bugün

istanbulda ikamet etsin.
-dişisinin yanında küfretmeyen,
-her konu hakkında bilgi olmasa bile fikir sahibi,
-insanlara değer veren,
-aldatma potansiyeli (bakın olmayacağını bildiğim için) düşük,
-özgüven sahibi,
-babacan,
-diksiyonu düzgün,
-prezentabl bay eleman alınacaktır.

tanım şeysi: her yazarda farklılık gösterebilmektedir. ayrıca bu bir (bkz: sazan avi)dir.
düz sivri yani üçgen burun. büyük ve kaba eller. uzun boy. esmer veya en fazla kumral. düzgün dişler. kas. **
165-75 arası boy.
Süt beyaz ten, buğday rengi bile olsa kabul etmem.
Ne iri, ne ufak göğüsler.
Yuvarlak, geniş kalçalar.
Yeşil, iri gözler.
minik burun.
Belirgin elmacık kemikleri.
Zarif, ince dudaklar ve parmaklar.
Ufak bir çene.
Sarı temiz kıvırcık saçlar / siyah düz uzun saçlar.
ince bel.
Küçük ayaklar.
Kassız bir vücut.

Kişilik kısmına gelirsek, hayat dolu, umutlu, mutlu, sevecen, sıcak kanlı, hayvansever, fobileri olmayan, çocukları seven, evcimen, gece hayatına düşkün olmayan, mütevazi bir yaşam sürmeye hazır, sadık, gururlu, onurlu, dik başlı, öz güveni tam, cesur, dürüst, namuslu, tek eşli, laik, tanrıya inanan, toplum baskısından sıyrılmış, yemek pişirmeyi bilen, eğlenceli, şefkatli ve en önemlisi güven veren bir kız.

Daha çok hayalimdeki kadın oldu bu gerçi. Gerçi bunu bulursam, anası üstüne çikolata parçacıkları da vereyim mi der bana. Ama olsun, umut fakirin ekmeği beyler.
Ern az 1.80 boyunda
sarısın
hafıf kaslı
ama okuz gıbı kasları olmasın
tatlı
sempatık
sevecen
asık
esra erolla ızdıvaca dondu ama.
Sevebileceğim kişi içinse uzun bir liste yapılabilir ama aşık olduğunuz kişi ise liste gereksiz onu seçemezsiniz tam tersine genelde de liste dışı olurlar.
hadi new york'a gidiyoruz dediğimde gelsin,yeter.
17 yaşındayım 8 tane çocuğum var ama hepsini bir köşeye attım çöpsüz üzümüm. beni taşıyacak biri olsun. ben hiç evlenmedim hep satıldım mümkünse o da evlenmiş ayrılmış olmasın. ama çocuk olabilir, kendi çocuğum gibi bakarım(!). ayrıca esmer ossun gıllı ossun gapı gibi ossun kodumu oturtsun çünkü ben kötekten anlıyom. (bkz: pazar mı kurduk buraya sözlük!)
uzun boylu ve esmer olsun beyaz olucaksa tam beyaz olsun saçları kızıl olsun .
aşık olmak istiyorum sözlük, zaten insanın başka ne kriteri olabilir ki? hani aşık olunca her şeyin üstündedir, bir konuşursun etraf silinir, onun yüzü ve sahip olduğu tüm özellikleri silinir, geriye sadece konuşurken baktığın gözleri kalır. başka ne istenebilir ki sözlük?
bu kadar sapık ve ergenin içinde bahsetmeyeceğim kriterlerdir.
sorunlu, psikopat, yüzeysel, korkak olunca genelde tamamdır.
uzun boylu, uzun parmaklı, film kültürü iyi olan, her konu hakkında fikri olan, zengin, iyi sevişen, komik, felsefik, enerjik cool bir kul olsun yeter. nay şina na ni nay na ri nay na nam. *
bir başak burcu erkeği olarak zor seçilen kriterlerdir,zor olduğu kadar uzundur da. ama birkaçını yazabilirim:

- 1.60 ve üstü boylarında ( ben 1.86'yım), kilo boyla ortalamalı ya da daha düşük olsun.
- az çok kültürlü olmalı. ( beraber bir ortama girdiğimizde susup kalmamalı)
- beatles'a "bitlıs" dememeli.
- "back to the future" serisini izlemeli mutlaka.
- kitap ve gazete okuma alışkanlığı olmalı.
- çok televizyon izlemem,günde en fazla 30 dakika o da haberler için. o da izlememeli, hele dizi manyağı olmamalı.
- çok konuşkan,çenesi aşırı düşük olmamalı ama ağzından kerpetenle laf alacak kadar da olmamalı.
- hiçbir siyasi düşüncenin esiri olmamalı. - yeri gelince bütün hepsiyle dalga geçelim -
- ben kolay kolay aldatmam, karşıdan da aynı özveriyi beklerim.
- güvensizliğe tahammülüm yoktur.

belki de en önemlisi;

- w,x,q gibi harfleri kullanmasın. dahi anlamındaki - de ve soru eki - mi de ayrı yazılır. ( ilk cümle daha önemli, ikincisine zamanla alışabilir)

teşekkürler.
boyu: 1.70
kilo: 45-55 arası
saç rengi: karamel
göz rengi: yeşil,mavi dışında her renk olur
iyi giyinen
yalan söylemeyen,alçak gönüllü,çok meraklı olmasın,cinsel ilişkiye açık,bide kılsız olsun.
Herşeyden önce adam olması gerekir. Ardından kriterleri sırasıyla yazmak gerekirse,
Fiziksel özellikler olarak:
- Uzun boylu,
- Uzun parmaklı,
- Düzgün dişleri olan,
- Hafif kaslı, Aşırı kaslı olmasın.
- Renkli gözlü. Bu kriter olmasa da olur ama olsa iyi olurdu yani.
Kişisel özellikler olarak:
-Sempatik olsun.
-Beni güldürsün ama dışarıda sert görünsün.
-Kültürlü olsun yani her konu hakkında belirli bir fikire sahip olsun bişey sorunca sap sap bakmasın.
Ayriyetten bir kaç kriter daha ekleyeyim,
- Dışarıdan fazlasıyla cool görünsün. Yanımdaki insanın fazlasıyla ilgi çekici olmasını severim.
- Benim yanımda küfür etmesin ara sıra ağzından küfür çıkabilir insanlık hali ama benim yanımda küfür etmemeye dikkat etsin.
- Elibol olsun. Ben elibol biriyimdir o da öyle olsun.
- Ses tonu fazlasıyla etkileyici olsun. Her konuştuğunda kendini bana hayran bıraksın.
- Bakışları keskin ve etkileyici olsun. Bana her bakışında içim erisin.
- Benden en az 2-3 yaş büyük olsun.
- Olgun olsun ama olgunluk yaşta değil baştadır bunu da ekleyeyim. Olgun olsun derken kendini çok kasmasın, ara sıra küçük çılgınlıklar yapabiliriz.
- Öpüşmeyi iyi bilsin.
- Aklı fikri cinsellikte olmasın. Ara sıra belirli fantezilerimiz olur zaten öyle her dakika abazan tavırlar sergilemesine gerek yok.
- Son olarakta birlikte gezelim, eğlenelim gençliğimizi doya doya yaşayalım. Aşkı tam anlamıyla yaşayalım.

Not: Böyle birini asla bulamayacağımı biliyorum. Ama hayalimdeki erkek modeli budur. Tabi bazen bu kriterlerin hiç birine uymayan birinede aşık olunabilir. Sonuçta aşk bu ota da konabilir, boka da.

Dipnot: Bu yazdıklarımı okuyunca bu kriterleri istiyorsunda sen bu yazılanlara değermisin diyenler olabilir ama emin olun ben fazlasıyla değerim bu kriterlere.
esmer, kirli sakallı, yeşil gözlü, uzun boylu, bembeyaz dişli, kıskanç ve sahiplenmeyi bilen erkek olmalı yiriimm.
en başında dürüst olsun.

ama yok biz dürüstlükten kaybediyoruz abi diye gelen tipler var, evlilik programlarında su gibi tüketilen dürüstlükten bahsetmiyorum ben. kelime olsun diye dürüstlük demiyorum. beni inandırsın kendine, sevebileceğine. ben çok severim inanırsam. gerisi de aşk zaten.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=t-EolkqFmM0#!
sözlüğün, ergenlerden dolayı, evlilik sitesine dönmeye başladığı hissi uyandı bende. sevgili kriteri olur mu arkadaşlar. sevgi bu, öyle insanları seviyorsunuz ki, ne kriter, ne boy, ne pos, ne sınıf hiçbirşey görmüyor gözünüz.

boyu şöyle kaşı şöyle demekle kriter olmaz. eğer fuck buddy istiyorsanız, kız ya da erkek bulursunuz ama gerçek bir sevgili istiyorsanız olay duygusal boyuta geçer, bunun da boyla posla, ela gözle alakası yoktur. o an gerçekleşen çekim cinsel çekimdir ve tabi ki bu önemlidir fakat aşk sevgi başk şeylerdir.

ayrıca 18 yaşındayken de bunun farkındaydım. saçmalamayın ergen arkadaşlarım, düşünün biraz ne dedim ben.
-güvenilir olsun
-komik ve zeki olsun
-biraz güzel olsun(birazcık be abi nolucak o kadardan)
-beni güldürebilsin
-başkalarına bakıcak türden olmasın kafi.
(bkz: nefes alsın yeter)
dişlerinde tel olsun kalın boğazlı tüğlenmiş kazak giysin, şişman ve esmer olsun saçları kıvırcık kırık kırık olsun.
bir yengeç burcu erkeğinin git-gel'li hayatına katlanabilmesi lazım. örnek; size durup dururken küsebilir, sonra barışmak ister. bir süre sonra yine küser ama sonra affedilmek ister. aslında sizi çok sevmiştir, ona bir şans daha verin.

onun dışında dürüst ve çok fazla konuşmayan, ağzına hakim biri olmalı. sadece maçlara gittiği zaman sövebilmeli, onun dışında küfür etmemeli, vücudunda doğallığını bozan hiçbirşey(az makyaj hariç) olmamalı. gözler lens olmamalı. sürpriz hediyelerden hoşlanmalı, yalan söylememeli beyaz dahi olsa.

en önemlisi: beşikten mezara beşiktaşlı olmalı
(bkz: siyah ulan)
mümkünse begenmezsen başkasına gidersin veya ne yaparsan yap demeyecek biri.
şişman olsun. hani böyle tuttuğumda elime löp löp et gelsin. * *