bugün

Fethiye- babadağ
ağustos 2016
görsel
(#33544976) ya atlamış gibi anlatmış arkadaş * en kısa zamanda yaşaması dileğiyle..

görsel
Fethiye- babadağ 2016
1960 metre- single uçuş

Videolarını ve fotoğraflarını paylaşmama izin verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım *

Kalkışta heyecanlandığım, indiğimde bu muydu lan dediğim güzel etkinlik.

Düzce'de bakanlıktan eğitmen göndermedikleri için eğitimlerin yapılmadığı bi havacılık kursu vardır bu konuda.

Her insan yaşamında bir kez yapıp bu duyguyu yaşamalı. Yapmışken de babadağ'da yapın tabi.
sevgilisinin, kocasının ısrarıyla korka korka uçanların bile mutlu bir şekilde yere ayak bastığı aktivite * pilot benim arkadaşımdır. ve tanıdığım bütün pilotlar işini iyi yapan, uçmaya aşık insanlardır.

Yamaç paraşütü, rüzgarı kullanarak saatlerce havada kalabilir, bulutlara kadar yükselebilir ve kilometrelerce mesafe kat edebilir. Dünyada en yaygın ve hızlı gelişen havacılık sporudur.
Paraşütün sırt çantasına sığacak kadar küçülebilmesi ve ağırlığının az olması nedeniyle bazı dağcılar tarafından dağların zirvelerinden inmek için de kullanılır. Burada yayımladığım videolar internette başka bir yerde olmayan burada yayımlamama izin verdikleri, arkadaşlarımın kendi çekimleridir.
görsel
buzz mavisi adlı yazarın artık fethiye belediye başkanı olduğundan şüpheleniyorum.

Tanım: son yıllarda rövanşta olan etkinlik, yapmayanı dövecekler bir iki yıla.
Thk ( türk hava kurumu) eskişehir- inönü' de ücretsiz yamaç paraşütü kursları vermektedir. Eğitim alabilmek için Asgari yaş limiti 16 dır. resimdeki pilot 16 yaşındadır *
görsel
Bana acayip çılgınca geliyor, ve eğer bir gün bu faaliyeti yapma fırsatım olursa kesinlikle kaçırmayacağım ..

Yüksek bir dağa çıkıyorsun tüm ekipmanlar hazır kalbin pıt pıt atıyor. Bi taraftan ufak bir korku var sonuçta kendını kocaman beyaz bir boşluğa bırakıyorsun. Vee evet o an biraz geriden koşarak kendini o koca boşluğa emanet ediyorsun. Kulağını patlayacakmış gibi gelen o hava akımından tırsıyorsun ama olsun baksana koca şehir ayaklarının altında. Huhuuu diye bağırıyorsun nasılsa kimse duymuyor yavvv avazın çıktığı kadar bağır çağır ve o anın güzelliğini yaşa.

Böyle işte ben hiç yapmadım ama eminim bu anlattıklarımdan daha fazlası oluyordur...
Hep istediğim ama korktuğum için yapamadığım eylem.

Ama atilan fotoğraf ve videolara bakılınca oldukça zevkli olduğu gözüküyor.
Fethiye- babadağ 2000 metre
temmuz 2016

Uçmak isteyen arkadaşlar olursa paylaştığım videolardaki pilot arkadaşlarıma yönlendirebilirim.

Ben de yapacaktım. Darbe oldu ülke karıştı nasıl bi bahtsızım. Video atmayın bari ühü ühü.
yükseklik korkum olmasına rağmen denemek için delirdiğim aktivite.. bir cesaret yapacağım en kısa zamanda..
(bkz: buzz mavisi) bütünleşti.