bugün

Meydanlarda göremediğimiz akil şarlo! dinle bak;

Çok muhaliftin, çok anarşisttin, çok toplumcuydun ya. Taksim olayları kapsamında gösterdiğin tek tepki, oturduğun yerden biber gazı kullanımını falan kınamak oldu. Oysa “lümpen” gördüğün onlarca sanatçı günlerdir meydanlarda akp faşizmine karşı yürüyor, bağırıyor, hak arıyor, cop ve biber gazı yiyor. onbinlerce insan göz altına alınıyor, fişleniyor, ölümüne şiddet görüyor.

şimdi, şu durumda gördüğün tek haksızlık polisin biber gazı kullanması ve tek önerin "anlaşma zemini bulunması" öyle mi? ülkede gittikçe kemikleşen bir faşizm yerleşmiyor, dış siyasette abd maskarası olunmuyor, ülke suriye ile savaşa çekilmiyor, git gide kutuplaştırılan halk isyanın ve iç savaşın eşiğinde falan değil, sosyal politikalar sonucu giderek ot beyinli-iktidar tapıcısı bir nesil yetiştirilmiyor öyle mi?

Tek sorun biber gazı yani. oturtulduğun rahat ve sıcak iktidar kucağından olaylar öyle mi görünüyor??

ne olduğunu herkes görsün: https://twitter.com/yilmazerdogan
şiirlerine,sesine,filmlerine aşık olduğum adam.

(bkz: mükemmel kişilik)
gezi olayları hakkında ne demiş acaba diye merak ettiğim barış kelebeği. hani devrimciydik?
kişiliğiyle insanın ağzını bozan oyuncu.iyi oynar.
Sen aşka aşıksın müsaitsin gördüğünü abartmaya
Biz olsa olsa bir müddet aşklaştık aşkım aşık olmadık.
Bîr elim sana uzanır, öteki berikinin zaten elinde
Bırak yoluma gideyim bildiğimce
Yabancısı olduğum bir şey değil yabancılar
Saktım yerlisi yabancısı aşağı yukarı hepsi benzer erkekler....
Eğer bir söz, bir ses bekliyorsan bu adamdan
içinde hiç gönderme isteği bulunmayan bir git
Lazımsa eğer...
işte orada duruyor...
ağzımın bir yerinde...
Almak ister misin dilini sokup aklıma
Sana ait olan herşeyi bir nefeste.
Mevlana' nın Etme isimli şiirini kanımca en güzel yorumlayan sanatçımız.
Kişiliğini pek sevmesemde edebiyatçı kişiliği üst düzey olan insan.
Bkm mutfak oyuncuları gibi degerli bir çok insanı türk sinemasını kazandıran adam.
mükremin çıtır karakteriyle çok sevilmiş, vizontele performansıyla çıtayı çok yükseltmiş kişi. keşke çok güzel hareketler işine girmeseydi.
sirası mıydı şimdi her kadını sana benzetmenin demiştir ve yüreğimi dağlamıştır gece gece.
tayyip yalakası, atatürk düşamanı kürt.
bravo sana, öyle güzel şiir okurken adam akıllı sövemiyordum sana. ama şimdi oynadın ya banka reklamında, şimdi rahatça sövebilirim bravo.
yıllar önce interbank reklamında da oynamışlığı vardır.
cem yılmaz reklamda oynarken susanlar bu adam oynayınca ağlasmaya baslıyorlar , iğrenç bir ikiyüzülük . bence mizahi olarak cem yılmaz' dan geri kalmaz. yılmaz erdogan onun gibi stand up yapamaz, o da bir demet tiyatro' nun çeyreğini bile yazamaz .
Koşarak gelirdim Gözlerinin mercan maviliğine dediği şiiri muhteşem olan adam.
siyasi kimliğini kenara koyup edebi kimliğine odaklanmamız gerektiğini düşündüğüm şahıs. şayet siyasi kimliğine odaklanırsak tam bir leş. edebi kimliği içinse yoruma açık.
kurtlerin medari iftihari. (dogru mu yazdim lo)
bi is te adinin olmasi o isin kaliteli olduguna tek basina yetecek kişilik müthiş zeka.

bir demet tiyatro
sen hiç ateş böceği gordun mu
bana bir seyhler oluyor
oto gargara
vizontele
tuuba
organize işler
kelebegin rüyası
hepsi on numara bes yildiz projeler.
Çok güzel Hareketler Bunlar gibi bir komedi efsanesinin altına imza atmış değerli kürt sanatçı.
bence bir CMYLMZ kadar mizah yapamasada onun kadar başarılı biri ve aynı zamanda Türk komedisinin buralara kadar gelmesindeki en yardımcı kişisi (bkz: yılmaz erdoğan) dır.
Klasik bir solcu.

Banka reklamında oynayarak.

Sanatçı kimliğini siyasi kimliğinden ayrı düşünemem. Kusura bakmayın.

Tam bir çelişki.
pkk'lı ünlüler arasında bir kişi.
ben senin benimle tunalı hilmi caddesine gelebilme ihtimai sevdim demiştir. bu bile sevmemize yeter.
banka reklamında oynamasına rağmen yine de sevdiğim ama gözümden düşmüş olan sanatçı.
yıllarca yaptığı filmlerde, programlarda, ropörtajlarda, şiirlerinde sosyalizmi anlatıp; şimdi çıkıp banka reklamında oynamak... çok saçma. açıkçası bu konu hakkında bir açıklaması var mı merak ediyorum. çünkü bence bir açıklama yapmak zorunda kendisi. zorunda olmasa da, açıklama yapsa iyi olur.
kürtçü yeteneksiz oyuncu.