bugün

cacik baklava musakka gibi yemeklerde de hak iddia etmeleri kadar saçma bir durumdur.*
istanbul un ne kadar değerli bir şehir olduğunu gösteren durum. elin kerestas ı bu şehri düşlerken, biz ise bu şehrin içine nasıl edilir onu düşlüyoruz.
yahu bu söylemler ben kendimi bildim bileli var. yok yunanlılar egeyi iyonya olarak göstermişler, yok kürtler güneydoğu anadolu yu kendilerine almışlar.

tamam kardeşim biliyoruz. bunlar yaklaşık yüz yıldır bu topraklarda oynanan siyasetler. bir dönem mustafa kemal paşa ile beraber türk halkı bozabildi oyunlarını ama bu da çok uzun sürmedi. ülkenin çıkarları yerine kendi çıkarlarını düşünen yöneticiler sayesinde tekrar bitiverdiler ensemizde.

ama, sen iki de birde, yani doğru dürüst haber bulamayınca bunu temcit pilavı gibi önümüze sürersen olmaz ki. aynı haberi yüz defa yap, bin defa yap, çözüm bulamadıktan sonra kime yarar ki?
istanbul bütün dünyanın gözünün üstünde olduğu muhteşem bir şehir. yunanlılardan bunlardan bir tanesi. kendilerini avutmaktan kurtulsunlar. çünkü istanbul bizim diye düşünen devlet şu anda bir yangın yüzünden tamamen ortadan koymalmakta. önce bunu düşünsünler.
(bkz: hayallerde yaşamak)
(bkz: (vid #46656)) videosunu izlemeleri önerilecek celahatin esiri hazımsızlığın eseri varlıklardır..
(bkz: itin duasi kabul olsa gokten kemik yagardi)
tarih bilgisi yoksunu yunanlıların içinde bulunduğu davranış. bilmezler ki istanbul zaten bizimdi de onlar geçici olarak oturuyordu.
(bkz: yunanların kendilerini adam zannetmesi)
istanbul u kuranlar yunanlar olduğu için bir nebze olsun anlaşılabilir düşüncedir. nitekim 10 bin yıla yakın tarihi olan istanbul öncelerinin constantinapol ü daha da öncelerin bzantium u nun kurucuları yunan milletidir. şehir 9000 küsür yılını yunan hakimiyetinde geçirmiş 1453 ten günümüze sadece 5 buçuk asırdır türk idaresindedir. üstelik 1800 lü yılların sonlarına kadar şehirde rum nüfus oranı türk nüfustan fazladır. hatta fatih istanbul u fetettikten sonra anadoludan türklerin gelip şehre yerleşmesini uzun yıllar yasaklamış buna karşın aynı fatih anadoludan rum ve ermeni ustaları şehri yeniden kurmaları için istanbul a davet etmiştir. hatta ermeniler için ermeni patrikliği kurdurmuştur.

neyse istanbul osmanlıdaki adıyla konstantiniye günümüze bir türk şehridir.( aynı zamanda dünyadaki en büyük kürt nüfusu barındıran bir kürt şehri haline de gelmiştir) türk şehridir diyorum çünkü kalan son rumlarda 6-7 eylül 55 te tekme tokat kovuldular.

yunan milletinin herşeyin sonuna yunanca takılar takarak sahiplenmesine acayip gıcık olsamda (karagözis, karpuzi, cacıki, fındıki, imam bayildi, dolmas, baklavas, ebenin amis...), istanbulu sahiplenmelerinde biraz haklılık payı var be kardeşim, koca ayasofya klisesini yapmış adamlar biz gelmişiz kliseye 4 tane minare dikmişiz adamların içinde patlar tabi.
(bkz: hele bi otur soluklan yeğen)
musulu bizim olarak görememiz kadar vahim olan durum.
(bkz: aşağı kasımpaşa)
(bkz: ben de küçükken kendimi süpermen zannediyodum)
türklerin musul ve kerkük ü hala kendilerinin saymasından pek farkı olmayan durum. sadece bu hayal daha eski.
--spoiler--
http://www.nolur.com
--spoiler--

cevabı ile, nokta konulacak durumdur.
bir türk dünyaya bedel düşüncesi gibi birşeydir.
kürtlerin doğuyu kendilerinin zannetmesi gibi hayal ürünü bir hayal.
yanlış bir önermedir. "yunanlıların istanbulda ki türk erkeklerini babaları zannetmesi" olabilitesi yüksektir.
istanbul; adı bile yunanca bi' şehirdir.
kaosun başkentidir sayemizde. atalarımız almış biz sahiplenmişiz. kiliselerini camiye çevirmişiz. iyi ki tarihine önem vermişiz de kültür bırakabilmişiz geçmişimizden günümüze.
bayılırız ya istanbula nefret ettiğimiz kadar da; onlar tüm bu duygulara hasrettir de ondan gocunurlar.
(bkz: istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı)
astıkları tabelalar ile kendilerini belli etmektedirler.

(bkz: http://www.azgittikuzgitt...cbf/resimler/kavala41.jpg)
Hayal dünyasında yaşadıklarına kanaat getirdiğim durumdur.
en az musul ve kerkük'ü türklerin sahiplenmesi kadar komiktir.
hala öyle zannetmektedirler.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
1 yunanlılar istanbulda yaşayan rumlardan değillerdir, bir sussunlar.

2 öyle bir iddia ortaya atılacak olsa onu biz derdik onların ne haddine.

yunanlılar tarihlerine sahip çıkmak istiyor güya, bu uzaktan akrabalarıma gerçekten çok kızıyorum.

bir de bunlar yunanistana gidince, bir istanbula sahip çıkamadınız derler, ben fethetsem ne olacak sanki.

ayrıca aşırı sağcı kesimler hala istanbulu deli gibi isterler ki azınlıklar takan olmaz bunları, diğerleri de ister fakat bizim olmalı olarak değil, i çlerinde ukte kalmıştır o sadece.