bugün

an itibariyle bütün oyuncularının göbek attığı dizidir.
yokları oynayan dizi. bitmiş şükür.
final bölümünün boktan oluşu sebebi ile bittiğine gram üzülemedik, ancak bu kadar boktan bir final yapılabilirdi.
finali ''olmayan'' dizi.
olmadı ganicim, finali yazamamışsın.
uludağ sözlüğü okuyan birini bünyesinde barındıran dizi. gani sen mi okuyorsun bilmiyorum ama yapılan yorumlara göre dizinin çark etmelerini gördükçe şaşırdım doğrusu. inanmayanlar yorumlara baksın, tarihlerine baksın, sonra da dizinin o haftaki bölümüne baksın. garip bir durum.
bombok bir diziydi. bitmis sanirim. sukurler olsun diyemeyecegim gelir yerine bi dizi daha...
aslıhan gürbüz'ün sinirli bir tip olduğu belli oluyordu. duvarları, köşeleri sağlam biriymiş izlenimi veriyordu. böyle bir insanın iş ahlakının da yüksek olduğu anlaşılabilir. final bölümünün çekimlerine gelmiyorsa, hatta telefonlara çıkmıyorsa ve böyle kötü bir finale izin veriyorsa epey kızdırmışlar demek ki kendisini.

kimin haklı kimin haksız olduğu bilinmiyor ama, hadi diyelim aslıhan gürbüz haksız. yine de cazibe karakterini bu kadar gereksiz yere kötülemek yakışık aldı mı? ayrıca, mantık hatası oluşturuyorlar. hadi diyelim cazibe en başından beri rol yapıyordu kemal'e karşı, kemal ile olmayan sahnelerinde -hatta tek başına çektiği sahnelerde- kemal için endişelenmesini, ona kızmasını, onu özlemesini izledik biz 2 sezondur. şimdi bu ne perhiz, vat iz diz?
yayınlandı bitti saygısızca.
finaliyle sıçmış batırmış dizi.

http://magazin.milliyet.c....2012/1554986/default.htm
hiç izlemedim ama büyük ihtimalle cazibe rolünü oynayan kadın oyuncuyla para konusunda anlaşamadıklarından dolayı bitirdiler diziyi ve son bölümde de kadına bok atmak için dandik bir senaryo uydurdular. bu da bize gösterdi ki gani müjde denen herifin işlerinden kaliteli bir son kült bir eser beklemek aptallıktır. varsa yoksa baştan savma günü kurtarma çabası içinde olan işler çıkyor bu adamdan. umarız kabız olur da uzun süre yeni bir işini görmeyiz.
finali azerileri kızdırmış dizidir.

kötü olmuş. kötü. kötü lan işte.
gani müjde gibi bir kişiden beklenecek rezillikte bitmiş dizi.
Gani müjde mümkünse ne bir dizi ne de bir film yapmasın.
aslıhan gürbüzün sözleşmesinin 15 mayısta bitmesiyle göt bir finali olan dizi. yada ben böyle finali oynamam ulayn diye rest çekmişte olabilir. neyse bitti ya nasıl biterse bitsin mk. darısı akasya durağının başına.
türkiye de yapılmış en kötü 10 dizi listesi diye bir liste yapılsa, çok rahat girebilecek boktan ötesi bir dizidir.

bitmiş allah a şükür.
harbidende dün yayınlanan final bölümü resmen boktandı. azeri kardeşlerimizde öyle hemen kızmasın darılmasın biz onları biliriz. burda suç dizinin yönetemeyeni gani müjdenindir. kendi aklınca dizinin başrol oyuncusundan intikam almaya çalışmış. eğer gani müjde burayı okuyorsa kendisine bir izleyici olarak bir kaç şey söylemek isterim. gani müjde; yaptığın yazdığın senaryolar oynattığın oyuncular hepsi iğrenç. hiç komik değil. başarılı değilsin. esprilerin ilk okul üç seviyesinde. senaryoların basit. tuvalette yazılmış gibi yaratıcı değil. oyuncuların yavan. eşine torpil geçip oynatıyorsun ama eşinin oyunculuk konusunda kırk fırın ekmek yemesi gerekiyor.
ha bu arada eşinin boyun bölgesi neden kıpkırmızı?
hakan yılmaz vesair diğer oyuncuların "aslıhana yapılan ayıbı kabullenmiyoruz " demediği dizidir.
lostun finalinden bile berbat bir final yapmış dizi. bunca yıllık emeğe bu final yakışmadı.
Finali dün yapılan dizi.

--spoiler--
Bunca zamandır şu sözlükteyim. O kadar entry girmişliğim var. Kelimelerimi hep özenle seçmişimdir. Kaba, hakarete varan sözlerden hep kaçınmaya çalışmışımdır. Ama sokayım böyle finale. Yok dolandırmış yok bilmemne yapmış da Cazibe. Bu kadar ayarsız, bu kadar adaletsiz bir senaryo olabilir. Diziyi mi bitireceksiniz? Bitirin. Ama adam gibi bir şekilde son verin bare. Aptal aptal hareketler, çirkin uydurmalar vs. Gerçekten çok ayıp. Ne olursa olsun bir dizi belki ama bir seviyesi vardı en azından iyi kötü. Her bölümde aptal aptal "şu kadar bölümdür oynuyoruz", "şu kadar bölüm önce şöyle olmuştu ya", "şuyuncu bölümdeyiz bir şöyle olmadı" espriler. Yok efendim "dank" zarfla gelmiş. Kapıya gelmiş.
--spoiler--
92 bölümlük emeğin üstüne gani müjdenin sıçtığı dizidir. Çok ayıp lan sen o azeri kadının saflığından, emeğinden, yemeğinden, anaçlığından, dürüstlüğünden, şivesinden, düşberesinden ekmek ye sonra kendi hakkı olan çalışmama hakkını kullandığı için tü kaka fahişe yap kadını. Ayıptır günahtır yok yani bok atılırken bile adabıyla yapılır cazibe seninle boşanmış senin malvarlığına konmamış ki hem tazminat hakkı ki o da yok. Kaç yaşında ki o kadar kıtadan farklı adamı dolandırıp hala genç kalabilsin? Hem o kadar adamı dolandırıp parayı götürdüyse senin, o salak sevgilinin, fırsatçı ikiyüzlü amip arkadaşının, psikopat komşularını dahası patronunu, gayrimeşru çocuğunun kahrını niye çeksin?

Adam iki tane gayrimeşru çocuk yapıyor iyi oluyor da elin namuslu onurlu kızı niye kötü tü kaka oluyor!
ekşisözlükten turkce harf icermeyen nick adlı yazarın yorumunu aktarıyorum. pek hoşuma gitti.

--spoiler--
ilgili diziyi hiç izlemedim. hiç merak etmedim. ekşi sözlük'te hakkında yazılanlara göre, oyuncularından birisi (ana karaktermiş) sözleşme yenilemedi diye diziden ihraç edilmiş ve hep iyi gösterilen karakteri kötüye döndürülmüş.

ulan işte etme bulma dünyası. gün ola devran döne dünyası. men dakka dukka dünyası. n'oldu gani bey? kriz yönetimi falan diyordunuz... leyla ile mecnun dizisinin oyuncuları şahsi kavgaları sonucu diziden uzaklaşınca/uzaklaştırınca atıp tutmayı biliyordunuz. bilmiş bilmiş "bu bir kriz yönetimi zaafıdır" diyordunuz. çiçek abbas filmindeki ilyas salman gibi soruyorum size; naaaaabeeeeeeeeer?!!

bir oyuncu diziden ayrıldı diye dizi bitmiş. leyla ile mecnun dizisinden 3 baba karakter ayrıldı (hadi 2,5 olsun) üstüne bir sezon koya koya gitti adamlar. ha eskileri özlüyoruz biz, eski leyla'yı arda'yı özlüyoruz. lakin diziyi bitirmedi adamlar. babalar gibi yönettiler krizi. bence siz burak aksak'ı bir arayın, kriz nasıl yönetiliyormuş bir sorun. öyle yazdan yaza yatların tepesinde program yapmaya benzemez bu işler.
--spoiler--
Simge'yle Kemal arasındaki yapay aşk sona erip Kemal'le Cazibe'nin evlenmesinden sonra istimini çok yitirmiş olsa da evde geçirdiğimiz Cumartesi gecelerini şenlendiriyordu. Üzüldüm sona ermesine.

Simge karakterini canlandıran oyuncuyu daha çok görmek dileğiyle...
bu dizinin finaline verilen tepki eğer normalse, haklıysa yani;
bi oturup ukraynalıların rusların falan tepkilerini soralım bakalım neler oluyor.
finalinde ''böyle olmalıydı, böyle bitmemeliydi!'' dedirten dizi.
ortanın altında iq ye sahip kitleye hitap eden vasat komedi dizisi. ardından "bitti de kurtulduk" dediğim dizi. ohh be dünya varmış. bide ödül veriyolar bu diziye ya anlamıyorum. tamam başlarda ilginçti,yeniydi; gülüyoduk eğleniyoduk sonra kabak tadı vermeye başladı.
gani müjde nin sıçıp sıvazladığı dizidir. bunca yıl izleyenlerine resmen gerizekalı muamelesi yapmıştır. sevmezdim şimdi hep nefret ettim kendisinden.