabilir. Bazı insanların şakşakçıları da bi güzel göt edilir.
Beni terkeden sevgilimle ayrıldığım güne gidip, o beni terketmeden benim onu terketmem olurdu. En azından ''Yol verdim gitti'' derdim.
Zaman makinesi eğer bulunacak olsaydı şimdiye kadar birileri şuan bulunduğumuz zamanı ziyaret etmeleri gerekirdi. Böyle bişey gerçekleşmediği için zaman makinesi de olmayacaktır. Gereksiz bir polemik, hayal ürünü.
Türkiye için bazı insanların geçmişte oluşmadan önceki evresine engel olmak ilk yapılacak işdir. Sonra işin cılkını çıkartıp zengin olmak gelir.
çocukluğa dönüp dışarda top oynamak.
sanş oyunları gibi işlere ilgim olmazdı pek. tarihin önemi olmaksızın kumarın insana her zaman zararı dokunmuştur. ne kadar eş, dost, tanıdık, sevdik, bildik kimse varsa iflas etmiş, batmış, dara düşmüş; hepsine engel olmaya çalışırdım. gerçi kimse miklemezdi orası ayrı ama ben yine de engel olurdum.

sigara içip hasta olmuş ağır acılar yaşayan kimselere de ilerki zamanda başına neler geleceğini anlatırdım. çok acılar çekeceksin. ızdıraptan uyuyamayacaksın ve hepsinin sebebi bu sigara/alkol diye anlatırdım.

hoş; bu zıkkımları kullananların büyük bir kısmını aynı kötü son bekliyor. zamanda yolculuk yapmaya gerek olmaksızın, gelecekten geçmişe gelmiş olmaksızın bunları anlatmak lazım tabi.

hayatımdaki gereksiz olan tüm insanlarla tanışmama engel olurdum. hiçbirisini tanımamış olurdum böylece.

geçmişe dönüp; bir psikolog ya da hipnoz bilimciye gider, mülayim, yumuşak yüzlü ve kimseyi kıramayan bu çağlar üstü kişiliğimden nasıl kurtulacağım hakkında yardım isterdim. söylediklerini de harfiyen uygulardım.

sigarayı 2 yıl önce bırakmış olmama rağmen sigaraya başlamamış olmaya çalışırdım. geleceğe dönüş filminde kurgulandığı gibi olacaksa, yani benim şimdiki halim ve karşısında 13-14 yaşındaki halim olacaksa 13-14 yaşındaki halimin sigara içtiği hangi köşe, hangi bucak varsa hepsine, her sigara içişlerinde gider hem kendisimi hemde ne kadar saz arkadaşım varsa beraber içtiğim hepsini tokat manyağı yapardım. benim yüzümden hepsi sigaradan nefret etmiş olurdu. haliyle bugün sigara içmememe rağmen sigaranın psikolojik boşluğundan hala kurtulabilmiş değilim çünkü. hiç başlanılmamalıydı.
önce isim konur.
Zaman makinama dantel kılıf örerdim.
Eski günlere geri dönmektir.