bugün

2019 ağustos yılında çıkan, fiyatı 2750 lira olan cep telefonu. bir arkadaşım 2600'e aldı.

özellikler:

https://www.epey.com/akil...dmi-note-8-pro-128gb.html

ben açıkçası çok beğendim. 4500 mah batarya var bir kere. gorilla glass 5 kullanıyor.

64 mp, 8 mp, 2 mp, 2 mp olmak üzere arkada 4 kamera kullanıyor. ön kamera ise 20 mp.

çervesi metal görünümlü plastik. o biraz sıkıntılı.

radyo, nfc, kızılötesi falan her bok var. kızılötesi ile kumanda yapmak iyi oluyor bazen lazım oluyor.

su geçirmez serfitikası ip68 olsa süper olurdu ama maalesef ipx2. yani yağmur damlalarına karşı. cihazı engelleyecek tozları da engelleyecek ip5x var. hiç yoktan iyidir en azından.

arka kapakta parmak izi okuyucusu da var.

kutudan şarj aleti dışında bir şey çıkmıyor. kulaklık çıksa iyiydi.

telefonun sar değeri amerika ve avrupa kriterlerine göre de bayağı düşük. o da iyi.

yani alınabilir aslında.
fiyat ve performans açısından değerlendirince gayet uygun bir cihaz. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=vvCNah0NmP4)
sanki arayüzden kaynaklı geçişlerin biraz yavaş olduğu cihaz. benim sony xperia z2 ile karşılaştırıyorum. geçişlerde bin kat daha iyi sony. alıp almama konusunda kararsız kaldım. bunda menü tuşu da yok. sağa sola kaydırıyorsun. menü olsa süper olurdu.
Şikayetvar'da hakkında birçok şikayet oluşturulan telefon. Kronik bir hatası, yazılımsal bir problemi var mı diye almak için biraz daha bekleyeceğim.
Hala alıp almama konusunda kararsız kaldığım telefon.
enayiler tarafından 2700e alınan cihaz. enayi olmayanlar 2000den alıyo.
Gecen hafta migrosta 1999 liraya satilan aygit. 64 gb olanından.
Almak istediğim fakat 2 senede cortlar dedikleri için korkudan artık almak istemediğim telefon. Elimde samsung s6 var, 4.5 senedir kullanıyorum. Gittiği yere kadar da kullanacam böyle giderse.
Bir telefona hayatın anlamını yükleyen malların beğenmediği telefon.

Telefon dediğin alet iki alo deyip, uludağ sözlüğe girmek için kullandığın bir item altı üstü. Bunu içinde mi çok iyi bir alternatif.
Amaç 'cep telefonu' almak ise günümüz ihtiyaçları için barındırdığı teknoloji kâfidir. 128 gb dahili hafızası olan, 6gb ram'li modeli mantıklı bir seçim olacaktır. Distribütör garantili Güncel fiyatı 2470 tl civarında.

Parası daha iyilerine yetiyor olanlar zaten tenezzül edip bu başlık altındaki entarileri dikkate almaz. Boş yapanlara da bu vesile ile öpücükler.
Oğluma alacağım telefon. Bilemedim altan .. Almalımıyım..
Bir haftadır inceledigim telefon mt 9 daha iyi diyorlar kararsız kaldım.
128 gb dahili hafıza + 6gb ram modeli nasıl merak ettiğim.
kullanan yeşillendirsin.

ortalama telefon gereksinimi + uzun ömür istiyorum.
6 senelik lg g3'ümle artık ayrılmak istiyorum.

samsung a51'e kıyasla nasıldır?
1 aydır kullandığım telefon, gayet hızlı ve şarjı uzun süre gidiyor, fiyatı sahip olduğu özelliklere kıyasla çok ucuz benim için tek sıkıntısı boyutunun büyük olması.
fakir iPhonemuzdur. iki buçuk senedir kullanmaktayım, hiç üzmedi.
öğrenci ve asgari ücretlinin hayat kurtarıcısıdır. gerçekten de fakir iphone udur.
fakir degilim,
su sozlukteki belkide en varliklilardan biriyim,
bilgisayar muhendisiyim,
bende xioami kullaniyorum.
iphone 13 versen degismem cunku ihtiyaclarima iphone degil,xioami daha uygun geliyor.
note 8 pro,

yurtdışından alınmış cihazımın

boot lock unu açıp, imei "onarımı " yapıp, bir de üstüne Android 12 li "pixel experience" kurdum

Eski cihaz dendiğine bakmayın, koçlar gibi çalışıyor.. kamera harika, pil ömrü de öyle.

Ucuz ya da dandik demeyin, gayet kaliteli cihazdır.
ben de note 10 pro kullanıyorum senelerdir. hiç de fakir icadı değil. iPhone kullanan adama lafım yok, kendi tercihi. ama bana doların 18 lira olduğu ülkede telefona 30 bin lira vermek de mantıklı gelmiyor. benim cihazın iPhone'da eşlenik versiyonu 30 bin lira. yok anasının gözü, üstüne 10 lira daha koyar Mazda 323 alırım.
iphone pişmanlıktır. millete hava atmak için o kadar para verecek kadar keriz değilim. milyon dolarlarım olsa yine xiaomi note 8 pro alırdım. piyasada bu ürünün sıfırını bulmak imkansız. keşke yeniden üretip piyasaya sunsalar. kapış kapış alınırdı.

edit: şimdi baktım varmış alınabilir. enteresan biz arkadaşa telefon bakmıştık o zaman piyasada yoktu.
4 yıldır kullandığım telefonum. telefon beklentilerimin çok çok üzerinde çıktı. fiyat performansının çok iyi olmasına ve çıktığı dönemde iyi bir alernatif olmasına değinmiyeceğim. bunlar zaten çoğu çinlinin sunduğu sıradan avantajlar. bu telefon garip bir şekilde çok sağlam. yüzlerce kez yere düşürdüm hiç bir şey olmadı. yıllardır hunharca kullanıyorum, hafızasında yer de kalmadı, hala ilk günki performansına çok yakın. bataryası bile ölmedi doğru düzgün.