bugün

bir arada bulunması zor olan özelliklerdir.

ülkenin saygı duyduğu eski devlet büyüklerine saygı göstermek.

kaynakları eşit dağıtacak. en önemlisi de teşvik denen illeti kaldıracak.

özel sektörün sermaye yetersizliğinden giremediği dallarda üretim yapacak işletmeleri açmak. yani devletçi diye nitelendirmekten korkmayacak. gereken yerlerde devletçi de olabilecek.

carı açığı kapatacak bir plan yayınlayıp her sene gidişat hakkında bilgilendirme yapacak.

yalan söylemeyecek arkadaş, umut vermek için bile söylemeyecek.

yayın organlarını taraftar olmaktan men edecek.

işsiz insan bırakmama hedef ve programına sahip olacak.
arada bir de çıkıp şunları şunları yanlış yaptık diyebilecek.
adam olsun lan. Ne özelleştirmenin ne hakaretin bokunu çıkarmasın. Şu anda iki farklı kişiyi kastediyorum.
halkı dinleyip istekleri yapmak, daha demokratik bir ortam kurmak.

bu ikisi en önemlileridir.
adam olsun lan. Ne özelleştirmenin ne hakaretin bokunu çıkarmasın. Şu anda iki farklı kişiyi kastediyorum.
Ataturkcu, milliyetci, laik, hurriyetci, devletci, inkilapci, halkci.
halkının ne halde olduğundan haberi olsun yeter. açlıktan ölen sabi sübyan oldu da biri çıkıp açıklama yapmadı mna kodugmun ülkesinde! hatta ertesi gün çıkıp "ekinimimiz iyiyi gidiyi" falan denildi...
götünde kıl olmayacak.
ortalama öğretim seviyesi 7.sınıf olduğu söylenen ülkemin bu seviyesini tiz zamanda lise düzeyine getirmeye çalışmak.
Dürüst olsun, vatanını düşünsün, halkını düşünsün, yanar döner olmasın.
(bkz: döşü kıllı olsun)
merdivene düz binecek.
kemal kılıçdaroğlunda olmayan tüm özellikler.
iktidar olduğunda serveti azalacak. söz gelimi bir evini satıp memleket, millet için harcayacak.
bana analık/babalık yapmaya yeltenmeyecek, özel yaşamıma müdahale etmeyecek. bilgisi, donanımı ve tüm hevesini; devleti adam gibi yönetmek için kullanacak.
Mustafa Kemal Atatürk gibi olmalı. tamam çıtayı yüksek tuttum biraz benzese de olur.
Vatan hainliği yasasıyla beraber idamı getirmesi şu anki sistem için yeterli olacaktır.

Bdp ile görüşüyorsun, bdp pkk ile görüşüyor ve sana isteklerini belirtiyor. Eee? Bdp pkk'nın siyasi kolu olmuyor mu o zaman?

O insanların yeri meclis değil hapishane köşeleridir. Yakaladığını asacaksın, bakalım o götlerinde sinekler uçuşan kekolar bir daha konuşabiliyor mu.
türkiye' de soyu tükenmiş olan özelliklerdir.
1) ayıya binmesi
2) seksi olması.
*
Bu ülkenin lidere ihtiyacı yoktur. Halk için çalışacak ülke işlerini yürütecek çalışanlara memurlara ihtiyacı vardır. Başımıza ne geldiyse lider aşkından geldi. Bir lider geldi şimdiye kadar.
Tekrar ediyorum bu ülkenin lidere ihtiyacı yok. Görev bilincine sahip ve Türkiye halkı için çalıştığının bilincinde insanlara ihtiyacı var.
1-Zeki Olması
2-Vatansever olması
3-Çalışkan olması
4-Cesur olması

Bunlar yeter.
insan olsun.

ahlaklı, vicdanlı olsun.

halkını küçük görmesin.

etrafındaki herkese hakaret edip azarlamasın.

dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanmasın.

kendi menfaatini memleketinin menfaatinden üstün görmesin.

halkın efendisi değil hizmetçisi olduğunu bilsin.

onu oraya getiren halkın, yeri geldiğinde onu oradan indirebileceğini aklından çıkarmasın.

halkın mukaddesatları ile alay eden insanları -pardon insan demişim. yaratıkları- etrafında barındırmasın.

Allah'ın ayetlerini eğip büküp kendi yaşantısını müslümanlık diye yutturmasın.

inandığı dinin peygamberinin ölürken kalkanını bir yahudi tüccara rehin verdiğini unutmasın.

bu dünyanın kimseye kalmadığı gibi kendisine de kalmayacağını bilsin.

yani azizim, insan olsun insan.
Kısa boylu, gözlüklü ve şirin olması.
Tanıdınız siz.
döşü gıllı olsun.