bugün

Sebepler dizisidir.

Güneş yeniden doğacak, gün sizin için farklı bir gün olacak, farklılık sizin elinizde, ulaşamıyorum, ulaşamam dediğiniz her şey için yeni bir fırsat daha karşınızda, karamsarlık perdelerini yırtmak için, yarına umutla bakmak için kafanızın içindeki karamsar düşünceleri değiştirmek elinizde hala zaman var, zaman akıyor.. allah ömür verdikçe.
geçmişim. nelerin üstesinden geldiğime bakınca geleceğe umudum artıyor.
Annemdir.
çocuklardır. eğer masumiyet varsa bu dünyada, onlarda var. belki bir kısmı masumiyetinin bir kısmını yitirecek zamanlar ama yitirmeyenler de dünyayı değiştirebilecek.
Umutla bakmayıp napcan. Mecbur.
daha uzağa attırmaya olan inancımdır. bunun altında bir çok anlam var ama yüzeysel anlaşılıp kötüye yorulacağı için daha fazla bu konuyu deşmek istemiyorum.
olmayan bir şeydir kendisi.
Her sabaha umutla uyanmamın sebepleri canlarım, minnaklarım.
Bugün bitmeden yarını özlüyor yarınlara yaşıyoruz.
Doğmayı biz seçmedik, bundan eminiz.
Ama ölmeyi seçebilecekken yaşamaya devam etmek umudun kanıtıdır.
Her yaşayanın umudu vardır.
Umut vardır.
Yok galiba. Beni mutlu eden şeylerin çoğu toplumsallik, birlikte yaşam ve tabiki çocukları mutlu etme üzerine. Bunlar ben işe başlayınca da değişmeyecek. Hepimiz ufak şeylerden mutlu olabiliriz. Kendini düşünen insan mutludur ama mutluluğu başkalarının mutluluğuna bağlı insanlar gerçek anlamda mutlu olamazlar. Umudum yok yarına.
yok.

yahut

(bkz: 404 not found)
ideallerim.
fazlasıyla iyimser olmaktan başka bişey değil.
milli piyangodur. o ki hep beklenen, hep sevilen, hep özlenen. aynı zamanda hiçbir zaman gelmeyeceği bilinen.
şuan için yok, hayatımdan beni mutsuz eden insanların tamamen çıktığı bir gün olabilir. (bkz: babam)
Umudun sahibini tanımam.
yok.

hiçbir sebebim yok, bu gece ölmeyi isteyecek kadar yanıyor canım.
Umutla bakmak bir acizlik belirtisidir. ' Yaşamak ' isteyen umutla bakmaz, neye sahip olmak istediğini bilir ve her şeyi göze alarak, bedelini ödeyerek o şeyi elde eder.
Sanırım tamamdır* diyebileceğim kişiyi bulmuş olmam sözlük.
Ama böyle de tamam demekle de olmuyor tabi. Yani bakmayın benim tamam dediğime.

Çok kalasım beyler, ne bir hareket ne bir söz.
,
Ama o beni anlıyor beyler, yapmayacağımdan değil uygun zaman mekan gelmediğinden böyleyim gerçekten.

Bir de dön diye bekliyorum.

(bkz: keşke o okusa dediğiniz başlıklar)
(bkz: geceleyin dile gelmek)

---
1 ay sonra gelen edit
---

Sanırım kısmını kaldırmış bulunuyorum, buldum

Çok kalasımlı ifademi de lağv ediyorum, değilim, kısmen değilim.

--
13 ay sonra gelen edit.

çok abartılı ve kendimden çok emin konuşmuşum, evet.

bir arkadaşım fazla vefa vefasızlık getirir derdi, haklı gençler ona göre.

--

1.5 yıl sonra gelen edit.

güven, samimiyet ve içtenlik bunlar gerçekten içten ise çok değerli bir şey.
görsel
bulunamayan sebeptir kendisi.
Adriana Lima hâlâ yaşıyor.
Umudum var ..
sanırım en büyük sebep geleceğin her zaman düzeltebilir olması sözlük. hala sokakta yürürken kafasını kaldırıp gülümsemenize karşılık veren insanlar var.