bugün

bir yazar.hoşgelmiş.
it. doğruluk iksiri.

ayrıca tahmin ettiğim kadarıyla harry potter okumayı seven yeni bir yazar.
dert ortağım, can yoldaşım, silah arkadaşım, cankuşum, herbişeyim;süper yazar, mega beşiktaşlı, ultra zeki insan.
yazdıklarında biraz da kendimi bulduğum, kaliteli yazarlardan biridir. hani denir ya şerefsizim aklıma geldiydiişte ondan dedirten entrylere sahip yazar.
hayata dair tecrubeleri ile beni mutlu kılmış.Eglenceli entryleri ile yarılmama sebep olmuş zeki insan. Görmüş geçirmiş diye tabir edilen takdir edilesi yazar.
(bkz: kara gün dostu)
az önce tesadüfen bir entrysini okuyup akabinde diğerlerini de okuyunca "tamamdır takibe alınsın" dediğim yazar.
Harry Potter kitaplarında "Doğruluk iksiri" olarak da geçen saydam, kokusuz sıvı... içen kim olursa olsun sorgulayan kişiye hiçbir direniş gösteremeden tüm bildiklerini anlatmasıyla ünlüdür.

Ayrıca altıncı kitap boyunca Harry'in bir işler çevirdiğinden şüpelendiği Malfoy veya Snape'e bu iksirden hazırlayıp içirmemesi bana biraz saçma gelmiştir. Sonuçta elinde Melez Prens'in iksir kitabı ve Slughorn'un sonsuz desteği elindeyken rahatlıkla bu iksirlerden hazırlayabilirdi.
bu iksiri vakti zamanında ölüm yiyenleri yargılarken bakanlık niçin kullanmamıştır, merak edilmektedir. bu durumda hiç biri aklanamazdı herhalde! *
Yapımı çok zor olan iksir. Ancak snape ve slughorn gibi üstadlar yapabilir. Ayrıca bir yazarmış hoşgelmiş.
eger harry potter dunyasi, ingiliz muggle'larin geldigi insan haklari seviyesine gelse yasaklanmasi pek muhtemel iksir. *
içenin yüzünde boş bir ifade beliren ve tüm gerçekleri transtaymış gibi anlattıran yapımı oldukça zor bir iksir. snape harry yi bunu içirip ne işler çevirdiğini öğrenmeye çalışmıştır zamanında.
hayli uğraştırıcı ve oldukça etkili doğruluk iksiri ve aynı zamanda harry potter okuyucularının ilgisini çekebileceğini tahmin ettiğim yazar.
nickini görünce harry potter özlemimin gelmesine sebep olan yazar.*
thriller'a girdiği entry ile beni gülmekten yaran yazar.
duyarlı bir yazar. duy'mamız gereken şeyleri, duy'uran, sayesinde haberdar oldugumuz kişi.**
severus snapein serinin dorduncu kitabinda junior barty crouch verip,dumbledorun agzindan baklalari teker teker almasina yarayan iksir..
her ne kadar benim türkan saylan hakkında görüşümü bir nevi yanlış anlamış olsa da, din hakkında ve genel olarak sözlükte ki konular hakkında güzel yazıları olan yazar. her nesilde, en az 50 tane olması gereken yazarlardan.
kitaptaki en sevilmeyen iksirlerden biri.
serdar ortaç'ı samimiyet abidesi olarak nitelendirebilen nahif yazar.
bazen gerçek olsa ne kadar işe yarardı diye düşündüğüm doğruluk iksiridir kendisi. harry potter terminolojisinden.
Harry potter seven, espirituel yazar.
"veritable serum" (gerçeklik ilacı) kelimesinden gelmektedir ve adından da anlaşılabileceği gibi, bir kişiye doğruları söyletmek için kullanılır.
yazarın dibidir.. örnek ile açıklamayacağım bilen bilir zaten..
son entrysini 2 yıl önce giren birinci nesil yazar.