bugün

bi hevesle başlayıp sonunu getiremediğim.
ibne erkek işidir. vücudunu başka erkeklerin de olduğu salonlarda geliştirip kaslara bakıp orgazm olurlar bunu yapanlar.
cidden gönül verdiyseniz içinizde ki enerjiyi hemen tüketmeyin. çabuk irileşmek devamında bunalımı getiriyor. yavaş yol katederek eğlenin. çünkü çabuk irileştikten sonra bir zaman sonra bırakın buildi o kas oranını korumak için dahi yiyeceğiniz besin ve dikkat edeceğiniz öğünler yüzünden bu spordan illallah ediyorsunuz. ha boş zamanınız çoktur o zaman sıkıntı yok.
kedi ciğer ilişkisini göstermiştir.

neymiş; ibne işiymiş, yapanlar şişme bebek gibi duruyorlarmış, kaslı olana gülünürmüş.
he yavrum he otur koca götün üzerinde göbeğine koyduğun kaseden cipsini yemeye devam et.
eve baya bişey aldım. bir oda spor salonu gibi oldu. dediler ki o iş yaş salona gitmeden olmaz. *
özellikle dead lift çalışanlar alt karın kaslarına çok yüklenmesinler, zira orası en zayıf ve en hassas kasların olduğu bölgedir, yırtılmalar çok olur, sonra bıçak altına yatarsınız benden söylemesi (bkz: fıtık) çok ağır kaldırmak yerine ortalama ve ortalamanın biraz üzerinde ağırlıklarla sık ve çoklu tekrarlar yapmanızı tavsiye ederim, vücudu şişireceğim diye protein ve aminoasite yüklenmeyin, yağ yakacağım diye yağ yakıcılara da abanmayın, minimum 6 ay diyorum, onun öncesinde de şişebilirsiniz, ama bir anlamı yok, geçicidir, ağırlık çalışacağınız günler çok hafif kardiyo yapın akıllı olun, kendinizi çok yormayın, ne olursa olsun antremana başlamadan önce mutlaka iyice ısının, en az on dakika ısının, setler arası dinlenme sürelerinizi kısa tutun (45 sn en fazla) hareket değişikliğinde ise iki üç dk dinlenin ama oturarak değil, ayakta dolaşın, aynada kendinize bakın ya da kızları izleyin çaktırmadan, her anınızı değerlendirin, bol bol su için ama azar azar için kafaya dikmeyin birden,, ve en önemlisi, orantılı çalışın, bir bölgeye çok yüklenip başka bir bölgeyi ihmal etmeyin,, baldırlar önemli, bacak güç demektir, bacaklar güçlü olursa diğer hareketler daha kolay çıkar, sırt önemli, omuz önemli, göğüs önemli, karın hareketlerine gelince bunun için çok abanmayın, eğer düzenli ve tam yerinde yapabiliyorsanız, her hareketin karın kaslarına bir etkisi vardır zaten, ağırlık çalışırken bir sonraki gün mutlaka dinlenin, yani ağırlık çalışmayın, hafif çalışın ya da her neyse işte, daha yazacak söyleyecek çok şey var ama belki daha sonra devam ederim buradan,,

sizinle dalga geçenleri sallayın, yok iticiymiş, yok ibnemsiymiş, yok kızlar beğenmezmiş, he canım he! erkek dediğin kaslı kütleli güçlü olur, hadi kolay gelsin, benim için de ekstradan bir set girin gençler, korkmayın ölmezsiniz..
kilo almak için yapmak istediğim spor. bırakınca sarkma olur mu bilmiyorum ,bu yüzden biraz kararsızım.
(bkz: kerem bürsin)
en şişkonun bile 1 sene içinde yapabileceği spordur.
çalıştıktan sonra aynada kendini gururla izlediğin spordur.
nankör bir spordur.muazzam yaparsan her şeyini yani iyi beslenir iyi idman yapar iyi dinlenir kimyasal almaz tam motive olursan muazzam olursun. muazzam olur bırakırsan da muazzam patates çuvalı gibi olursun. bu sporu profesyonel yapmayacaksan kesinlikle kimyasal almaman gereklidir. böbrek hastalığından kanser riskine kadar pek çok olumsuz faktörü içinde barındırır. bu benim düşüncemdir kuzey-güney dizisinden sonra ülkemizde bu spora ilgi artmıştır.bu sırala spor salonlarının pahalılığı bu spora olan ilgiyi azaltmıştır.
Bir sporla beraber amaç olarak görülmeden sonuç olarak beklenirse daha evla olacak olan. Şimdi sen yaparsın kızlara göstermek için ama judocu güreşçi adam seni arnold schwarzenegger olsan gene yer. Normal bir sporla bunu yapanlara göre Nefes antremanınız çok kısıtlı olur dolayısıyla dayanıklılığınız. iki sigarayı 4 dkda içip arkasından nah / böyle rampayı koşarak çıkabilirsiniz ama sadece vücut geliştirme işi tamam güzelde emeğinizin karşılığını size veremez, daha bıraktığınız ay bitmeden hacimde azalmalar başlar.
salt bir spor olarak görülmekten ziyade bir yaşam felsefesi olarak benimsendiği takdirde gerçek artıları görülebilecek olan spor dalıdır.

herkesin yiyeceği nane de değildir hani. iş sadece haftanın belli günü spor salonunda spor yapmakla da bitmez. doğru düzgün beslenme, uyku düzeni, düzenli, planlı bir hayat, kaliteli yiyecek yemek için ek maddiyat, belki de en önemlisi sabır ve çalışma azmi... evet, bunların hepsi işin içindedir.

bizim yeme içmeyi seven, göt göbek büyütmeye meraklı yurdum erkeği de o nedenle ya başladığı halde kısa sürede bırakır ya da diğer önemli olan basamakları yerine getirmediği için başarıyı yakalayamaz. spor yapmaya devam eder misal ama aynı zamanda biraları, cipsleri de götürür, hatta belki de sigara içer. böyle yapınca da haliyle istediği başarıya ulaşamaz. uzaktan görüldüğü kadar kolay değildir yani.
geliştirmiyorum zaten.sıkıntı yok.
2-3 yıllık bir sürede de gayet iyi bir görüntü verebilecek olan spordur. ondan sonra geliştirmeye devam etmek de iyidir ancak 2-3 yıllık bir süre de gayet makuldur.

orta dolgunluk ve hacimdeki kaslar ile yağsız, fit bir vücut da estetik olarak iyi sonuçlar verecektir. hatta belki de ileri derecede gelişimden daha estetik durduğu bile olacaktır.

görsel
şu linkin yararlı olacağını düşündüğüm sporseverler:

(bkz: http://www.coopersguns.co...os/exercise-encyclopedia/)
iki yıldır yaptığım eylem. Vücudum inanılmaz değişti. 7 kilo verdim. Belim inceledi. Kas artışı oldu. Özgüven artışı da cabası.
yüzlerce farklı harekete sahip spordur. yeni başlayanlar için ise şöyle bir derleme de bulunmak farz idi, yerine getirdim bende;

http://www.dailymotion.com/workoutmngr
nankor bir spor degildir. agirlik calisarak ve beslenerek elde ettiginiz kaslar, o yaptiklariniz sayesinde vardir. onları alırsanız eger, elbette ki kaslarda bi azalma yaşamanız mümkün.

kimyasal ile olmaz diyenler ise bu işi bilmeyenlerdir. bu ayıp değil, bilmemek yanlis bir durum degil. ama bilmemelerini bilmemeleri, ve buna ragmen yargılarda bulunmaları yanlistir.

judocu tarafından sopa yemesi normaldir, zira judo bir dovus sanati iken, vucut gelistirme dovus sanati degildir. nasıl bir mantık anlayamadım. ek olarak vucut gelistirmeyi hangi amacla yaptiginiz onemlidir. isterseniz kas büyütürken kondusyonda gelistirebilirsiniz. vücut gelistirme buna engel degildir.

endomorfum ya da x y yim diyerek kas yapamamanıza, dogru duzgun calisamamanıza bahane arıyorsanız aramayın. ben yapamadım bu isi deyin.

eger adam akilli bir kas kütleniz yoksa, ki genelde olmuyor, yag yakip karin kasi cikarmaya calismayin. saglikli bir durum degil. onnu yerine kendinize 1-2 sene verip 5-10 kilo lean tissue kazanırsanız (kas ve su) yag yakmanız da kolay olur, daha saglikli olursunuz.

dovus sanatlari ile karistirilmasi anlamsizdir. bu arakdaslar acaba "tenis" basligina gidip, mma daha iyidir yazıyorlar mı merak ediyorum.

turkler genetik olarak vucut gelistirme ya da powerlifting te basarili degildir. bunu da seneler boyu suren tecrube ile soyleyebilirim.
penisi küçük olan adamların limanı.

bir adamın penisi küçükse, 15 cm ve altıysa illaki bu sporu yapıyor. birkaç arkadaşım var bu iş ile ilgilenen çocukların seks hayatı ellerinden ibaret. acıyorum.
Ülkemizde çoğunlukla kısa boylularin yaptığı olay.

Bi arkadaş var. Onun bütün yaşami bundan ibaret. Başka muhabet bilmez. Internete her girdiğinde lazer angelov vs. fotolarına bakar. Kısacası bokunu çıkardı yani.

Tabi ki herkes böyle değil . Asıl yapılma amacı sağlıklı yaşam olmalıdır.
Ulkemizde bu sporla ilgilenenlerin elestirildigi, yurt disinda ise takdir edilen durumdur. Garip ulkeyiz vesselam.
Ego tatminidir.
boku çıkarılmadığı müddetçe yararlıdır.

haftada 3-4 gün şınav-mekik çekmenin, plank yapmanın kimseye bir zararı olmaz.
penis boyu küçük olan erkeklerin sığınağı.