bugün

geçenlerde urla'ya da gelerek program yapmış gurme kişi.
85 tane diploması olan kişi.
önüne taşı koysan onu da yiyecek insan kişisi.
5 liralık yemek mi 1500 liralık telefon mu deseler yemek diyecek şahsiyet. ama yiyen var yiyemeyen var be reyiz.
bizzat tanışmadım ama bu abi yemekten anlıyor, ntv'nin başarılı yapımlarından birinde yer alır, paso yemek yerken gördüğüm insan.
yemek yerken elleri, ayakları titreyen bir insan. programa başlamadan önce üç beş birşeyler atıştırsa iyi olur.
şu sıralar, önüme gelen yerde yemek yiyorum ayakları yapıyor, yemezler vedat milor.
bana sallıyomuş gibi de gelse arada sırada bilgili biri olduğuna zamanla inandım ama neden se ısınamadığım insan.
kral gibi adamdır, gibisi fazla.
yer içer şöyle yapsanız daha lezzetli olur diye tavsiye eder, nezaketli dükkan sahiplerine fazladan bir kanaat yıldızı verir, ama evvelinde gezdiği mutfakta bir dalavere gördüyse mekan sahibine terler döktürür bir daha buraya gelmem demeye getirip çeker gider.
izleriz, severiz, saygı duyarız.
programında sadece yemek bakanlığı falan olan bir siyasi parti kursa ciddi ciddi girer kabineye.

ben bu adamın yüzünden haftasonu üşenmiycem, tire'ye gidicem.

gerisini sen hesap et.
kendisini acımasızca eleştirenlerin ve dalgaya alanların açıp şuradan özgeçmişini okumasını istediğim kişi.

başlangıçta ben de yukarıda anlattığım kişilerden biriydim, biraz araştırdıktan sonra ister istemez saygı duymaya başladım kendisine.
geceleri acıkmanın en büyük etkenidir. izleyince acıkıyor insan.
geçmişinde; hayattan kaçmak için kendini eğitime verdiğini söyleyen, bilge, hayat ve güzellik aşığı, ortalama zekanın üstünde,gerçekten renkli kişilik. üniversitedeki hocası kendisine iş görüşmelerinde takınacağı tavır hakkında şu öğüdü vermiş; ''not be interesting; to be interested '' ve vedat milor da dizginlenemez ilginç kişiliği ve yaşama aşkı nedeniyle tüm yüksekötesi eğitimini, kendine parlak ama içi boş bir kariyer için kullanmaktansa; güzellik sevdalısı bir gurme olmak için hayat görgüsü olarak kullanmayı tercih etmiştir.*
ayrıca antalya ibradılıdır.
yakın zamanda gurmeliğine degustatörlüğü de ekleyerek, 25 liraya kaliteli şarap içmemizi de sağlayacaktır.
(#16224805)
fazla havuz balığı yemekten vücudunda cıva birikmiş gurme.
* bu şarabın bekletildiği mahzenlerde * kullanılan şişe gövdeler meşe ağacından olmadığı için * şarabın tadında bi kekremsilik var.. eski esnaf lokantalarında böyle olmaz * et çok lezzetli.
oynadığı finish bulaşık deterjanı reklamında feci halde mantık hatası var.

finish'le yıkanmış parlak kadehi eline alıyor, ve diyor ki; (tam repliği hatırlayamıyorum, ama şöyle bir şeydi sanırım)

--spoiler--
-nerde böyle parlak ve temiz bir bulaşık görsem arkasından hep finish çıkıyor.
--spoiler--

parlak ve temiz bulaşık nedir hacı abi ya?
acilen başbakan olmalı.
* http://alkislarlayasiyoru...-100de-hesabi-vedat-milor
son zamanlarda yaptığı artvin programları ile beni gereksiz bi şekilde gururlandırmış gurme. *
Sonradan değil gerçek manasıyla gurme.
ıslak dudaklıdır.
eski usül bir ıstanbul beyefendisidir.
kızına 2 bin 500 liraya inek almıştır.
Hep yapmak istediğim ama asla yapamayacağım meslektir, bu isin Çok kolay olmadıgını soylemekte ve bunu her yıl artan bel kalınlığıyla aciklamaktadir. Ayrica bugün programda mideye indirdiği oğlak dolma bünyemde aşırı istek uyandirmistir.