bugün

acaba hangi mal "100 bin lirayı yola düşürebildi" diye merak ederim.
bakın çok ciddi söylüyorum sahibini düşünürsem kallavi orospu çocuğuyum , aklıma dahi gelmez amk gelirse de güler geçerim

ailemin borçlarını kapatırım , kalan paraya iyi sayılabilecek bir araba alırım , 2.500 lira zekatını veririm , kalanı da öyle durur bankada
Bette it yarışlarına yüklü bir meblağa basılır.
Bu para tedavülden kalktı diyerek kenara atarim.

(bkz: yüz bin lira)

görsel
Müge Anlı'ya çıkar, paranın sahibini ararım. Tabii miktarını ve nerede ne şekilde bulduğumu söylemem. Eğer bulamazsam bu parayla çok istediğim arabayı almayı aklımdan bile geçirmeden en akıllıca olanı yaparım. Paranın bir kısmını en güvenilir ve nasıl kullandığını gösteren dökümanlar verecek olan bir vakfa bağışlayabilirim. En hayırlı şekilde kullanırım ve gerçekten ihtiyacı olanlara veririm. Vakıf başkanlarının ekmeğine yağ sürmeyi hiç düşünmem.
(bkz: 100 bin para mi lan itoglit)
bir ünlüye ahlaksız teklifte bulunurdum. helal para değil aga harama gitsin.
umarim karsima boyle haram paralar cikmaz. Polise versen guvenemezsin. camiye versen olmaz. alip gotursen o para haram oldugundan mutevellit senden 10 kati seklinde cikacaktir yada canindan olacaksindir.
100 bin daha bulup 2. El 2014 model araba alırım.

Daha yenisini almak mümkün değil o paraya.
Alıp saklar, sonra da az az harcarım.
G.ötüme sokarım.
Gerekli kurumlara teslim ederim. Elin parasına dokunamam. Enayi derlerse de desinler.
Alırım ve vicdan azabıyla yerim.
elimi sürmem

ve

polise telefon ederim gelsinler alsınlar

iç ederler mi ? günahı boyunlarına

ama asla elimi sürmem.
ihtiyacım kadarını alıp devam ederim.
Polise teslim ederim...

Allah(c.c) haram yemeyi nasip etmesin.
kara para ise memnuniyetle harcarım ama birisinin parasıysa kimsenin emeğine elimi sürmem.
Bir kısmıyla borcumu kapatırım. Geri kalanı löseve .
Velhasıl kelam biraz elim bollaştıktan sonra aldığım parayı parça parça löseve bağış yaparım ..
100 tane sahibeye seansa giderim.
Sayıp polise teslim ederim.
Görmezden gelirim. Birkaç kez alyans, bileklik vb şeyler gördüm ama görmezden geldim.
Banka hisselerinden alırım heralde 1 yıl içinde 200.000 olur. Sonra altında beklerim biraz. Sonrasına bakarız.