bugün

obsesso versiyonu:

görsel
Ben utanıyorum böyle alengerli kahve adlarını söyleyince. Türk kahvesi getir bana kardeş diyorum. Emperyalizme hayır ulan. Evet.
mocha'nın beyaz çikolatalı olanı.
Karı kahvesi evet. Eskiden içerdim. Ama eskiden de erkektim. Evet.
Aklı başında bir yazar. Tam benim kafadan.
sıcağı efsane, insanın içtikçe içesi geliyor.
(img:#1588125)
Şunun için çay içen kızları üzdünüz ya haram olsun.
şekerli, fazla şekerli olan içecek. sıcağı içilir ama ice ı hiç bir şekilde bitirilmiyor.
Nadiren gittiğim Starbucks'ta telefuz edebildiğim tek içecek olduğu için aldığım yegane kahve.
Kendi yaptigim white chocolate mochayi atiyorum.
görsel
Starbucksta içildiğinde gayet güzel olan kahve, bakkaldan 50 kuruşa aldığınız mocha anca o kadar olur.

Edit: Eksileyen arkadaşım, beni starbucks hayranı berkecanlarla karıştırma ama her şeyi herkes yapamaz. Adamlar kahveleri en iyi şekilde yapıyor yani parasını sonuna kadar hakediyor.
isminin hakkını veremeyen tek kahve. kompozisyon gibi ismi var fakat bu isme bu lezzet olmamalıydı.
Yarısında okey oynanabilen bir kafede talep edildiğinde 3'ü 1 arada getirip "abla bak ben kendim ellerimle yaptım bu vahayt çaklıt moka ya" tepkisi ile karşılaşabileceğiniz içecek.
En kötü ihtimalle Mado'da falan için.
Bir orange mocha değildir amk!

görsel
sütlü köpüklü kahveyi latte diye yutturmuslar anasini satayim baslikla alakasi yokda.
mocha kedimin adıdır. siyamdır, duygusaldır, benim canımdır.
nescafe yaptı bunu fakat çevremdeki marketlerin hepsine baktım yok...
beyaz çikolatalı mocha. Türkçe ile yazdığım için bir kesim Berkecan ve sudenaz lar tarafından gerici ilan edile biliri.

hele ki starbucks ta Türkçe ile sipariş verseniz. şeytan diye taşlanırsınız.

(bkz: popüler kültür)

edit: ne çabuk eksilediniz
az şekerli olmasını isterseniz belirtmeniz yeterlidir. Genel olarak bu şekilde sipariş veriyorum, en sevdiğimdir bu arada.
o moka fil pokundan yapılıyor, nasıl içiyonuz onu.
çok tatlı olan kahve. içiren sağ olsun sevdirdi. evet.
O kadar sekerliki yemin ederim bence saglik bakanligi tarafindan yasaklanmasi gereken sey.
O zaman size starbucksta çalışırken öğrendiğim tarifimi vereyim. Öhöm.

Aşırı şekerli sevmeyenler için: double pump white çaklıt. 2 pump raspberry. Yalnız white çaklıt ve raspbery nin kahvenin iyi karıştırılmış olması gerek. Üstüne 60 derecede kaynamış süt. isteğe bağlı olarak krema.

Aşırı tatlı sevenler için: 3 pump white çaklıt. 3 pump raspberry. Kremasız ve üstüne çikolata tozu.

Ama tavsiyem ne içerseniz için eğer white çaklıt vb içecekler içiyorsanız kahveyle o çikolatanın iyi karışmış olmasına özen gösterin. Özellikle belirtirseniz dikkat ederler. Daha lezzetli olur o şekilde.
Uzun bir aradan sonra bugun ilk defa ictim ama baska bir kahvecide.
Sicak sutu isitip getirmisler white chocolate mocha diye kakaladilar 9 tl verdim sicak sute inanamiyorum.
son zamanlarda kendini modern ve kültürlü sanan eziklerin fazlaca dile getirdiği ve parasını fazlaca verdiği içecek. sanki hiç leğende yıkanmamış, ''anne gel kakam bitti'' dememiş gibi white chocolate mocha içiyorlar. ne zaman modern ve kültürlü oldunuz lan mahallesinden dışarı adım atmamış, kitap okumamış cahiller sizi!