bugün

Bilgisayar oynamak. Bir de yeni çıkmış bir oyunu ilk defa oynuyosan çok güzel..
yoktur en azındna benim için varsa da hiçbir şey yapmamaktır.
şiir yazmak daha doğrusu şiir yazmaya çalışmak.
osbir çekmek. bu kadar tesbih çeksem kesin cennete gider huri sikerdim amk.
ev hayvanı beslemek.
Biri tam hevesle bir şey anlatırken "sorduk mu ? " demek.
sokak hayvanı beslemek.
Bana yapılmasını istemediğim herşeyi başkasına yapma sanatı.
blog yazmak, sözlükte yazmak, cenk erdem dinlemek, halısaha maçı yapmak * *.
pes oynamak fenerbahceyle barcelonayi yenmek vb.
sabah gözünü açtığında uyuyan sevgiliyi izlemek. saçlarını okşayarak uyandırmak.
Yagmur yagarken sevgiliyle battaniyenin altina girip film izlemek.
Görülmeyen bilinmeyen yerleri görmek seyehat etmek gezmek.
bir yazarı seri artılayıp, o yazarı etkileyip sol frame'e seri artı oy veren melek başlığını canlandırmasını sağlamak ve o kişinin bana hitap ederek yazdığı entryye eksi oy vermek. şımarmasın diye. *

siz deyin işsizlik ben diyeyim işsizlik. işsizlik yani.
En sevdiğim şarkıyı son ses dinleyip binlerce kişinin önünde söylüyormuş gibi hissetmek. Niye bir rock n roll olamadım ah ulan.
cuma günleri okul çıkışında sağnak yağmura yakalanmak ve o yağmurun sebep olduğu o kirli su birikintilerine pat pat basıp her yana sıçratmak.
entry girmek.
ayar vermektir.
ayar yemektir. *
soğuk havalarda ağzımdan duman çıkarmaktan deli gibi keyif alıyorum lan.
Klozete ayakta işemek. Tetris oynuyormuş gibi hissetiriyor insana.
Kitap okumak, Araştırmak, basketbol oynamak, resim yapmak, film izlemek, geceleri kulaklıkla müzik dinleyerek boş boş dolanmak, yemek yemek, yemek yemek, tekrar yemek yemek. Bir daha yemek. Yemek yemek yemek yekem yemek yemek.
sürekli birilerine hediyeler hazırlamak. kitap ayracı olsun, komşunun minik kızına bileklik olsun ya da iş arkadaşlarıma kurabiye yapmak olsun. yerli yersiz, zamansız, aniden.

çünkü istiyorum ki kendime hayrım yoksa en azından çevremi mutlu edeyim, insanlar sayemde gülmüş olsun. salaklık belki biraz. malum insanlar nankör.
yemek yemeyi söylemiyorum artık onun dışında saçmalamayı seviyorum burda çok yapmıyorum ama başka sözlüklerin burnundan getiriyorum.
yatağa yatıp, yorganı üzerime çekip gözlerimi kapamak. sonra açılan gözümden olayları izlemek. yaşadıklarımı, yaşamak istediklerimi belki de yaşayacaklarımı. kimsenin yaşamadıklarını, yaşanmamış olanları. öyle dizi gibi, film gibi saatlerce izlemek izlerken uykuya dalmak. yüzümde ufak bir tebessümle uyanmak.

bir diğeri,

koca bir kitabı bitirdikten sonra başımın ağırlığıyla kitabı kapatmak öyle mal mal bakarak kitabı düşünmek. ne olacak şimdi lan şehsuvara? ben olsam şöyle yapardım, böyle ederdim diye kendimi karakterlerin yerine koymak.

bir diğeri,

yemek yapmak, yemek yemek ama bulaşığı yıkamamak. yazın yemek saatinin gelmesini için gün içinde zaman geçirdiğimi bilirim ben ya. dışarıda zaman akıyor bi ton olay oluyor sen yemek saati gelsin diye bekliyorsun *
deli gibi zevk alıyorum yemek yemekten. özellikle ailemle yemekten. balık, et, tavuk üçlüsünden biri olursa daha da zevk alıyorum. grev kırıcı olarak kullanılabilirim bu konuda *

bildiğim ve sevdiğim bir konuda sevdiğim bir insana bir şeyler anlatmak * masal gibi anlatabilirim bunu. veya bilmediğim ama ilgimin olduğu bir konuda birinden bir şeyler dinlemek. hele birde karşımdaki hızlı konuşursa tadından yenmez.

bir diğeri,
yazı yazmak. yazım fena değildir ve yapabildiğim en iyi şey yazmaktır. uzun uzun bir şeyler yazmayı çok seviyorum. sinirlenince büyük, sakinken küçük yazıyorum filan * tam bir terapi ya *

ağaç altında oturup sohbet etmeyi, sevilen insanlarla eskilerden konuşmayı, akraba olan bir velede abartılı palavralar atmayı ( en son 6-7 yaşındaki yeğenime imam aliyle olan konuşmamızdan bahsetmiştim işte * ) , erkek arkadaşlarımla ellemeli, atlamalı şakalar yapmayı, ailedeki büyük erkeklere telefon şakaları yapmayı, türkü dinlemeyi, şiir okumayı, kimseye itiraf edemesem de biraz küfür etmeyi, annemi kızdırmayı sonra sarılıp gönlünü almayı filan çok seviyorum ya * çok hoşlanıyorum bunları yapmaktan *

bir de anladığınız üzere sözlüklerde bir şeyler yazmakta hoşuma gidiyor. yemek demiş miydim lan?