bugün

öncelikle başlığın aslı;
var mısın yok musun yarışmacılarına verilecek geç kalınmış tavsiyeler
olacaktı. olamadı uzun geldi.

gelelim tavsiyeye;
el sikiyle gerdeğe girilmez o yüzden sikinizin doğrultusuna gidin. yanılmazsınız.
o önünüzde duran kutuların içine girin, bir dahada çıkmayın.
gidin güzel bir iş bulun çalışındır. bu ne lan 3-4 ay boyunca aynı yarışmada boy göstermek ne? beş kuruş almadan milleti zengin edecem diye götlerinizi yırtmayın be kardeşim. işinize gücünüze bakın yav. di mi ama ey yazar ahalisi?
"para için ağlama arkadaş"
hayatta görmedikleri paralar için alma yawww kutuna git diyip ,küçük çıkınca kuyruğunu bacak arasına alıp üzülmüş numarası yapmayın....
kutunuza dikkat edin, "kutumda büyük var", "kutumda değişik şeyler hissediyorum" söylemleri biraz sakat kaçıyor. he bi de eli ayağı düzgün hatunlar, olmuyor arkadaş.
furkan'ın ağzına bi tane çakın, lütfen bunu yapın.
gözleri görmeyen sevgili evren arkadaşımız her kutu açtıktan sonra etrafındaki hatunları hoplatmasın.
Ulan. madem fakirsin, oksuz kalmissin, aglayip boburlenip zirliyorsun, o zaman para teklifine "evet" de bir kere.

yokluktan gelip de bu kadar mi simarik, kalkik burunlu olur millet? bana 20 milyar teklif etseler, "evet!" diye bagirip elimde parayla topuklarim gotume vura vura giderim evime.
içine girdiğin kuçuk kaygan deliği yeni ve büyük bir dünya sanma!
evlerine dönsünler program bitsin.
(bkz: adamı ayar etmeyin lan)
'' bugün varız yarın yokuz '' bunu bilsinler yeter efenim. *
kutuları çevir aç kapak yapın, belki bedava çıkar.
Taş atıp kolunuz mu yoruluyor bir hırs yapmayın kardeşim sonra ah vah...
önemli olan kutunun büyüklüğü değil işlevidir.
sonuç ne olursa olsun sahip olunulmadığı halde kaybedilmiş ya da emek vermeden kazanılmış para için ağlamayın.
her seferinde 10'dan geriye saymayın. biraz yaratıcı olun 9'dan geriye sayın.
kukumda büyük hissediyorum diyin, şöhreti yakalayın.
vazgeçin şu tezahüratlardan artık!... zira program çekilmez oluyor.

(bkz: acun sözüm sana)
bokunu çıkarttığınız şu hareketlerinizden, sahte gözyaşlarından, alkışlamalardan ve teselli çabalarınızdan vazgeçin. sizin yüzünüzden show tv seyredememiyorum lan.
beni dinlemeyen ölsün; şu fenerli, fener tişörtü giyen bebenin tavsiyelerini sakın dinlemeyiniz. çok ciddiyim, kaç kişiyi yaktı gerizekalı.
gözleri görmeyen bir adam var ya işte onu hiç dinlemeyin diye edeceğim tavsiye. yahu dün akşamki programda kızcağızın bir yarışıyordu. kız diyor abi seni açtırmak istiyorum. adam diyor daha erken. kız diyor abi ne hissediyorsun adam diyor daha erken bir iki tur daha at. (yahu bu arada bir iki tur daha at demek de ne demektir yani şu an kırmızı da bir iki tur sonra maviye mi dönecek kutun ya da bütün kırmızıları bul da garanti mavi olunca bana gel mi diyorsun ne diyorsun be adam)kız da bir iki tur daha atayım derken bütün kırmızı kutuları açtırdı. gözleri görmeyen adamın da mavi kutu elinde patladı.

yazık lan acıdım kıza. adamı dinleyim derken alacağı paradan da oldu. beş kuruş alamadan gitti. çok ağladı. neredeyse ben de ağlayacaktım.

demek ki neymiş bir iki tur daha at diyen kutucuyu direkmen açacakmışsın.
madem yaptın bir mallık saydın ondan geriye. bari sıfır der demez aç o kutuyu. 5 saniye daha bekliyorsan ne anlamı var geri saymanın.
kutularınızı açtırırken baştan sırayla açtırın.kimseye sormayın çünkü luzum yok. bu şekilde 500 bini bulabilirsiniz ancak.
ayrıca acun la futbol muhabbetine girişmeyin.Acun boyut değiştiriyor android gibi oluyor futbola gelince konu.
(bkz: deli mi lan bu acun)