bugün

(bkz: muhallebi)
yemekteyiz ümit'in kucağına yatmak için;kalp krizi geçiriyormuş numarası yapan adam(!)
youtube'a koyduğu bir video'da kendisinin yeni sanat güneşi olduğunu iddia eden zat. haksızlık etmeyelim "parlak" olduğu gerçek ama..
kuşum aydın a benzeyen aslında hiç de yabancı olmadığımız tip... yemekteyiz programının kaçıncı hafta olduğunu hatırlamadığım 1.si...şimdi de bayram özele katılmış....
attığı her adımda özür dilemesi üzerine baska bir yarışmacıdan 'durmadan ne özür diliyon amua goyim' şeklnde tepki gören oğlan çocuğu.
çok seksi 'şehriye' kıtırdatan şahsiyet.*
- nilciğim izin verirsen tuvalate gidip, güzelce sıçtıktan sonra sol elimle götümü yıkayıp, krem sabunla ellerimi yıkayacağım. izin verirsen ama. problem olmaz di mi? olmaz. evet.
aşık olunacak adamdır kendisi. insan bu kadar kibar bu kadar sevimli olur mu yahu. takipçisiyiz efenim. *
yemekteyiz bayram özelde de zirveyi kimseye kaptırmayan ve ikinci kez birinci olan yarışmacıdır.
kim ne derse desin.
ister numara yapıyor desin, ister reklam, ister oyuncu.
adam yemek yapıyor arkadaş.
2134 kere yemekteyiz yapılsa, hepsinde de birinci olur.
yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
ortada yiğit yok ama olsun.
biraz öyle böyleymiş değilmiş bilemiyorum, ilgilenmiyorum da, ama yarışmadaki ümit'den sonra en saygılı, hoşgörülü, nazik, fesatlıktan uzak kişilikti, bu yüzden takdirimi kazanmıştır. bonus olarak hamarat da.
ulen ibne dedik güldük ama en delikanlı bu çıktı yahu ironiye bak..
adam gibi verdi puanını, ardından bir de birinci oldu.. helal olsun..

birinci olsun istemezdim de aslında ama yiğidi öldürüp hakkını veren bir mizaca sahibim huyum kurusun..
kişisel görüşüme göre ümit e yazmaktadır.
benden başkası birinci olur aman ha mantalitesiyle davranmayıp hak edene hak ettiği puanı veren şahane yemek yaptığı gözlemlenen kişilik. tebrik ediyoruz kendisini.
kendisine "komple" düzenlemeye çalışan yeteneksizlerin "komplelerini" gözlerine sokan adam. 4 kişi bir araya gelip bu adamı sonuncu yapamadılar.

allah adamı böyle yapar işte.
kendisine acayip gıcık olmaktaydım. ancak kendi muhtemel birinciliği tehlikeye atarak ümit e 9 puan verince gözümde değeri baya arttı. helal olsun o birincilik sana.
halk arasındaki şorolo tabirine uyan bir yapıdadır efendim. efemine tavırları vardır. ama yaşlı kadınlara karşı şorolo değil adeta bir minibüs şöförü tavrı takınıyor. kadın misal çorba içecek (sahra) diyorki aa diyor kaşık yok. naim haylazı hemen cevabı yapıştırıyor. "oooo dakka bir gol bir"... lan ne desin kadın naim? çorba için kaşık istemesin mi?

şimdi ben efendim mercimek çorbasını kimyonlu sever sizede öneririm.zira kimyon hem gazı alır hem kekremsi bir tad verip çorbayı hareketlendirir. neyse. sofrada çorba varken, kimyon olmaması son derece kabul edilir. dersinki efendi yetiştirmesi gibi, bana dersin azcık kimyon getirirmisiniz. ama çorba için kaşık birincil tamamlayıcıdır. meğerki şorbayı içecek olan muhabbet kuşu deilse. bu sebepten naim çorba hususunda puan kaybetmiş bir yarışmacı olup alsa alsa puan yerine o karnıyarık hatrına 3 puan alır. puanların 3 de karnıyarığındır.

edit: şorolo hakaret değil argodur.
mutfakta yemekteyiz nil, yemekteyiz ümite resmen asılmayınca başlayıp cok cok öpünce, yemekteyiz naimin suratı asılmış, adeta çökmüştür. hatta yemekteyiz nil, yemekteyiz ümitle raks etmeye başlayınca yemekteyiz naimin kalbi daha fazla dayanmamış ve teklemiş, bunu bahane ederek yemekteyiz ümitin kucağına atıvermiştir kendini. ha, yemekteyiz ümit abi ne naime ne nile yan gözle bakmamıştır...
ilk yarışmasında nefretleri uzerine toplamıs ama 2nci yarısmada umite verdigi 9 puan ile sozde degil ozde arkadas oldugunu gostermis , ufak tefek cıkısları olmus , Sahraya edilen haksızlıga bile isyan etmis, şenginarla nildudak dan daha merhametli davranmıs , aldıgı parayı haketmis nikayla biraraya geldiginde icindeki kotuluk ortaya cıkan ama ümitle birlikteyken delikanlı moduna girmis , hakkında duygularımın değiştigi yemekteyiz yarışmacısı.
gazimagosa da tünel de sahne alan bir çeşit aşçı/şantör.
olmaz ya hani fatih ürek'in hayatının filmi çekilirse gençliğini oynayacak tek kişi...
her ne kadar meşe odunuyla mükemmel bir uyum içinde olsa bile saygısı, dobralığı ve en önemlisi insanlığıyla birinci olmuş yemekteyiz yarışmacısı.

seni seviyoruz naim. hep böyle kal. dayanamayacağım, ühühü...
show tv'nin kadrolu elemanı olarak gördüğüm tip. izlemedim ayrıntılı olarak fakat 2 haftada bir işe gelip 10.000 ytl alıyor. yılbaşı özel yemekteyiz 5'li si yapılır belki oradan da iş çıkar.
ibneliinden dolayı; dişi nikau'suyla ki ilşkisine anlam veremediğim zat.nikausunun 10 puanıyla birinci oluşundan sonra yemekteyizi bana izlemeyi bıraktıran en hızlı dönen topaç.
(bkz: topic naim)