bugün

ak parti'nin fişini çekecek kuşaktır bekleyin görün şurada 1 sene kaldı seçimlere. sosyal medya ve akıllı telefon kullanımı yaygınlaştı artık insanları kandırma devri bitti.
Kektir.
Bizden sonra gelen kuşak. Daha dün küçük çocuktu hepsi. Şimdi büyüdüler.
insanlığın en vasıfsız kusagidir. Kismetse bu Corona ve benzeri yapay virüs ile gereksiz olanları temizlenmelidir. Elin parmağını geçmeyen aklı çalışan kesim korunmalıdır. Hepiniz sosyal medya kölesi olmuşsunuz denilen kuşaktır. 2 saat internet olmasa krize girerler. Linke Almayi kendini geliştirmekten daha çok önemseyen vasat nesil.
Hız ve haz kuşağı. Müzik, film ve internet endüstrinde yaşayan bir kuşak..
Balon kuşaktır. Avrupa’da ve batıda olan biten herşeyi nimetten görür. Çalışmak istemez. Avrupa’da junkie olmayı Türkiye’de mühendisliğe tercih edecek kadar yozlaşmıştır. Avrupa’daki evsizsizlik sorunu, uyuşturucu problemi, güvenlik sıkıntıları, hayat pahalılığı onların umrunda değildir. Tek bildikleri bir Iphone sahibi olup, bir Alman arabasına binmekten ibaret. Bir Alman gençliğine bakın, birde bunlara. Yazık.
Evet, zaten o yüzden herkes tabiri caizse it gibi çalışıyor, o yüzden herkes hayatından memnun değil ve çok üzgün. Asıl sorun devlet. Yoldan geçen 100 insana gelecekleriyle ilgili soru sorulsa bilemeyeceklerini, yaşamak isteyeceklerini söylerler belki de. Hiç kimse ekonomisi kötü olan bir yerde kalmak istemiyor. Evet, ülkemizi seviyoruz ama bu da böyle ilerlemez. insanları, kuşakları kötülemeyi bırakın. Daha sabahlara kadar düzgünce çalışan insanlar sistem habire değiştiği için ne yapacağını şaşırıyor, ayrıca eminim ki birçoğunuz doların yükselişini inceliyor; bu da mı z kuşağının suçu? Gidin bir de bir başka ülkelere bakın.
Son insan kuşağıdır.
Bu yüzden alfabenin son harfi olan z adı konmuştur.
Bu kuşaktan sonra insan doğmayacaktır. insan tarlalarında insan yetiştirilecektir.
(bkz: transhümanizm)

görsel
1997-2010 arasında doğmuş insanların ait olduğu kuşaktır. Son derece özgürlükçü, cesur ve sorgulayıcı bir nesildir. Ona göre hepimiz ayağımızı denk almalıyız...
Politik sebeplerle küstürmemek için kimse pek dillendirmese de istasnalar olmakla birlikte z kuşağının bomboş, zevksiz ve apaçi olduğu aşikardır.

Daha genç dönemimizde arabesk rap dinleyenlerle yanyana bile görünmeye hicap duyardık şimdiki nesilin alayı kendinin farkında olmayan arabeskçi oldu.
içinde bulunduğum y'den hemen sonraki kuşaktır. Bir öncesi y, bir sonrası alfa kuşaktır.
Küçüçük omuzlarıyla, Kahpe dünyanın yükünü sırtlarında taşımak zorunda bırakılan nesildir.
Kusak diye bir sey yoktur.
z kuşağının büyük bir kısmının ateist, deist, agnostik olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. aile baskısından mıdır, yoksa cahilliklerinden midir bilmiyorum ama muhalif olmalarına rağmen z kuşağının daha hâla büyük bir kısmı dindar müslüman.
azınlıkta olan apaçilerini bilmem ama bence genel olarak çok tarz olan kuşak. giydiklerini yakıştırıyorlar. hakikaten bazıları çok şık. ne yiyip ne içtiler bilmiyorum ama kadını da erkeği de boylu poslular. özgüvenleri de oldukça yüksek. "tiktok" bilmem ne diyerek apaçi kadrosuyla bir tutuluyorlar fakat kahir ekseriyeti neyin ne olduğunun farkında. ve hatta birçoğu seküler.

ya hu düşünün: her yıl değişen bok gibi bir eğitim sistemine denk geldiler ve buna rağmen internet sayesinde kendi kendilerini bir noktaya kadar yetiştirebildiler. bu kadar sikko bir sistem içerisinde faydalı birer birey olmak için mücadele ediyorlar. bunları görmemezlikten gelmek haksızlık olur. rica ediyorum geri zekalı tiktok tayfasını referans alıp bu çocukları hakir görmeyin. youtube'daki sokak röportajlarına bakın, çoğu kütür kütür konuşuyor. çoğu, her şeyin farkında.

benim canım z kuşağına dahil olan kardeşlerim, siyasal islam miadını doldurdu. samimi söylüyorum sizler gümbür gümbür geliyorsunuz. siyasal islama meftun olan hacı hoca ve emmi tayfasının da her gün selası okunuyor. onlar azalıyor, siz çoğalıyorsunuz.
Baby boomer, x ve y kuşaklarının kötülemekten bıkmadığı, benimde dahil olduğum kuşak.
Geçen bir tanesini tramvayda yolculuk ederken gözlemleme fırsatı buldum. Yolculuğu boyunca telefonunda oyun oynadı. Oyuna o kadar konsantre olmuştu ki inmesi gereken durağa geldiğini son anda farketti. Neyse ki durağında indi.
geçen 34 yaşındaki biri z kuşağı olduğunu iddia etmiş. bunu gören 41 yaşındaki genç ben de z kuşağıyım diye tutturmuştu.
çok şanslı kuşaktır çünkü internet sayesinde her şeye erişme şansları var.
en zekilerinin bile küfürsüz iletişim kuramadığı kuşak her iki laflarından biri küfür öyle basit küfürler de değil hepsi birbirinin analarına sövüyor ve bunları doğal karşılıyorlar. ülkenin geleceği bunlara kaldıysa vay halimize.
ortalığın amına koyacaklar. hissediyorum..
dini tarihe gömecek olan kuşak.
Akp nin ipini çekecek.
bi sikim olmaz bunlardan tamamen muhalefetin abartması. sonuçta bunlar da anadolunun bilmem ne köyünde doğan anne babanın çocukları ne olmasını bekliyordunuz ki. sosyal medya bağımlısı ve her şeyin en iyisini ben biliyorum kafasında olan karşıt görüşlere saygı göstermeyen kuşağın temsilcileridir.
ELHAMDÜLiLLAH
Bizim Z'ler ibrişim kuşak ,
Diğer Z'ler ip ile kuşak.

görsel