bugün

rock tarihini en kral grupları arasındadır.. onları when the children cryLa tanıdık.. fakat grubun tarzı hiçte öyle duygusal değil.. bir çok gaz parçaya imzaLarını atmışlardır.. türkiyede fazla tanınmamaktadır.. bir döneme damgasını vurmuşlardır.. eskiler "white lion" adını duyunca ayağa kalkarak selam çakarlar ufka doğru..

(bkz: Cry For Freedom)
(bkz: El Salvador)
(bkz: The Road To Valhalla)
(bkz: Broken Heart)
(bkz: blue monday)
(bkz: 1 aralık 2006 white lion istanbul konseri)
http://www.whitelionforever.com/p_1.jpg bu resme bakıp travesti grubu sanılsa da süper adamlardan oluşan şahane bir gruptur.
80lerin efsanevi gruplarından birisi. bu yıl echoes pro. organizasyonu ile istanbul ankara ve antalyada sahne aldılar sanırsam.

(bkz: lady of the valley)
(bkz: cry for freedom)
80li yılların dinlenilesi gruplarındandır. vokalin sesi cok güzeldir, pride albümünden tell me favori parcamdır.
(bkz: white snake)
dünyanın en iyi rock gruplarındandır. gitaristi vitto bratta deli manyak bir kişiliktir. nasıl böyle tap yapılır, nasıl böyle armoni çıkarılır, nasıl böyle solo atılır kardeşim dedirtir dinleyene. piyasaya küsüp müziği bırakmıştır. (bkz: gavura kızıp oruç bozmak)
new york'ta 1983'te kurulan 80lerin nimetlerinden olan bir grup. çok damar şarkıları olduğu kadar gaz şarkıları da vardır bunların. mike abimizin vokalliği hasta olunasıdır.*

diskografisi ise şöyle;

* Fight to Survive (November 9, 1985)
* Pride (June 21, 1987)
* Big Game (August 10, 1989)
* Mane Attraction (1991)
* The Best Of White Lion a Greatest hits compilation (1992)
* Remembering White Lion: Greatest Hits compilation (2002)
* Rocking the USA (November 8, 2005)
* Anthology 83-89 compilation (2006)
* The Definitive Rock Collection compilation (2007)
when the children cry gibi bir şarkıyı yapmış aşmış grup.
kesin olmamakla birlikte önümüzdeki sene tekrar ülkemizi ziyaret etme ihtimali bulunan müthiş grup.
izmirdeki konserine gittiydik ve girişte bütün hekes mail adreslerini girişteki lap toplara girmişti bi daha gelirlerse bize haber verecekler sanırım. birde girişte winston çakmak dağıtmıştı. bizde when the children cry çalarken çakmakları çıkarıp sallamıştık. tabi zipposu olanlar ile aramızda bir fark vardı. böyle efsane bir grubun konserine çok az kişi gelmesi beni baya üzmüştü. gelenlerde yaşını başını almış insanlardı genelde. çok az yaşıtımız vardı. ah ulan ah demiştim kendi kendime. ama inanılmaz bi konserdi benim için. keşke vito da olsaydı ama bunada şükürler olsun.
80'lerin en harika gruplarından biridir.ve de duyarlı...
(bkz: when the children cry)
(bkz: el salvador)
(bkz: broken heart)
2008 yılında istanbul'a geleceği hakkında bir söylenti olan grup.
myspace sayfalarında temmuzda türkiyeye geleceklerini acıklamış grup efendim. söylenti değil. hayırlı olsun sevenlerine.
white lion gördüm direkt aklıma gelen "when the children cry" oldu. şarkı dinleme isteğimi uyandıran bi başlık oldu.hemen napıyoruzzzz dinliyoruzzzzzz.
judas priest, testament ve metallica konserlerinden sonra kredi kartında limit kalırsa gidilecek konserdir.
masstival 2008 de sahne alacak grup. ben önümüzdeki sene gelecekler demişim aslında, içime mi doğmuş ne? *
(bkz: white lion/#1953821)
(bkz: 3 aralik 2008 white lion istanbul konseri)
(bkz: vito bratta)
when the children cry söylerler ağlarsın bilader.
en çok piyasa olan şarkısı when the children cry ile anılsalar dahi cry for freedom, lady of the valley, wait gibi eserlere imza atmışlardır.
kimba the white lion;
1960 ların sonunda tüm dünya çocuklarının izlediği anime. avcılar ormanın kralı "caesar"ı öldürüp kraliçe "snowene" yi yakalyıp hayvanat bahçesine götürürler "kimba" ise ellerinden kaçar ama yetim kalmıştır caesar'ın arkadaşları tarafından büyütülür. dengesi bozuk bir aslandır kimba insanların uygarlığını kıskanmıştır ve aynısının hayvanlar arasında da gerçekleştirebileceğine inanmaktadır.*
ah eski solo gitarcılar dedirten gruptur. When the children Cry şarkısındaki gitar solosu ağlamaklı bir duygu vermeyi tam olarak başarmaktadır.
When the children cry sebepsiz yere ağlatır. Lirikleri anlamak çok da önemli değildir.
You're all i need ise sevdiceğe dinletilmesi farz şarkılardandır.
(bkz: Broken heart) (bkz: never surrender) (bkz: cry for freedom)