bugün

kar topu.

edit: başlık bana kalmış. ozaman bir de bunları eklemek lazım;
kalorifer böceği, helikopter sineği.
yakadan atılınca tiksinme duygusu uyandıran şeylerdir.
çiyan. * *
insanın normalde temas bile etmek istemeyeceği bir şeyin, yakadan içeri atmak vasıtası ile elbisesi ile vücudu arasında kalarak temas etmek istemeyeceği şeyle maksimum temasın sağlanmasıdır.

-yakadan içeri kurbağa atmak
-yakadan içeri örümcek atmak
-direk olarak yakadan içeri attırmak!! gibi
canlı olursa böcek türevi hayvanlar olabilir, cansız olarak da bok iyi bir seçim olacaktır.
ayrılıktır, en tiksinci.

yakanı bırakmaz ayrılık, gidenin hayali. her nefesinde boğazından bir bıçakla iner aşağı..
zemheri günü. dışarıda ne var donuyor. münasebetsiz arkadaş minnacık kartopunu yakadan aşağıya bırakır. dön dur eriyene kadar.
ben hep 17 yasindayim mahlasli yazar, aslinda tiksinc degilim, ama yakadan iceri atilinca oluyorum, oluyormusum. simdi hoslanmadiginiz bir insan mi var? atin beni yakasindan asagi, salin beni gitsin. ayrica bu olay yazari ilgilendirecek kadar oznel degil, yani bana gore hava hos, ama at sen bi beni bagri acilmis yakadan asagi bak o zaman noluyor.
atma eylemine uymasa da açık, içinden kıllar gözüken bir yakadan içeri bir parça erimiş ağda akıtmak gerek ki o arkadaş suyla da çıkmaz el mahkum çekilecek*. sonra da kenara geçip yaka sahibi kişinin kıvranmasını izlemek lazım. ve hatta alınan yerleri parlak kalmış desen olmuş göğsün önünde zafer pozu vererek fotograf çektirmek lazım *
bebek bezinin için dolu olanı örnek verilebilir mesela.
balgam olabilir mesela..
ilkokuldaysanız yaprak atmaktır. efendim önce yaka açılır sırt kısmından yaprak içeri salınır ve çevredeki diğer arkadaşlar "haboooovvvv at sineğiiiii!!! habooovvv tapir zikiii!!!" gibi yaratıcı hayvan isimleri sayarken yakanın sahibinin korku içinhde etrafa küfürler yağdırarak soyunması kahkahalarla izlenir.*
(bkz: bir zamanlar çocuktuk)
yeni öldürülmüş vıcık vıcık çekirgedir. *
sümüklü böcek olabilir. fakat sümüklü mendil de iyidir.
Burun pisliğini elinde yuvarlak yapıp mesafe dinlemeksizin elini mancınık gibi kullanıp içeri göndermek.
Edit:Ya niye eksiledin olümmm..Tiksinç dediler biz de yazdık...Vallaha yapcam mancınığı salcam üstüne..
kımıl kımıl bir kurtcuk olabilir mesela..
ağızda yuvarlandıktan sonra karşısında ki bayanın göğüs çatalının tam ortasına atılan bir yeşil yada siyah üzüm.
7-8 gündür içerisine artık kahve kola çay gibi içerceklerin atıldığı karışım. plastik bardağın içinde birikmiş bir bardak dolusu koyu kahverengi iğrenç bir sıvıdır.
yakanın içine değilde direkt kafadan aşağı dökülmüşlüğü vardır.
tezekli topraktan çıkarılmış kaygan solucan ya da kurtçuk.
(bkz: çekirge)

efendim iğrençliği bırak etrafa rezil olup intihar etmeyi düşündürüyor.
küçükken bir ibne arkadaşım yapmıştı bunu bana ve o an zaman ve mekan bitmişti benim için. sadece ben ve çekirge kulaklarımda anırma sesleriki sonradan bunarın arkadaşlarımın ve etrafta ulun bilimum insanın gülme sesi olduğunu öğrenmiştim ve baya şaşırmıştım.

efendim küçüğüz henüz 8 9 yaşında falan. baya korkarım bu böcek olaylarından. aylardan yaz? sıcak yani. *

işte üzerimde bağrı açık bir gömlek etrafta küçük ibo gibi dolaşıyorum.
bir tane ibne arkadaşım bir çekirge yakalamış ama çekirge kocoman bir şey. benim boyumda eşek çekirge arası bir şey. evrimciler için ara geçiş formu olabilir yani bilmiyorum.

neyse efendim bu ibne arkadaş herkesi korkutuyor bu çekirgeyle ben uzaktan bunu izliyorum köşeye pısmış şekilde. bu yavşk beni gördü ve peşimden koşmaya başladı ben kaçar o kovalar falan derken yakaladı beni ve yakamdan içeri attı bu çekirgeyi. çekirge tam içeri düşmedi ama ön ayakları yakam takıldı çekirgeyle göz göze romantik anlar yaşıyoruz.

o anda kendi etrafımda deli gibi dönmeye dönerken bağırmaya bağırırken küfretmeye küfür ederken rezil olmaya başlıyorum. öevrede insanlar benim o halime gülüp eğleniyor ama ben can derdindeyim.

dönüyorum dönüyorum cesadet edip cekirgeyi yakamdan tutup atamıyorum dönerek atmaya çalışıyorum ama yok şerefiz çekirge artık yapıştı mı nedir orada kaldı. en son cesaretimi topladım elimle vurdum çekirgeye zavallı çekirgenin iki bacağı yakamda asılı kalmıştı. baya üzülmüştüm tabi. hala hatırlar üzülürüm.

not: o arkadaşı sonra dövmüştüm. *
en yeşilinden balgam.
(bkz: buz)