bugün

benim de 6 yıl önce yaptığım angutluk. 2009 yerine 2012'de yazar olsam yapmazdım bu angutluğu.

bir taraftan yabancı kelimeleri karizmatik sanma aptallığıyla ilintilidir . kelimeleri kulağa geliş şekillerine göre değerlendirenler bunu yapar . mesela bir alman ya da abdli hakkında '' şu isme bak, bu isme sahip olsam ben bile başarılı olurum '' diyenler bu söylediğimin örneğini ortaya koyuyorlar . oysa o karizmatik buldukları isim veya kelime o dilde çok aptalca bir anlama geliyor .

diğer taraftan da derinlere işlemiş özentice bir batı hayranlığının göstergesidir . nick deyip geçmemek lazım , bu insanı ele verir, bilinçaltını ele verir. '' türk olsam da türkçe kelimeleri nick alacak kadar beğenmiyorum '' demektir . nick insanın özü hakkında ipucu verir, hatta öze çok çok yakındır . insan özü hakkında bilgisiz de olabilir .

diğerleri neyse de , en azından türkçe nick almayanlar türkçü geçinmesin . kürtçe nick alan bir türkçü ne kadar ciddiye alınırsa , yabancı bir nick alan türkçü de o kadar ciddiye alınır .
(bkz: weird) , tuhaf bir durumdur.
alınabilir bana kalırsa fakat o yabancı dili bilmek şartıyla. 2 kelime ingilizce yada almanca bilip, bunu şekil olsun diye kullanmak bence de son derece komik. Zira kendim bile iyi derece 2 tane dil bilmeme rağmen türkçe nick kullanıyorum ama tabiki tercih meselesi bu.
hüseyin nihal atsız'ın hışmına uğrayacak olan insandır. atsız bu tiplere feci fırça kayarmış.