bugün

tanım: zaman gazetesinin trajını 1 milyona zorlaması.

geçen haftaya nazaran 38.153 artışla 811.381 e yükselip zirvede yerleşik hayata geçen, koyun sürüsüne her gün onlarca koyunun daha katıldığı kağıt parçası. *
bir cemaat evine 4-5 tane zaman gazetesi girdiği düşünülürse pek de önemsenmemesi gereken hadisedir.
fethullah gülen in zenginliğine zenginlik katacak durumdur.
aynı zamanda aydın doğan'ın zenginliğine zenginlik katacak durumdur. çünkü zaman gazetesinin dağıtımını yaysat yapmaktadır.

bu durum kötü müdür? bu halk bu gazeteleri alıyorsa bir bildiği vardır. doğan'dan ve gülen'den daha iyi gazete çıkarın, siz satın.
koşmak değil, bedava dağıtımla sağlanan itme olur anca o.
o kadar müslümansınız madem, şu soruya vicdanen tatmin edici bir cevap verebiliyor musunuz; okunmadığı halde basılıp dağıtılan o gazeteler için kesilen ağaçlara günah değil mi? efenim?
her ay artarak 30.00 civarında bedava gazete dağıtma kapasitelidir ayrıca. *
duydun mu hüseyin! zaman gazetesinin islam aleminin en büyük kampanyasına imza atarak fetocularına özel günde üçyüzbin zaman gazetesi dağıttığını haber alan postacılar da tüm haydar dümen sevicilerine günde beşyüz posta veriyormuş lan.**
olsa olsa zaman gazetesinin kendini 1 milyona itelemesi durumudur.
apartmanların kapısına, kişilerce talep olmamasına karşın bırakılan gazeteler de sayıya dahil mi? * * *
- afedersiniz, koşarken düşürmüşsünüz, buyrun

- aa ne ki o?

- laik cumhuriyet fikri.
(bkz: zaman gazetesinin 1 milyon tiraj yapması)
zaten rahat koşuyordur. dağıttığı bedava gazetelerden gecekonduların ısınma sorunu çözülür.
(bkz: zaman gazetesinin kafasının 1 milyon olması)
doğru fakat gerçek bir bilgi değildir. Olsa olsa şakirt ve şakirdelerin iyi çalışması olarak yorumlanır.

Mesela ben hayatımda para verip bir kere bile zaman gazetesi almadım ama bizim eve hediye 5 tane zaman geliyor. Hiçbirini de okumuyoruz. bu durum sızıntı için de geçerli. Irak savaşı esnasında amerikan büyükelçisi müdahaleyi haklı gösterir bir yazı yazmıştı, zaman da bunu fütursuzca yayınlamıştı, babam da derhal arayıp iptal ettirmişti. o günden sonra 3 sene yoklamadılar bu sene tekrar hediye gazeteler gelmeye başladı.

Şimdi cumhuriyet gazetesinin de böyle bir örgütlenmesi olsa, kapımıza beş tane bedava cumhuriyet gazetesi olsa, ikisinin de akıbeti şöminede yanmak olacak. Birileri de çıkıp Türkiye'nin en çok okunan gazetesi zaman diyecek, olsa olsa koskoca bir yalandır bu.

Sadece pazarları mustafa armağan ve elif şafak'ın yazıları okunabilir, bir de nuriye akman'ın röportajları iyi oluyor. Onun dışında bence fazlasıyla yönlendirilen bir gazete. Üzüldüğüm, cemaatin içindeki arkadaşlar bunu büyük bir inanmışlıkla gerçekleştiriyorlar, keşke biraz uzaktan bakabilseler.
türk lirasından 6 sıfır atıldı hala kafalarda soru işaretleri var.. kendileri olsa olsa 1 liraya koşmaktadır aslında.fiyat olarak 1 lira değil ha..yoksa 1 milyon gazete sattıklarına sevseniz (!) inandıramazsınız beni.
(bkz: koş zaman koş bir milyona koş)
aynı kişinin ismi üzerine yirmiüç adet(rakamla 23) aboneliği olduğunu bizzat gördüğüm için çok şaşırmadığım durumdur.* Bir de hala ayak yapıyorlar "yok efendim o eskidendi, artık müsade etmiyoruz" diye. atma şakirt, din kardeşiyiz.
'hadi inşallah' durumudur.
(bkz: our boys have done it)

if you know what i mean...
bir milyonda 4 tane sıfır olduğunu sanan, atatürk'ün fetoş diye yutturulduğu nurcu yurtlarda yetişen yurdum nurcu gençliğinin hesapta sapmasıdır..

- bak şincik :

bir milyon..sayıyla : 1.000.000...heh altı dene sıfır dee mi çocuum...

bah bu da on bin : 10.000..kaç dene sıfır?? 4 ..efferim goçum..yani bu bir milyon deel on bin miş di mi bibeem..

+ heee, o zaman o duvardaki de atatürk deeldi o zaman..

- kıyamam, nasıl aydınlandı bak..de hadi yürü git çiçek topla şimdi kırlarda bayırlarda...zati bu saatten sonra anca çiçek toplarsın...
(bkz: dümbük çok yola devam)
(bkz: her eve üç tane zaman gazetesi)
sadece üretim sayısıdır.okuyan kişi sayısı 400.000'i geçmemektedir.her eve random olarak belirli aralıklarla bedavaya bırakılmaktadır.
geçenlerde ben de koştum açıkcası, utanç verici bi olaydı benim için, çünkü yolun karşısındaki 5 yaşındaki çocuk da aynı 1 milyona koşmuştu. sözlük ben küçük olmak istiyorum lan.
beni istediğiniz kadar eleştirebilirsiniz sayın seovi ler bu apartmanların mektup köşelerine her gün usanmadan bıkmadan bırakıyorsunuz bedava (bırakanı bi türlü yakalayamadım,hayır sadece kaçıncı apartman bu bıraktığın bedava gazete sayın kardeşim diyeceğim...)
Bu kadarda at gözlüklü olunmazki..