bugün

görsel
sustum amk.
dünün beğenilen entrylerini gören yazarın cümlesidir.

(#26013102)
boş boş konuşup entry girmek için yazılan kelimeler.
Genelde soylencek bisey bulunamadiginda soylenir.
arkasından 456789098765 tane cümle kurulan kadın cümlesidir.
favori trip atma cümlesi.

-nse ben bşi dmiorm .s

sen bir şey desen nolur hıamına.
söyleneceklerin hak edilmediği düşünülen karşı tarafa; anlaşılamamadan kaynaklı sarfedilen cümledir.

Edit: az içerikle oynadım.
şimdilik bu konuyu kapatıyorum. Zamanı gelince daha ayrıntılı bir şekilde açılmak üzere kapanan konudur.
bayanların en meşhur tribidir. aslında söylemek istediği çok şey vardır ama susmak istiyordur.
bazen zaman kazanma manevrası,bazen de konuşmayı planladığın harfleri dünyanın en çekici kelimelerine dönüştürüp paragrafını elmaslarla dahi süslesende karşı tarafın asla algılayamayacağını bildiğin için yapılan bütün planı yırtıp atmaktır.
dilinin ucuna gelenleri söylemekten vazgeçmek.
içinden küfredersin devamında.
tam bekleneni söyleyecekken söylememe durumudur...
kelimelerin boğazda düğümlendiği anı ifade eden sabrın sınırları boyutudur. manedardır, anlayana.
"şimdi bişey söylerdim ama neyse yeri değil polemiğe girmeyeyim."
ve/veya
"seni kendi haline bırakıyorum."
ve/veya
"sabr etmeye çalışıyorum.

gibi anlamlara gelen söz öbeği.
bu lafzı şahaneyi, icra eden kişinin o anki bulunduğu ruh hali ve vücudu'nun aldığı şekil, bana kemal sunalın filmlerini izlerken hissettiğim komik ötesi bir zevk verir. içten içe yarıla, yarıla gülerim.
hakedenlere gitsin. dalsız budaksız hemde.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
allah beni kahretsin ki sana laf anlatmaya çalışıyorum demenin kestirme yoludur. daha fazla sinir olmamak adına yapılabilecek en güzel harekettir.
bu bence bir ayar cümlesi değil çaresizlik cümlesi dilimde tüy bitti anlamadın der gibi. yalan mı?
(bkz: demezsen deme lan)
ayar içerdiği zannedilen bir bkz türü.

diyeceği olup da söyleyemeyen zavallıların kendi kendini direkt olarak ele verdiği bir entry müsveddesi. bir başlığa tepkisi olup sadece bu bkz'ı verenlere acıyorum. madem tepkin var, madem katılmıyorsun; o zaman bunun nedenlerini yazacaksın. olması gerekeni belirteceksin. hedefini itin götüyle evereceksin.

gerçi sen de haklısın, sonra bir tanesi çıkacak kime göre neye göre diyecek. unutmuşum, sen sana laf edilmesinden pek bir korkar, karşılık vermeye pek bir çekinirsin değil mi? bir de eksilerlerse öldün bittin zaten.

hırs yapıp benim geçmişte vermiş olma ihtimalim olan ya ben lan neyse bir şey demiyorum bkz'ını aramaya da kalkmayın. geçmişte böyle hatalar yapmış olabilirim. eminim ki; cümle sonuna nokta koyduktan sonra boşluk bırakmadığım entrlerim de vardır. ama geçmişe dönüp onları editleyerek bir kelebek etkisi oluşmasına müsaade edemem. sonra alayınız at sikine konan kelebeklere falan dönersiniz maazallah. vicdanım elvermez.

(bkz: ya ben lan neyse bir şeyler dedim gitti)
sevgiliyle geçen gerilim dolu ve asabi dakikalarda ağzından küfür çıkmamasına dikkat eden bir erkeğin o an sinirini içine atmak için ve konuyu kapatmak için kullandığı sözdür. fakat çoğu zaman bu sözcük konuyu kapatmak yerine başka tartışmalara sebep olsa da kimi zaman da olayı tatylıya bağlamayı başarmıştır.
iç huzuru ve gönül rahatlığıyla sövülmesi olanak dışı olan durumlarda kullanılan söz öbeği.
(bkz: yemekteyiz kemal)