bugün

(bkz: ekmek çıktı)
an itibariyle bir kaç lüzumsuz dışında bomboş bir listeyle bana merhaba demiştr.
yüklenmesi insanın sabrını zorlayan programdır.
kullanıcıların sabah saatlerinden beri girmeye çalıştığı, başardığı takdirde listesinde kimseyi göremediği iletiştirgeç.

sorun türkiye genelinde imiş. düzelmesi öğleden sonrayı bulurmuş. mış muş.
listemde mobil bağlananlar dışında hiç kimsenin görünmediği program.
an itibariyle açılmamakta, 80048820 hata kodu vermektedir.
- sen mi oynadın lan? kim bozdu bunu olm?
1 haftadır hiçkimseyi ekleyemememe neden olan iletişim kazası.
Bilgisayarımın performansını -anlık mesajlaşmadan iyice uzaklaşarak her geçen gün yeni özellikler ekleyerek- yarı yarıya düşüren sohbet programıdır.
şu anda yeni sürümü beta aşamasında olan program.

(bkz: live wave 4)

şimdiye kadar görüldüğü kadarıyla fena değil. stil olarak fazla bir değişiklik yok. en önemli değişikliklerden birini söyleyecek olursak facebook faktöründen faydalanılmış.programla direk siteye geçiş yapılabiliyor herhalde galiba sanırsam.
şu anda problem yaşayan yaşatan komunikasyon aparatı.
günden güne daha da gereksiz bir zaman öldürme aracı olan programdır. msnlerinde bir milyon kişi olan insanlar çoğu zaman işi olmasa bile bilgisayarı açar ve msne bakar, amaç kim çevrim içi kim değil, iletilere ne yazılmış. yararlı taraflarıda vardır elbette ama cidden adam gibi konuşmak için çok kötü bir yol, ifadeler mimiklerin yerini tutmuyor söylemek istediklerin tam olarak anlatılamıyor kurulması zor olan muhabbet zaten yapacak bişey olmayınca iyice köreliyor. nereden estide negatif bir nitelendirme yaptım, sürekli yaşıyorum çünkü.
facebook ve twitter'ın kıran kırana sürdürdüğü savaşı, ekranın sağ alt köşesinden masum gözlerle izleyen yeşil şeydir.
zamanında messenger, icq'yu nasıl yok ettiyse, aynısını facebook ve twitter kendisine yapacaktır.

biri gelir, biri gider.
ota boka kilitlenen dandik zımbırtı. türkiye'de alternatifi bulunmadığından farklı kaynaklara yönelemiyoruz. yani ben gmail alırım, skype'tan konuşurum ama adama "skayp?" deyince "hö?" yanıtını alıyorsun.
hangi programla açılacağını bir bulsam, alnından öpeceğim program.
(bkz: sözlük bana yardım et)
bir çok hatunla tanışmama, bazen buluşmama -ve 'bazen de orası olmadı hiç, walla- vesile olmuş muhteşem sohbet programı.
yeni sürümü çıkmış, fakat asla denememenizi tavsiye ettiğim program.
(bkz: windows live essentials)
iyice zıvanadan çıkmış gerzek program.

kilitledim, bir daha açılmıyor.
yeni sürümünde konuşma pencerelerini bir kaç pencere yerine tek pencerede toplayabiliyorsunuz. seklemli bi özellik eklemişler.. *
bi zamanların vazgecilmezi olan ama smdi yerini facebook'a bırakma asamasına gelen programdır
yeni sürümündeki yenilikler, plus kullananlar için yenilik değildir. konuşma pencerelerinin sekmeli hali zaten plus'ta vardı. bu özelliği yeni kullananlara tavsiye; pencereye dikkat edin, yanlış kişilere yanlış şeyler yazabilirsiniz. ctrl+tab sekme değiştirir.
bir sorun mu var merak ettiğim programdır. ulan listemde en az 3 4 tane 24 saat msn'i açık olan adamlar vardı. ama 2 gündür listeme ne zaman baksam en fazla 3(üç) kişiyi online görebildim. şu an listemde de kimse yok. o üç kişiyi de dün akşam çok kısa bir süreliğine bir arada görmüştüm zaten. ne oluyor mınakoyim ya?
kamera sorunları ile adamın kafasını miken, ruhunu darlandıran ve yahoo messengerın çükünün kılı kadar olamayacak programdır.
microsoft'un, yeni sürümleriyle içine sıçtığı yazılım. hata üstüne hatalar vermektedir.