bugün

efsanevi bir oyundur bu oyun. menü kısmı ve futbolcuların ismi japonca olmasına karşın oynanış bakımından en kral futbol oyunlarından birisidir. dünya kupası da grupları ile birebir şekilde mevcuttur bu oyunda. isterseniz dünya kupası takımları, grupları ve maçları gerçek ile aynı biçimde oynama şansınız var. isterseniz de kafanıza göre seçebiliyorsunuz. ayrıca oyunda türkiye de başta olmak üzere dünya kupası harici takımlarda bulunur. oyunun içindeki bazı ince detaylarda oyunu eğlenceli kılar. mesela romanya milli takımıyla 2. tura çıkmanız halinde tüm kadronun kafasını sarıya boyatması gibi...
winning eleven 4 oynamış birisi için alışması çok basit bir oyundur. tüm rakibe çalım atıp gol atma fonksiyonları falan vardır, orta saha çizgisi kenarındaki korner bayraklarının ise neden koyulduğu hala anlaşılamamıştır. winning eleven 4 oynamış birisi için bu oyuna alışmak pek zaman almaz ama aynı zıtlıkta winnig eleven 3 oynamış birisine w.e 4 oynamak ise epey zor gelir. konami' nin fifa 2000 tadındaki oyunudur, oynayana pek zevk vermez.
ronaldo'nun hızıyla tüm takımı geçtiği,r.carlos'un genelde forvete konulduğu,uzun boylu bir futbolcunuz varsa(defans,kaleci dahil) her ortanın gol olmasının kimseyi şaşırtmadığı,her pasın mıknatıs gibi direk ayağa gittiği tamamı japonca olan bir oyun olmasına rağmen şuana kadar hiç bir futbol oyununun vermediği zevki vermesiyle unutulmaz bir oyundur.

ayrıca oyun menüsünde yukarı,yukarı,aşağı,aşağı,sol,sağ,saol,sağ,x,o yapıldığında oyunun en güçlü takımı dünya karması ve avrupa karmasının çıktığı meşhur bir hileye sahiptir.
nijerya oyunun en iyi takımlarından biriydi. kanu'su amokachi'si babangida'sı ile. hele kanu'ya bi top attın mı, lak diye koyardı golu.
lan olum winning elewen 3 dediğiniz fransa 98 dünya kupasının sanal uyarlamasıdır. Roberto carlos kendi milli takımında 8 koştuğu halde dünya karmasında 9 koşardı garip bi iş. En hızlı futbolcular nijeryadan amokachi, brezilyadan ronaldo ve hırvatistandan yarnidir.9 zıplayan bir futbolcu vardır. Oda kolombiyadan asprilladır. pas ve şutu(aynı anda) 9 olan tek adamda bulgar stoickhovdur. en uzun boylu futbolcu nijaryalı kanudur (1,97).her takımla dünya şampiyonu olma şansınız var. pas hatası nadiren yapılır. kolombiyanın 1,60 lık forveti devilla bile kafa golü atmanız mümkündür. aynı zaman devilla oyunun en kısa boylu ismidir. bu oyunun kralıydım. arkadaşlar beni yenmek için olmadık taktikler yaparlardı. en çok uyguladıklar taktik 5-4-1 di. bense hiç bir zaman istifimi bozmadan 4-3-3 oynardım. çalım atmanın kolay olmasından dolayı bu taktikle oynardım. favori takımım hollanda idir. her ne kadar kluivertin dönüşleri kanı gibi olsada kafa toplarında yüzümü güldürmüştür hep.

(bkz: 9 koşup 9 vurmak)
2000 lerin hemen başında her playstationcafede gördüğümüz nadide oyun. brezilya milli takımı ronaldo ve r.carlos ile hollanda milli takımı ise davids ve kluivert ile fark yapar diğer takımlara. bugünlerde cafelerde nasıl pes 11 in en çok oynanan maçı barça- madrid ise , o zamanlarda da hollanda-brezilya çok oynanırdı.
gençliğimin katili olan oyundur efendim. arada nostarji olsun diye acıp oynarım hala. (bkz: hey gidi günler hey)
şu an olsa ne oynanırdı dedirten oyundur.