bugün

yavaştan herkesin öğrenmeye ve dinlemeye başladığı grup. üzülüyorum sözlük sadece eski dinleyenlerine kalsa keşke.
'' tam üç sene önce rüzgarıyla ünlü bir yerde tanışmışız.
bugün yine aynı güzide semtimizde karşılaşmışız.
insan düşünmüyor değil, hiç üzülmüyor değil
ama benim de hatam var.
gel, benim için değil
yemin ederim değil
başka bir konu var. ''
Bir Sinema Filmine Bilet Almışım'a klip çekmişler, çokta güzel olmuş: http://www.facebook.com/photo.php?v=101510847018534852w3CuZLN_y0&feature=youtu.be

en naif halimle dinlediğim grup olma ünvanına sahipler ayrıca.
cidden çok sağlam duran grup. farklı bir müzik anlayışları var. insanın ruhunu okşuyor.
sakin müzikler yapan, sözleri müziğin önüne geçmiş şarkıları olan müzik grubu.
Öyle naif ve güzel müzik yapıyorlar ki, dinlerken sanki yakın bir arkadaşımla konuşuyormuş gibi rahat hissediyorum kendimi. Canlı dinlemek için de yanıp tutuştuğum, ancak Ankara konserlerini hep Passage'da vermeleri nedeniyle yanıma eşlikçi bulamadığım, bir türlü dinleyemediğim grup ayrıca.
bir tür tehdit cümlesi olarak da kullanılabilir.
televizyona cikinca dinleyici kitlesini artirmis, artan kitlenin kalitesi dusmustur.
cem adrian'in basini da okan bayulgen pisletmisti aynen. ilk albumune dudak bukenler, adami tv'de gorunce hayran oldular. simdi dinlemeyen yok. yuzyuzeyken konusuruz gercekten bunu istiyorsa dinlemeyi birakacagim.
gece gece bana entry girdiren adamlar. herkesin dediği gibi ''yea ben bu adamları önceden dinliyordum zaten.'' diyeceğim tabi ki. çünkü önceden dinliyordum. en azından tanınmadan 3-5 ay önce falan. neyse konumuz bu değil. bu adamlar öyle ki dinledikçe bıkmazsınız. dinledikçe dinleyesiniz gelir. sözler muhteşem zaten. büyük ev ablukada ile karşılaştırmak istemiyorum. çünkü karşılaştırılamayacak kadar iyiler. haksızlık olur bu. sözlerinde ülkü tamer'i bulabilirsiniz. ankarayı da. her şeyi bulursunuz kısaca. güzel adamlarsınız vesselam! yalnız öyle çok dinlenince bozanlardan olmayın sakın. çok kızarım.
"Ateş edecek misin" parçasıyla beni kendilerine hayran bırakmış, tatlımı tatlı insanlar.
çok tatlıdırlar.

ben sana benimle gel demedim ki
ben sana benimle gel demedim ki

istedim sadece hiçbir yere gitme
istedim sadece hiçbir yere gitme

aynı cümleyi kurup aynı şehre bakarken
gideceksen şimdi git güneş doğarken

ben senden benim olmanı istemedim ki
ben senden beni sevmeni istemedim ki

istedim sadece hiç kimseyi sevme
istedim sadece hiç kimseyi sevme

Dinlemesi pek tatlı hisler uyandıran müzik grubu. Telefonda harıl harıl grup ismi düşünürken "abi yüzyüzeyken konuşuruz" diyip telefonu kapatmaları üzerine akla gelen bir isim olduğu eski bir röportajlarında okumuştum. Yeni öğrendiğim bir grup olmasına rağmen kokteyl aşı hazırlatıp bünyeye yüklettiğim için bir çok şarkılarına kulak aşinalığı oluştu, tüm şarkılarında aynı sempati aynı hisleri uyandırabilir mi bir grup dedirttiriyorlar kendilerine. Aynı hissiyatı Sakin ve multitap gibi gruplardan da almakta idik. Ayrıca bu ay içerinde Jolly Joker istanbul'da konsere çıkacak olan gruptur.

(bkz: kendi evimde deplasmandayım)
14 mart odtü konseri olaylar nedeniyle iptal edilmiş grup.Umarım yakın zamanda bir daha gelirler.Bu adamları sevmemek elde değil.

--spoiler--
solgun göz kapaklarından düştüm yine hayattayım.
--spoiler--
yaptıkları şarkıların sözleri, hayatınız olabilecek gruptur. çok da güzeldir!
Geleceğin başarısıdır. Helal, gayet iyiler. Ve samimi.
"Çok özlemişiz de eşşekliğimizle susmuş kalmışız
O günlerimizle biz ölmemişiz de biraz yıpranmışız
insan düşünmüyor değil,
Hiç üzülmüyor değil
Ama benim de hatam var

Gel benim için değil,Yemin ederim değil
Başka bir konu var"
işi yokuşa sürmektir!
ilk başlarda itici gelen, fakat dinledikçe güzelleşen şarkıları olan grup. hoşlar. bir şans verin.
dönem dönem ankara'ya gelseler de genelde konserleri istanbul'da olan grup. parçalarında sürrealist etkiler görülür. denemenizi tavsiye ederim.
dinlerken sevdiren, sevdirirken düşündüren, düşündürürken yine sevdiren yani kapalı çevrime sahip grup.
Genel anlamda huzur verici sakin parcalari olan grup. Ergenlerin kesfetmesine ragmen yani ergenlere ragmen dinledigim gruptur.
(bkz: konuşmadılar)
Sempatik, hem neşeli hem huzunlu, samimi sarkilar soyler. Bakinca dinlenilesi degil ama bi dinleyin derim. Dinleyin ve kimse kesfetmesin diye kimseye soylemeyin.
Tüm şarkıları çok hoş olan, samimi müzik grubu. Ölmemişiz favorim.
sene de bi'kaç gün.