bugün

kendilerini bu gün daha fazla belli eden insanlardır.
"yaşadığımız ülkenin zengin insanları" olarak değiştirilmesi gereken. zira enayi olan diğer kesimdir bu durumda. en azından enayi yerine koyulduğumu düşünmekteyim.
sırasıyla;
1- yeter demek yetmezki bazen
2- yeter demek yetmezki bazen
3- yeter demek yetmezki bazen
4- ...
diye gider bu liste.
kış uykusundan hala uyanamayan ülkenin insanlarıdır. Kimi, neyi bekliyorlarsa uyanmak için.
ezik muhalefet zırvasıdır. hee ben biliyorumm bu hikayeyi. herkes aptaldır.
gittikçe sayıları artan insanlardır nitekim akp her seçimde oylarını arttırıyor.
(bkz: cahili cühelalar)
vatanı beyaz eşyaya, makarnaya, kömüre satan enayilerdir. azalarak bitsinler. *
Yarının Suriye Iran Irak vatandaslarıdır.
ülkeye bak birinci parti akp

en çok dinlenen şarkıcı serdar ortaç

en çok okunan gazete posta

en çok izlenen programlar izdivaç programları, maalesef türkiye artık böyle bir türkiye.
yeni bir aziz nesin vakası daha. istediği olmayınca halkına enayi diyen insan, ülkenin yüzde 50si aptal bi sen akıllısın!
(bkz: ya sev ya terk et)
eşek olana semer vuran çok olur.
seçimlerden önce 'ne yapacağını bilen akıllı, zeki insanlar' iken seçimlerden sonra enayi diye anılan insanlardır.

başka fikirlere saygı duyabilmek bu kadar zor mu diye düşündürür aynı zamanda.
bu insanlar ösym tarafından kazık yerler ama oylarını ak partiye vermeye devam eder. sonra ağlar dururlar, ben de 4s kuralını hatırlatırım. doğruya doğru. seçim sonuçları bunu gayet iyi açıklamıyor mu?

not: eksilerseniz eksileyin amk ne kpss ye çalışıyorum ne öss ye yarrağı yiyecek olan ben değilim ya.
haklı bulduğum başlık 2011 yılında halaa chp ye oy veren enayilerin bulunduğu ülkedir efendim.
4 seneye b,r anladığımız insanlardır.
ayrıca
mersin ve izmir halkı hariçtir.
Ne olursa olsun bu halkın seçimi. Yanlış biliyorlarsa seçimden önce doğrusunu anlatsaydınız.

Hazmedin artık cumhuriyet rejimini. Chp seçilseydi ya da başka bir parti, bu halkın kendi seçimi olacaktı. Kimseyi düşünceleri için yaftalayamazsınız. Ne derseniz deyin de klavye başından oturup da bokunu çıkarmayın.
%99.999999999999999999999999999999999999999999999 oy oranı bile olsa, gene açılacağını düşündüğüm başlıktır. çünki yazarın düşünce yapısı dünyanın en demokratik, en akıllıca görüştür. yazar hariç tüm türkiye enayidir.
(bkz: sakin ol şampiyon)
(bkz: at gözlüğü)
(bkz: beyin bedava)
gerçekleri göremeyen insanlardır. hatta görmek istemeyenlerdir...

bir konuda konuşmaktan çekinir bunların bir çoğu, içinde mantıklı olanları istisnadır. görüşünü fikrini dar kalıplarla ifade ederler, zorlayınca da "ayy, amnnn ben ne bilem" der ve kaçarlar. ama arka tarafta bir çıkarı olmadan, ki çıkar diyorum; ufak tefek maddi manevi hususlardır bunlar, hiçbir iş yapmazlar. biri ona iş verse, mektep bitiren oğluna bir yerden kıyak iş ayarlasa, iki kuruş yardım alsa siyasetten anlayan en sağlam tip oluverirler, kahvehanelerde memleket kurtardıkları bile olmuştur!
sorun şu ki, bunlar şuan kasım kasım kasılıpta seçim aldıklarını, hatta ülkenin yarısını aldıklarını iddia edipte manasız gülümsemeyle ortada dolanan tiplerin altında olduğunu, kullanıldığını görüp ses çıkaramayan tiplerdir. ezilmeye, kadere, dünyanın kalleşliğine alışmışlardır. allah kitap diyen adam en doğrusudur. ama hayatında iki tane kitap okuyanları nadir bulunur, sorgulamazlar, sadece inanırlar. ee adamlar din- iman kaygısıyla ülke yönetiyorlar, ehh biraz da yardımcı da oluyorlar! daha ne olsun!
bu insanlarla seçim kazanıpta ortada kasılarak gezenlere ben daha bir gülüyorum. yahu hayatında kitap okumamış, fikri zikri olmayan, okumaktan sorgulamaktan bihaber insanların kanına girip, ya da bir şekilde etkileyip oylarını (ç)almışsın, bir de hava atıyorsun! bir yerde tek kişilik bir yarıştan galip geldiğin için seviniyorsun, ama ben seni sonuncu görüp üzülüyorum senin adına.
internette yapılan anketlere katılım oranı ve çıkan sonuçlar iç açıcı. çünkü insanlar bilinçli, genel olarak sorgulama yeteneği olan kişiler. ve sevindirici olan, şuan pata küte oy veren bu enayilerin bir çoğu yakın zamanda ölecekler! ondan sonra yine kasılarak dolanabilecekler mi!
sonuç olarak üzücü bir durum bu, enayi olduğunu gördüğün kişileri hiçbir şekilde geri dönderememek, birilerine rant kapısı oluşturduklarını görüp açlık sınırında ve köyden gelen erzakla hayata devam edişlerini izlemek...
anlayabilseler düşünün bir daha diyeceğim ama, nerdeee...

sayısak enayi editi: eksiler gelsinn! enayi avına yattım bekliyorum.
çoğunluktur. tıpkı ak parti seçmeni gibidir. evet, yaşadığımız ülkedeki insanlar enayidir ben de dahil, hepimiz enayiyiz, hepimiz orospu çocuğuyuz, bizim orospu çocukluğumuz sizin gibilere göz yummamızdandır, sizin ki ise doğuştandır.
akp yine siker ve göt acısıyla hakaret eder chp liler. zevkin doruklarına geldiniz, orgazm olun rahatlayın yaşadığımız ülkenin enayi olmayan vatandaşları olduğunu düşünen enayiler.
elden başka bir şey gelmediği için her seçim sonrası tekrarlanan söylem. tekrarlandıkça tokadı yiyecekler sonsuz döngü...