bugün

yaratiliştir.
Yanlız olma durumudur. O kadar entel tanıma gerek yoktur.
yalnızlık allah'a mahsustur. kimse yalnız değildir. herkesin allah'ı vardır. inancı olana tabii.
Eskiden yalnızlığın tek başıma olmak anlamına geldiğini düşünürdüm. Ama şimdi biliyorum ki yalnız olmak sensiz olmak demek...
sözlükte mal mal gezinmektir.
bazen uyumsuzluk göstergesidir. koskoca toplumda bir tek kişiye bile uyum sağlayamadığınızı sergiler.
bazen gönüllü bir tercihtir. kafayı dinlemek ve toparlamak için tercih edilir.
bazen bir yolculuğun sebep olduğudur. otobüse biner ve tanıdığınız biri yanınızda olmadan uzak bir yere gidersiniz.
bazen yorucu bazense dinlendiricidir.
tercih sebebidir diyen kendini aldatır. zorunludur, çünkü malsınızdır.
Yalnızlık etraftaki insanların azlığı yada çokluğu ile ilgili birşey değil, yalnızlık insanın ruhu ile ilgili birşey özünde herkes yalnızdır. Her insan ayrı bir dünyadır ve diğer insanlar o insanın yörüngesindeki uydulardır etrafında dolanır, etkisinde kalır ama asla temas halinde olmaz.
yalnız olmaya yalnızlık denir.
allaha mahsus olan seydir.
bazen iyi bazen kotu olan durum.
yalnızlık ihtiyaçtır ey yalnızlık az gel de beni bul kafam şişti be.
gitgide daha da yalnızlaşırsın, alışkanlık mıdır yoksa bir yaşam tarzı mıdır bilinmez ama olağan bir halmiş gibi devam eder gider. sabahları uyuşmuş ellerinde uyanırsın, sonbaharı benimsersin, hayatına eşlik eden şeyler sade kahve ve sakin bir müziktir sadece. güvenmekten, bağlanmaktan korkar sadece kendi adımlarını atarsın boş sokaklarda. bir süre sonra evden çıkmak dahi istemezsin, bulutlu havada pencere önünde geçer dakikalar, saatler derken aylar yıllar geçer. ömür geçer gider hiçbir şeyin farkında olmadan. kendin için yaşayamadan...
çok yalnızım...

nerden mi anlıyorum?

eskiden msn listemde bir kaç tane kız msn'i vardı ama; ş imdi sadece iki tane erkek msn'i kaldı.

biri asker arkadaşım olan "bordroberelihemdecokkaslıvesexy@hotmail.com" diğeri de işyerimizin güvenliği "tabancayagerenkyokbenimcobraherkeseyeter@hotmail.com" adresleriyle yer alan arkadaşlarım.

eskiden listemde yer alan kızları "mırc" zamanlarında tanışıp eklemiştim ama sanırım sildiler adresimi, hiç online kız göremiyorum. zaten hiç biriyle de msn'de konuşamadım. sanırım onlar da erkekti ve beni keklediler, piç kurusu orospu çocukları.

bu iki erkek arkadaşımı da severim ama hiç bir zaman bir kıza msn'de "1 sn. cnm tel. çalıo da (:," ya da "koyu bir kahve alıcam da, sana da hazırlama mı istermisin cnm ihi ihi ((:" gibi cümleler kuramamak inan çok koyuyor. sinirimden klavyemin aralarına dil atıp hem temizlik yapıyorum hem de yanık plastik tadı kafamı bulmam için çok iyi geliyor.

çok özeniyorum şu bahsettiğim şeyleri yapanlara. bazen listemde yer alan bu iki erkek arkadaşlarıma bile bu cümleleri kurabilmek için "slm" diyorum ama hemen "laa dur yarraaam bi kız düşürdüm oğunla cam açtık, bi siktir git şimdi" diyorlar bana.

ne yapacağımı bilmiyorum cancişim? bu iki sapın bile msn listesinde bir kız msn'i varsa sanırım bana da üçlü fişi götüme sokmaktan başka şans kalmıyor...
kaçınılmaz son'dur. çünkü her canlı birgün ölüp, sonsuz bir yalnızlıkta kaybolacaktır.
iyisi de var, kötüsü de....
Yalnizlik paylasilmaz, paylasilsa yalnizlik olmaz- ozdemir asaf-
yıl 2014 hala yalnızlık paylaşılmaz paylaşılırsarerörö diyenler var.
terörün dahi bireyselleştiği çağda yaşayan insanların, hoşlarına gitmeye başlayan kavramdır.
fakat:
tek ''y' li'' cemal süreya' nın cümlesini de unutmamak gerekir. ''en koyu yalnızlık bile bir tanığa ihtiyaç duyar.''
insanın içindeki terördür.
Ne çok giden oldu hayatımdan,ne çok biten
Selam verdiğim milyonlarca insan,
Otobüste ilk defa gördüğüm soluk yüzler
Kaçar oldum,herkesten ve kendimden

Gücüm yok savaşmaya, bu hayatla
Kalbim yorgun,bedenim hasta
Düşerim bir köhne yalnızlığa
Bilirim tutup kaldıracak el yok asla..
allaha mahsus olan bir durum.
10 dakika önce işten gelip, bu saatte sözlükte sessizce entry okumaktır.. Bekleyenim yok, soranım yok, aklına gelenim yok.. insan bir sure sonra alışıyor ve kopamıyor..
tuvaletin kapısını kapatma ihtiyacı duymamaktır.
çağın hastalığı olarak nitelendirilen şey. bunun sebebinin büyük çoğunluğunu da bencillik oluşturuyor desek yeridir ha bir de buna 'ben bilirim' yani kibir eklenince combo oluyor. kimileriyle kafasına uygun insan bulamadığı için yalnız kaldıklarını söylerler.
belki de şu çağda özellikle, insanlar kayıtsız kalmayı çok seviyor. ulan sokakta ayağın burkulup düşüyorsun insanlar ya tınlamıyor ya da uzaktan izliyorlar acı çekmeni. tanıdığın bugün geçerken gülümseyerek selam veriyor yarın seni görmemezlikten geliyor. kime sorsan vakti çok değerli öyle başkalarıyla falan uğraşamaz.
tamam bi yerde bu insanlar da haklı fakat bu kayıtsızlık nereye kadar yani? nerede bu komşusu açken tok yatamayan insanlar? işte sorun da buralarda aslında biraz da yani bu sadece bencillik kısmı. ya da boşverin, benim de işim var uğraşamam amk.