bugün

Tramvayda kapının önünde beklerken, durağa yanaşınca herkesin inmesi, garip olan herkesin inerken bana bakması. Ama asıl garip olan son durağa geldiğimizi herkes indikten sonra farketmem.
5 yaşında ki yiğenimin ben çay karıştırırken ampulü kırması ampulü çıkartıp yeni ampulü takacağıma kaşığı elimde unutup kaşıgı avizeye sokmaya calışmam.
elinde tuttugun bir nesneyi dakikalarca aramak.
anneme başka bir yere gidiyorum deyip başka bir yere gittim kızacak diye. daha sonra gerçeğini anlattım. yalan söyleyemiyorum ne kadar çok söyleyebilsem bile.
kalabalık bir alışveriş dükkanında, kafayı eğmiş çıkarken aslında çıkmaya çalıştığınız yerin çıkış değilde giriş olduğunu, otomatik kapının açılmaması, sonrası kapıya attığınız kafa sonucu farkettiğiniz, dükkandaki yüzlerce insanın size baktığı anda anlaşılan dalgınlıktır. Birde işgüzar bir çalışan çıkış diğer taraftan beyfendi dediğinde, dalgınlıkla o çalışana kafa atmayı dilerdiniz tabi acıyı hiç saymıyorum okadar insan size bakarken biyerinizin acıdığını hissetmiyorsunuz.
evin anahtarını unuttuğum için koştura koştura eve dönüp, anahtarımla eve girmişliğim sonrada "ben eve ne için gelmiştim?" demişliğim vardır.. *
Çocukken 13 14 yaslarinda yatiyorum rüyanın en güzel kisminda cişim geldi uyandım uykulu vaziyette tuvalete gitmek yerine çöp kutusuna iserken buldum kendimi.
hani insan karşıdakini dinlemez de birşey düşünür ya , böyle karşıdaki işte ondan sonra gidiyoruz falan diye anlatır durur. Sende acaba şu anda kaç kişi işiyo diye düşünürsün , sonra zihninde 1 milyon var midir acaba deyip hassiktir lan saçmalama falan diye kendi kendine konuşursun. O konuşmayı dışa vurmak en büyük dalgınlıktır herhalde. Normal bi insan değilim zaten genelde sıkılırım insanlardan , sıkıldığım zaman hayal dünyama dalar böyle sorular sorarım. Daha geçen gün başıma geldi. Karşımda bi kız oturuyo yeni tanışmışız , o kadar çok sıkıldım ki artık kıza vurup kalk git demek istiyorum. Şu muhabbet geçti aramızda.

- işte dedim ki ben de buna gelemem olmaz saat de 1 olmuş yani nasıl geleyim. ( kız bunu dediği anda ben dünyada kaç kişi işiyo şu an acaba diye düşünüp cevap buluyorum , cevabını sesli dile getirdim )
+hassiktir lan olur mu öyle şey. Aa ne dedim ayol. Ayol mu , lan , şey.
-çok sıkıldın farkettim zaten ama küfür etmene de gerek yoktu.
+yok ya onu sana dememiştim. Tüh ya , bi bira daha söyliyim ben.
evden kotu giydim diye çıkıp, arkadaşının yanına vardığında lacivert kumaş pantolonu giydiğini fark etmektir.
ünide hocama aşkım demiştim.
Elektrikler kesildiğinde , elimde mumla mutfağa gittim; mum neredeyse hiç aydınlatmıyor diye düşündüm.
Neyse ki buzdolabının ışığı yanıyordu da kapağını açık tutarak yemek yiyebildim...
Geçen gün Sirkeci tramvay durağında gişeden geçeceğim. Akbil cihazlarının üzerini örtmüşler dışarda kalıyor yağmurdan dolayı falan. Gittim akbili okutmaya çalışıyorum okumadı, sinirlendim denedim birkaç kere diyorum ki amınakoyim bu kadar kapatırsanız bunu okumaz tabi falan arkamda da insanlar brikti. Elime bir baktım iş bankası bankamatik kartı.Arkamı döndüm kızın biriyle göz göze geldim kız bir karta baktı bir bana baktı alksdjaljd Deli taklidi yaptım sonra gerçi acıdılar bana akbil basmadan geçtim iyi oldu alkjdkajdhjkashdkjashd
sarhoş olmak.
haşlanmış yumurta için cezveye su koyup yumurta koymayı unutmak. suyun dakikalarca boş boş kaynaması.
arama yapmak için http://www.google.com'a girip "google" yazıp enter'a basmak...
dalgınlık değil tam olarak, biraz alışkanlık...
okunan kitabın dolapta unutulması. gülmekten kendini kaybetmiş ve okduğu kitabı dolapta unutan gerizakalı.
kumandayı buzdolabına, tencereyi de televizyonun üzerine bırakmak.
birine atacağın gizli bir mesajı yanlışlıkla başka birisine atmak.
Bulaşıkları makineye dizip, makineyi çalıştırmayı unutmak sonra da 1 saat bulaşıkların temizlenmesini beklemek.
(bkz: yok ebenin amı ali sami)
akp döneminde gerçekleşmiştir.
seviştiğim kızın adını unutmak. gamze yerine gonca derken, arkadan şşt oğlum uyan naralarıyla ev arkadaşım ekremin seslenmesi. meğerse dalmışım.
Ilkokulda bayan sınıf ogretmenine "dayı" diye seslenmek olsa gerektir.
gecenin bir yarısı ticari taksi ile eve dönerken, sollayan ticari taksiye istinaden bu taksicilerin hepsi or... deyip toparlayamamak olsa gerek. *
Arkadaşımın telefonu bendeyken ona ulaşmak için mesaj atmam,ve sonrasında hala fark edemeyip birinden mesaj geldi demem.