bugün

ayıptır ve de günahtır.

kadın vasiyet etmiş yakılmak istiyorum diye. zorla cenaze namazı kılmak neden?

kimliğinde müslüman yazıyor diye müslüman usulüne göre defnetmek zorunda mıyız?
ayıptır tabii ama günah nereden çıktı lan? kime göre hangi dine göre günah?
yakılsın tabii. müslümanlarla bir tutulmaması gerek.
cenazı namazı kılındıktan sonra da yapılabileceğinde sorun olmayan eylem.

gerçi kadın yakılmak istemiş doğruysa bu son isteğidir. yapılmalıdır. yapılmaması ona zulümdür.
merhume müslüman ise ayıp değildir günah da değildir. müslüman değil ise kılınmaması gerekir. müslüman kişinin meşru olmayan vasiyetini yerine getirmek de meşru değildir.
insanların doğarken ve yasarken olduğu gibi öldükten sonrada özgür olamadıklarının göstergesi.insanın ister gömülür, ister yakılırım keyfimin kahyası mısınız? diye isyan edesi gelmiyor değil.
ulkemizde kremasyon tesisi bulunmadigi icin bos yere vasiyetdir.

edit:gelen mesaj uzerine ankarada varmis, yinede bence yakilmasi gerekirdi diye dusunuyorum.
"ankara'da fırını bile var. bu benim hakkım. 1946'da kanunu çıktı" diyen meral okay'a zorla cenaze namazı kılmaktır.

önce nüfus cüzdanında yazan din hanesi gerçeği yansıtıyor mu araştırılmalı.

eğer müslüman değilse müslüman mezarlığına defnedilmemeli!
türk milletinin, herşeyin bokunu çıkardığının resmidir bu. defne öldü, yatmış kalkmış dediler, barış öldü, gece aleminde gezdi dediler. size ne arkadaşlar ? size ne hayatını nasıl yaşadığından ? vefat etmiş kadın. arkadasından konuşarak neyi değiştirebileceğinizi sanıyorsunuz siz ? akılsız insanlar değilsiniz. türkiye'yi temsil ediyorsunuz, yapmayın.
yapılmaması gereken şeydir direk yakmak lazım. namazını kılmaya gerek yoktur.
(bkz: her türk ateistin başına gelecekler)
olmaması gerekendir.
"nasılsa yanacaksın boşuna odun israfı olmasın" deyip cenaze namazı kılınıp, gömülmesine karar verilmiştir.
Türkiyede Ancak Canlıysanız Yakılmanıza izin verilir.

(bkz: madımak oteli)
imzalı şöyle yapın diye vasiyeti varsa, ailesi de buna rağzıysa, illegaldir.