bugün

belli sepebler yüzünden bir yerden bir yere gidememek. benzin biter araba gitmez yolda kalırsınız, paranın bitip ulaşımın sağlanamaması gibi sebepler en başlarda gelir.
kullandığınız aracın arıza yapması sonucu oluşan durumdur.
uzun yolculuklar sırasında, bilmediğin bir yerde mahsur kalmaktır. bir anlık " ne yapacağım şimdi ben? " denmesine ve içte tuhaf bir hisler yumağı oluşmasına yol açar. yazın başa gelmişse beyne güneş geçmesine de zemin hazırlanmıştır.
40 derece sıcağın altında dümdüz ve bilmediğiniz bir yoldaysanız tam bir kabus olan durum.

polisten bile yardım alamadık gavur ellerinde o derece mağdur olduk.
Ulan şu saatin şu dakikasında nasıl olup da düştüğüm durum. Nalet olsun.
Heleki uzun yolsa düşmanın başınadır. Bugün yolda kaldım sözlük. Emanet arabayla kaldık bi de iyi mi? Aracın balatası bitmek üzereymiş ve Sinop tan samsun a doğru giderken sağ şeride attırdı bizi balata yanığı kokusuyla. Durduk gecenin bi vakti yolun kenarında. 3 tane genç kız var bi de yanımda. bie evin önünde durduk şansımıza. Çok iyi ağırladılar allah razı olsun. 1.5 saat Sonra çekici geldi ve Aracı bağladık.
Allaha emanet gidersin; eğer birde geceyse, ıssız bir yerde kaldıysan ve türk korku filmi izlediysen hedefe vardığında şükür namazı kılarsın.
Icinde bulundugum durum.
Araba sanzinan arizasi verdigi icin 1. Vitesten otesine gecmiyo. Kofteci yusuf un ordan setbasina bu arabayi goturene 50 tl.
Arabanın kara çakılması durumudur. Her yer sis ve kar olunca kacınılmaz son buydu. Simdi sadece dua ediyoruz biri bizi burdan kurtarsın diye.
yolda bırakılmaktan iyidir.
1. Trafik tıkanınca,
2. Farketmeden arabanın yakıtı bitince,
3. Doğal afetlerde (Çığ düşmesi, heyelan, sel gibi), başa gelebilecek haldir, hasılı.