bugün

insanların pek çoğu toplum içinde maske ve zırhlarıyla yaşarlar. siz maske ve zırh sevmezsiniz, takmazsınız. evde çıplak ama huzurlusunuzdur. bunun adına da yalnızlık derler.
hem kel hem fodul olmak. şımarık olmak. asosyal olmak. diye gider...
insanlarla birlikte olup sosyalleşmeye engel olan yalnızlığın, kişiden kişiye değişiklik göstermesidir.
insanlara köprü kurmak yerine duvar örmek, en önemli yalnızlık sebeplerindendir.
bazen tahammülün değmeyen kişilerde tüketilmesindendir.
bazen acı çekmekten korkmaktandır.
bazen sadece yalnızlığı tercih etmek yüzündendir.
bazen karşı cinse güvenini yitirmek yüzündendir.

yani sebebi çeşitli sonuucu aynı sebeplerdir.
bencilliktir kendimden biliyorum .
Gercekci olmak dahilinda sivri dillilik.
arthur schopenhauer ı hatırladıkça iyi sebeplermiş dersiniz, tabi karamsarlığa katlanarak.
tercihtir, kafa dinlenir cok guzel...
insan olmaması. sevmek ve sevilmek eylemlerini gerçekten hakkıyla yapabilen kadın ya da erkek kalmamış olması. erkeklerin tek derdiniz yatmak kalmak ve dış güzellik olması. kadınların tek derdinin çok yakışıklı, parası olan erkekleri istiyor olması. gerçekten seven ve bunu dile getiren insanlara "salak mısın, safsın sen" vs gibi ithaflarda bulunarak sevmenin ve sevenin değerini düşüren bir anlayışa sahip olmak. insanların çıkar uğruna ilişkiler yaşaması -sevgili, aile, arkadaş fark olmadan-. herkesin her geçen gün daha da riyakarlaşması.
topluma girmeye çalışıp da maalesef bir türlü topluma giremeyen insan tipidir.
(bkz: asosyal insan)
bazen de nedensizdir, hayatınıza giren bir çok kişi size mükemmel olduğunuzu söyler, bir çok konuda bilginiz ve kültürünüz vardır, her hafta 1-2 film bitirir, bir sürü kitap okur, dizileri ve sosyal medyayı takip edersiniz, herkesle konuşacak şeyiniz vardır, ama yine de yalnızsınızdır. Bazen çok nedensiz oluyor, yalnızlık şans mı şanssızlık mı bilmiyorum ama şu aralar kendisini şansızlık olarak görüyorum. bir çok şeye sahibim, maddi,manevi fakat etrafımda birileri olsa bile yapayalnız hissediyorum. çok saçma ama yalnızım sanırım bende.
Asosyal olma tek sebep.
--spoiler--

yalnızım, bunu ben istedim (kendime yalan söyledim)

--spoiler--

insan kendisi isterse yalnızdır.. ve yalnızlık ömür boyudur.. ve yalnızlık en sadık sevgilidir..
değmeyecek insanlarla hayaller kurmaktır, harbiden seven kadın var mı çok merak ediyorum. seviyorum diyen değil, harbiden seven!
çekilmez olmaktır.
yanımdakiyle aklımdaki farklı olacagina deyip yalnizligi seçmek.
..zaten yalnızlığımın tek sebebi kitaplardaki karakterleri şehrimde bulamayışım.
Kimin dediğini unuttum.
tercih ve ucuz mala rağbetin çok olması.
herşeyden çabucak sıkılmak.bira kafayı dinleyeyim derken farkında olmadan yalnızlığın ağına düşmektir.yalnız durum çok vahim iyice bu olayı bi kişilik içine soktum yazık bana.
Güzelini bulamamak. Çıtayı düşürmek istememek :/ (şahsen ben)
mastürbasyon.
belki de yalnızlığı daha iyi icraa etmekten oluşan sebeplerdir. yalnızlığı sevmek için, yalnız olmuyor iken edindiğiniz durumun içeriğini iyi değerlendirmek gerekir. yalnızlık allaha mahsustur evet ama, her yalnız olanı da allah terk ettiği için böyle diye yorumlamamak lazım. biz farkında bile değilken istemediğimiz şeyler için bizi uzak tutuyor kaderimiz belki de. ve bizde bunu özgüvensizlik diye algılıyoruz çoğu zaman. hep bir sebeplere bağlıyoruz. aslında kendimiz olsak her şey düzelecek işte.
bir sebebi yok.
yalnızlık işte...

sebebi olsa adı bu olur muydu?

eminim ki geçtiğiniz tüm sokakların isimleri ya da numaraları vardır.

yalnızlığınızın bir ismi, bir numarası var mı?
yalnızlık sokak sokak, patika patika geçer tam da geçmesi gereken yerden.

hepsi bu...
yanlızlığı seven bir yapım var yanlızlık ve sessizlik birde gece'nin karanlığı dahil olunca mükemmel üçlü.
ortamın olmaması. bu biraz şans işi. süpermanyak bir arkadaş grubuna da denk gelebilirsin, ot bir toplulukta öfleye pofleye bir hayat da geçirebilirsin.