bugün

şeriatı geri getirirdim.
alkolü yasaklar esrarı serbest bırakırdım ve çaydan ekstra vergi alırdım.
böylelikle dünyada olmasa bile en azından yurtta sulhu bir nebze gerçekleştirmiş olurdum.
yeni mezunlardan inatla "2-5 yıl deneyim şartı" beklenmesi zırvasına son verirdim. ha olmuyorsa da deneyim kazandırmak adına mesleki bir kurum kurarak veya sektörel bazlı firmalarla gerekli anlaşmaları yaparak gençlerimizin bu söz konusu "deneyimi" kazanmasını sağlardım.

objektif bakarsam işveren olsam elbet deneyim beklerim ama bulunduğumuz coğrafyada gençlere fırsat tanınmadan kimse bu ütopik normlara uygun olamayacaktır, bunu da unutmayın..
kaldırımdan giden bisikletliler ve motosikletliler mikilecek.
işsizliği bitirirdim, öğrenciye iş garantisi, mantığım herşey türk halkının mutluluğu için olurdu.
5 li çete ile yapılan antlaşmalar çöpe atılacak
Tüm kodamanlarin mal varlığına el konulacak
Halka zarar verenler için çok dar hücreli hapishaneler yapılacak.
Cumhurbaşkanı olsaydum(!) Merkez bankasında olan dövizi babamın parası gibi yandaşa dağıtır, seçim için harcar, rezevr eksiye düşürür sonra da ülkeye asteroit çarpsa felaket olsa 10 lira verin diye milletten para ister, bir de kalkıp hesap soranları vatan haini ilan ederdim.

Edibüdü: başlığı editlemek lazum(!) olsaydum denmiş de...
Tüm kurum ve kuruluşlarda disiplin, takip vatandaştan geri dönüş hatayı affetmeme. Bak çok ciddiyim 20 yıl ileriye gideriz