bugün

dunyanin bir cok yerinde gazeteler abone yontemi ile satilmaktadir,bu anlamda zaman gazetesi dunya standartlarinda bir gazete oldugu icin fazlaca isabetli bir karar.
ayrıca abone olanların yüzde 90 nı okumaz . öyle lastiklenmiş şekilde caM SiLME masa örtüsü gibi işlemlere saklanır.
Fem'e giden arkadaşlardan biliyorum 20 kişilik sınıfa 50 tane zaman bırakırsan tabi en çok satan gazete Zaman Gazetesi olur.
zaman gazetesinin satmaması tahammülsüz kişilerin hazımsızlığı sonucunda ortaya atılan asılsız bir iddiadır. hergeçen gün daha da güçlenen cemaat ve cemaatin zinde güçlerinin bir gün gelipte ayalarını sıkıp istiklal marşını tersten söyleteceğini bilen lumpen ulusalcıların büyük korkusu bundandır. bu tarz şehvetli mastürbasyonları yapmalarının sebebi de budur.
gerçekten bir gazete olsaydı satardı.
okumak isteyecek insanların çoğunun okuma yazma bilmemesinden kaynaklanan durumdur.
satın alanların çoğunun da cemaate göstermek amacıyla elde dolaştırmak için alıp okumadığını düşünürsek zaman gazetesinin okunmaması gibi bir durum vardır.
sadece dinci hareketin planlarına uygun haberleri yayınlamak ve yazarlarına atatürk'e hakaret etmeleri için para ödemek gibi bir vizyonu vardır zaman gazetesinin.
vizyon sahibi bir gazetedir yani zaman.

edit: dağıtılma konusunu unutmuşum. açıklamaya gerek yok heralde.
iskender pala, ahmet turan alkan, nazan bekitoğlu ve bir iki yazarı daha çıkınca geriye hiçbir şey kalmadığı için normaldir.
zaten ben de gazeteyi okumuyorum bu yazarlar varsa tamam yoksa salla gitsin.

hangi gazete böyle değil ki?
zaman gazetesi zaten satılmaz genelde eş, dost rica minnet abone yaptırılarak kibarca her ay zorunlu bi şekilde haraca bağlanır.zamanında, zaman gazetesinin yakın bir arkadaşımın "olum benim için al lan" ajitasyonu sonucunda abonesi olmuştum ve bir süre mal gibi okumadığım gazeteye para verdiğimi farkettim ve en yakın arkadaşım da bu saçmalığa daha fazla tahammül edemeyip aboneliğimi iptal ettirdim. bu gazeteye kendi isteğiyle, dur ulan iyi bi gazete bu abone olayım diyen insan sayısı çok azdır. cemaat tarafından şakirtlere yok mu olum çevrenizde kimse abone yapın baskıları sonucunda bu gazete satmaktadır. sadece gazete bayiin de satılan bi gazete olsa eminim en çok satanlar ve okunanlar listesinde ilk 5 e dahi giremez.
ankara yıllarımda apartmanların kapı önüne bırakılır öylece kalırdı. bir gün evi temizleyim diye komşunun zaman gazetesini aldık. komşuda bunu görmüş. adam gıkını bil çıkarmadı.

satmasının tek sebebi gülen cemaatine para yardımı.
http://www.aktifhaber.com...ete-tirajlari-349465h.htm

no comment...
ben istatistiğe göre konuşurum ve komplo uydurmanın da bir alemi yoktur...
zaman gazetesinin en iyi tiraja sahip olması seklinde düzeltilmesi gereken başlık sanırım.
(bkz: okyanus ötesine teşekkür)
benim bulunduğum makene giremez o gazetenin bulunduğu mekanda durmam , mekanında bulunduran ticaretciden alışveriş yapmam...
tezgah satışı sadece 18.000 olan gazete. evlere dağıtılmasa şok gazetesi kadar bir gazete yani.
Satacak bilgileri kendine işliycek zamanı olamıyan gazete traj durumu.
(bkz: zamanında niyazında olanların gazetesi)
sloganı kullanılması durumunda tirajları beklentilerin üzerine çıkabilir.
sözcü gazetesi okuyanların görmek istediğidir.

bu gazete okuyanlar zamanında kürt yok dediler ama kürtler halen var. anladınız siz o nu.
ergenekondan başka okunacak yazı olmamasından kaynaklanmaktadır. Haber diyemeyeceğim çünkü çoğu haber diye geçen başlıkların bence haber değeri yok.
gazete satar paçavra değil,ya da tuvalet kağıdı alternatifi...
zaman gazetesi ülkedeki en büyük tiraja sahip gazetedir ama kağıt üstünde. okur sayısı çok azdır zaman gazetesinin bağlı olduğu cemaate mensup insanlar alıp okurlar hatta bir kişi birden çok abonelik yapabilir ve bunu yurtlara dershanelere ve evlere yaydığınızda işte sonuç ortadadır cemaatin yurtlarında evlerinde ve dershanelerinde zorunlu abonelikler vardır buda gazetenin tirajını artırmaktadır dershanede zorunlu olmasının nedeni ise deneme sınavlarıdır inanmazsanız bakabilirsiniz okul dönemlerinde deneme almak için gazeteye abonelik şartı koşarlar okul dönemlerinde denemenin çıkarıldığı tarihlerde yurtların ve evlerin açık olduğu dönemlerde gazetenin tirajı artar.ve bu zorla abone yapılanlar gazeteyi eline bir kere bile alıp okumuşluğu yoktur bize tiraj yapan gazete değil okunan gazete lazım.
zaman bir gazeteden ziyade, odanıze gelip "bilmemne derneğine yardım etmek ister misiniz?" diye sorduklarında, cebinizden çıkarttığınız para karşılığı aldığınız eşantiyon gibi. yani satmaz, bir nevi düzenli yapılan bağıştır zaman.

kağıt israfına ise şimdi değineyim; yazık lan. dünyanın kağıdı harcanıyor. gazeteyi iki sayfa yapsanız yahut açık açık yardım hesaplarını bankalara bildirseniz de olur. orada periyodik ödeme olarak tanımlar da kurtulur insanlar.
evlere satışı olmasa bu sefer insanlar gidip bayiiden alacağı için satışların patlama yapacağı gazete.
okuyucu kitlesi zaten abone olduğu için bayide satmaması normaldir. bayide satsa ve dağıtımı yapılmasa zannediyorum 300-400 bin lik bir satış rakamına ulaşır.
kağıt israfı olduğunun kanıtıdır.
zaman gazatesi aslında satar fakat okunmaz. abilere giden herkese zorla abone yaptırırlar zorla gazate gelir eve ama okunur mu pek bilinmiyor.