bugün

Kafaya fazla jöle sürmekten beynine son 10 yıldır oksijen gitmiyor.
Yalayarak yükselen bir ekonomist.
kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış atasözünü gerçeğe dönüştüren jöleli yalaka. az iç amk az ye az iç göbeğe kemer yetmiyor.

bu arada bundaki dil bukalemunda yok amk!.
açıklama beklediğimiz sayın ekonomi uzmanı ve başdanışmanımız.
Rotschilds 'ların masasının ucundan bakmakla olmuyor bu işler.

1 dolar 1 tl olacak len!
sanırım aldıgı maaştan büyük kısmını feda etmesi gereken kişidir.

günahım kadar sevmem, belki iki üç tane avareli kandırıyordur herhalde diyerekten aldıgı parayı görmezden gelirim. tahsil görmemiş halim şundan 3 gömlek üstedir ekonomi konusunda.

kuru sıkıyor umarım faydası oluyordur.
bist 98000 lerdeyken

borsaya girin diyordu

bist şu anda 93500

ne kadar kaybedeceğini sen düşün

bu ne söylüyorsa tam tersini yapın.
Bu adam dolar düşecek dedikce dolar yükseliyor.
çağdaş nostradamus. ne dese çıkıyor.
gene bir şeyler demiş; yazmaya üşeniyorum.
kâr mâr diyor, tl diyor.

https://tr.sputniknews.co...lut-doviz-tl-adim-kazanc/
“dövizden tl'ye dönenlerin 12-48 ay içinde nasıl bir kazanç elde edeceğini göreceğiz“ demiş demek ki dolar, 12-48 ay içerisinde aşırı değerlenecek. 10-15 lira seviyesinde bile olabilir.
kim ne derse desin çok zeki herif

en başta bunu söyleyeyim.

yoksa aynı recep gibi her hangi bir konu da

herhangi bir eğitimi var mı belirsiz

ama recebi yalayarak çıkılacak en üst makama çıkmış.

ne durmuş yılmazlar, ne ali babacanlar,

ne mehmet şimşekler ?

ekonimi konusunda maşrıkı azam olmuş

asrın gavsını tatmin edemedi

ama bu hep bu memleketin ekonomide 1 numarası.

şimdi sotaya yatmış dolar 7 den 6 ya düşsün diye bekliyordur

ahahaaaaaa nasıl düşürdük baaaaak beni biliyom oluuuuummm

diyecek, la bu zort parti iktidara geldiğinde dolar 1.9 bile değildi

şimdi 7 den 6 ya düşecek diye seviniyoruz

işte ben buna ekonomide üstün başarı derim.

kim kendini eleştirse cevap tek

aynı reyizi gibi ; beni kıskaniyürler.......

yala koçum yala.
euro almış başını gitmiş.

görsel
euro nun para birimi olduğuna inanmıyormuş.

o zaman çıkıp hesabında kaç eurosu var açıklasın bir zahmet. malum insan inanmadığı şeye yatırım yapmaz...
her krizde batmış fakat yeteneği olduğundan hep sıfırdan başlayan iş ilişkimin olduğu biri vardı. gene fazla lükse kaçıp kredileri yanlış kullandı bana rağmen. batmaya yakın sen gel bana ekstra hizmet ver ben işime odaklanayım müdür oldu demişti. önümde 2 seçenek vardı
1- kabul edecek bir süre ekstra para kazanıp batışa engel olamayacaktım. psikolojik yük bende kalacaktı. işletme sahibi beni suçlayıp savunma mekanizmasını oluşturacaktı.
2-kabul etmeyip batışı izleyecektim. bu arada başka birini bulacak yada kendi süreci yaşayacaktı. psikolojik olarak etkilenmeyecektim.

şimdi ben 2 yi tercih ettim. demem o ki 1 i tercih etseydim saçmalamamak imkansızdı..
göbek yapmış;

görsel
bu ülke insanının ürettiği onca gıda, tarım, hayvancılık ve daha bir sürü ürünler varken dışarıdan ithal ederek insanların emeklerini hiç eden insanlardır şerefsiz.

namı diğer jöle kafa. jölenin karakter erozyonuna neden olduğunu ilk defa görüyorum.
Beni tanıyanlar bilir, daha önce rte'nin insanlık tarihinin en kötü insanı olduğuna inandığımı yazmıştım.

Hatta bu kötülüğün karşısında ebu leheb bile haya ederdi demiştim.

Evet şimdi sıra geldi insanlık tarihinin en kötü ikinci insanına: yiğit bulut.

Yiğit bulut için de rte için söylediğim hemen her şey geçerli, yiğit bulut ahlaklı birinin hayal edemeyeceği kadar kötü bir insan.
Uzatnaya gerek yok
Yigit bulut diye Yazılır.
Jöleli orospu çocugu diye okunu
Net..
Kendinden önceki ve sonraki ekonomi uzmanı geçinen herkese rahmet okutan, ekonomiden zerre kadar anlamayan sarayın adamı.
"ekonomiden pek anlamayan ekonomist. bugünkü yazısında dört yıllık getiriyi doğrudan dörde bölüp faiz hesaplamış, beni benden almıştır." abi bu ülkeyi yönetenlerin aklı bu kadar çalışıyor işte.

Kafayı yiyeceğim kafayı. Burkina faso bile bu kadar aptal insanlar tarafından yönetilmeyi hak etmez.
Twitter dan Ali babacana düelloya davet etmiş. Bu adam uzun bir aradan sonra yine ortalıkta görünmeye başladıysa dolarda büyük bir yukarı doğru sıçrama yaşanacak bunu buraya not edin.

Not: yatırım tavsiyesi değildir.
https://www.youtube.com/watch?v=4SyGqWQoT_Q

Rusya'nın gdp'si türkiye'nin gdp'sinin altına inecek pek yakında diyordu 2014-2015 sürecinde. Sonra da rusya parçalanacakmış.

Şu anda rusya ekonomisi türkiye ekonomisinin 2 katından daha büyük.
iyi bir ekonomist ve gazeteci. suçu muhalif olmayıp tarafsız olması.
kariyerli bir ekonomisttir. çekemeyenler muhalifler.
görsel
görsel

akpli evrimi.