bugün

altın çocuktur; king of bluesdur; tapılasıca sevilendir; en üzücüsü 10 sene önce bugün, bütün sevenlerine özlemini hediye etmiştir. cennette çalıyor olmalı...
yaşamak istemem artık aranızda diyerek, 15 ağustos günü aramızdan ayrılan büyük insan. özlüyoruz seni be üstad.
unutulmayan büyük üstad.
aramızdan ayrılışının 10. yılını doldurduk bugün, üzgünüz, kırgınız, bir çok şeyiz aslında aynı anda.
ama huzurluyuz, belki yaşamak istemediğin bu dünyayı bırakıp, belki, belki daha iyi bir yerlerde olduğun için.
belki aradığını, burada bulamadığını bulabildiğini ümit ettiğimiz yerde olduğun için huzurluyuz.
yaşamak istemedin aramızda, rahat, huzurlu uyu üstad...
10 yıldır aramızda olmayan enfes insan. en güzel tercihi belki de o yaptı, belki de gerçekten yaşanacak yer değildi burası.. ve biz hala sürünüyoruz ondan sonra da..
10 senedir olmayan gerçek sanatçı. şuan bir şarkısını dinliyorum, bu kadar mükemmel bir insan ölmemeliydi diyebiliyorum sadece...

Üzülüyorum sözlük, gözlerim doluyor.
Bir gün gelir, herkes kendi yoluna gider; her şey nasıl başladıysa, öyle biter.
erkan oğur ile birlikte yaptığı "dünya" isimli düeti, gözlerinizi kapattığınızda olmak istediğiniz yere sizi ulaştırabilecek, kulaklarınızın pasını silecek, mükemmel ezgilerle dolu bir parça. dinlenilesi ve hiç sıkılmayalası.
Erken aramızdan ayrılmasının üzüntüsünü sık sık yaşadığım insandır. Daha nice yıllar yaşayıp güzel müzikler kazandırabilirdi bizlere.
dinledikçe içim buruluyor ne güzel bir değerdi ama o gitmek istedi ve gitti.
bi başka sevdiğim, kendimi çok yakın hissettiğim, insanı bambaşka dünyalara götüren şarkıların sahibi. intihar eden arkadaşımla aynı gün doğmuş olmasıysa ayrı bi burukluk veriyor içime. ikisinin de yapacak çok şeyi vardı oysa. iki müzik adamı. biri adam bile değil çocuktu aslında daha. onları çok, çok özlüyorum. keşke diyorum keşke yaşasalardı da bu kadar eksik kalmasaydık. evet ben de onlarla uçmak istiyorum ama onlardan tek farkım düşmekten korkmak. iyi değilim be sözlük.
uzunca bir süredir söylemeye çalıştığım kelimeleri parçalarında sıralamış üstad..adamdır..
özlediğim ender insanlardan biri. bugünlerde yanımda olmasını çok isterdim, takılırdık ne güzel. *
Kendisini bugün tanıyıp, dinlemeye başladığım maalesef yıllar önce ölmüş olan mükemmel bir adamdır. Sesiyle, her şeyiyle.
sol frame'de adını görünce insanın içini tarifsiz bir burukluk kaplayan büyük gitarist, büyük üstad. Mekanın cennet olsun adaş. Seni ömrüm yettiğince dinleyeceğim.
topraktan ayrılalım bir süre için, dünya bir yere kaçmaz biz yüzerken göklerde... *
büyük ustalarca türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi gitaristidir. kendisi türkiyeyi bluesla tanıştırmıştır. blue blues band isimli bi grubu vardı batu mutlugil ile. ayrıca türkiyede ilk kez talk box kullanmış aşmış müzisyendir. deniz arcak ın bırakın beni adlı şarkısının solosunu sadece bir kez dinleyerek ve bir sefer de çalarak kayıda geçirmiş başlı başına bir yetenektir. böyle insanlar çalışarak bu hale gelmez. tamamen allah vergisi bir kulağa sahiptir kendisi. eminim ki yaşasaydı dünyada adını duyurmuş olacaktı. blues adına kendisi bir amerikalıdan daha bir amerikalıdır. böyle bir yetenek türkiyeye kim bilir ne zaman gelir ama böyle bi şahsiyetin geride ölümsüz eserler bırakarak gitmesi tamamen bizim şansımızdır. gözün açık kalmasın üstat arkanda seni örnek alan ticari kaygısı olmayan sadece daha iyiyi daha güzeli arzulayan üreten gitaristler müzisyenler olacaktır.
şimdi ben her gece bu boğaz köprüsünden geçerken seni düşünürüm. geçtiğim yolları bir bir siyaha boyar gece. şehrin soğuk sularına batmış gibi üşürüm.
--spoiler--
kurtar beni bu alemden
--spoiler--
ölümü seçen sanatçılardandır, sırf bu yüzden bile çok büyük saygı besliyorum içimde.
''yaşamak istemem'' demiş, ve ''nasıl başladıysa öyle biter'' diyerek aramızdan ayrılmıştır.
mezar taşında da her şey biter şarkısının dizeleri yazıyor.
huzur içinde yatsın.
blues-rock delisi biri olsam da, yaptığı işleri beğenmem. gitarı kendisinden 1000 kat iyi çalan blues gitaristleri var. bu adamı bu kadar büyüten nedir? intihar etmesi... çoğu intihar eden sanatçıda olduğu gibi.
blues-rock delisi olanların bok atmaya çalıştığı müzisyendir. özlenendir.
en son malesef aramızdan ayrıldığı yıl 2001 yılı MFÖ konserinde canlı performansını izleyebildiğim dahiyane gitarist.

http://alkislarlayasiyoru...mfo-amp-yavuz-cetin-bazen

edit : yazım hatası
başka söze gerek yok ki.
görsel
hepimiz çocuklarız aslında. http://youtu.be/6U5UwmtBJjY
Bildiğim kadarı sadece satılık isimli 2. albümü satışta olan türkiye'nin eşsiz blues/rock'n roll gitaristlerinden biridir. Zamanında Batu mutlugil'in de içinde bulunduğu blue blues band'da çalmıştır. Genç yaşta boğaz köprüsünden atlayıp intihar etmiştir, onu olması gerektiğinden erken kaybettiğimizi düşünüyorum. "Yaşamak istemem" dedi ve gitti.