bugün

"10 yıl önce Yuuki, soğuk bir kış günü, bir vampir saldırısından saf kan bir vampir olan Kaname tarafından kurtarılır. Yuuki saldırıdan öncesini anımsamamaktadır. Kaname tarafından Cross Akademisine bırakılan Yuuki, müdür tarafından benimsenir ve büyütülür. Bu akademi, sabahçılar ve gececiler olarak adlandırılan iki tür öğrenim vermektedir. Sabahçılar normal öğrenciler, gececiler ise vampirlerdir.

4 yıl önce ailesi vampirler tarafından öldürülüp, akademiye bırakılan Zero, Yuuki ile gececilerin sırrının açığa çıkmaması ve normal öğrencilerin zarar görmemesi için gardiyanlık yapmaktadır. Yuuki nin hayatını kurtaran Kaname ise gececilerdendir ve gizliden gizliye Yuuki ye ilgi duymaktadır. Kaname in bu ilgisi, yasak bir aşk mıdır? Yoksa Kaname başka bir amaç peşinde midir ?

Bu arada Zero da 4 yıl önce saf kan bir vampir tarafından ısırılmış ve yavaş yavaş bir vampire dönüşmektedir. Tüm olanlar karşısında Yuuki ne yapacaktır?"

http://www.anime.gen.tr/mangatanitim.php?id=492

şeklinde konusu olan vampir temalı bir mangadır. daha ilk bölümlerinden itibaren insanı sarıp sürükleyebilir, özellikle vampir temasını sevenler için biçilmiş kaftandır. manga, genel kanının aksine vampirleri insandan uzakta yaşayan ucubik yaratıklar olma zorunluluklarından kurtarmış, onları toplumla iç içe yaşayan elit ve romantik bir havada çizmiştir.

takip edilesidir.
"still doll" adlı güzel bir kapanış müziği bulunan anime. izlemesi oldukça zevkli, yer yer güldürmekte de oldukça başarılı. bir okul içinde gerçekleşmesi de ayrı bir artı katmış bence animeye. bir hafta beklemek gerekliliği dışında pek bir eksisi var diyemeyeceğim.
muhteşem, izlenesi, sevilesi, bayılınası anime. mangadan uyarlamadır. çizimleri başarılı, müzik hoş, herşeyiyle kendini beğendirmiştir. her seferinde, bir sonraki bölümü kurtlu kurtlu, sabırsız sabırsız beklenir. 8. bölümü de yayınlanmıştır. 9 için de gözler feldir feldir, helecanlarla dolunup taşılarak beklenilmektedir.
(bkz: şefin tavsiyesi)
(bkz: afiyet olsun)
ikinci sezonu*, ilki kadar başarılı olmasa da bitmiş bulunmakta olan anime. manga okumaya gayet uzak biri olarak, özellikle 2. sezon ve hatta son 2 bölümü için mangası çok çok daha güzel diyebilirim. manga biterken üzüntüden, anime biterken sinirden ağlayasınız gelir. merhumun arkasından konuşuyor gibi dursa da 24 ocakta mangası devam edecek gibi.
Japonca Adı: Vanpaia Naito
Diğer Adları: Vampire Knight
Vampir Şövalye
Bölüm Sayısı: 13+13(2 SEZON)
Türü: Vampirler, Okul, Drama, Romantik, Shoujo, Doğaüstü güçler.
Yayın Tarihi: 7 Nisan 2008
Orjinal Eser: Matsuri Hino.

Hino Matsuri'nin LaLa'da yayımlanan aynı adı taşıyan mangasından uyarlanmıştır.

--spoiler--
Yuki'nin en erken hafızası kış günü fırtınalı bir gecedir, bir vampir tarafından ısırılmış olduğu yer...ve sonra Kaname adlı başka bir vampir tarafından kurtarılmıştır.
Bu olaydan sonra 10 yıl geçmiş Yuki Cross, Cross Akademisinin müdürünün kızı olarak evlat edinilmiş, büyütülmüştür.
Cross Akademisi iki değişik grup öğrencilerden meydana gelmektedir: Gündüzcüler ve Gececiler. Alacakaranlıkta gündüzcüler yatakhanelerine döndüklerinde yolları gececilerle yani vampirlerle aynı yerden geçmektedir. Yuki Cross ve Zero Kiryu okulun koruyucularıdır ve gündüzcüleri gececilerden korumaktadırlar, yani bir nevi gardiyanlardır. Bunu yapmalarındaki tek sebep gececilerin vampirlerle dolu olmasıdır. Gececi öğrencilerden biri olan yani bir vampir olan Kaname'yle Yuki'nin karasevdası yasak bir aşkın başlangıcı mıdır? veya ona onu çeken geçmişinde bir şey mi vardır? Çünkü bu sırların dünyasında hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve hatta yanlış bir güvenin bedeli bile ölümden daha kötü olabilmektedir...(ALINTIDIR)
--spoiler--

vampire knight; diğer animelere göre çizimi çok iyi, kızları çok güzel:) erkeklerde çok yakışıklı olan, diğer erkeğin kızın ayırt edilemediği animelerden farklı, konusu itibari ile de çok çekici bir animedir.kaneme kuran için bile izlenebilecek müthiş anime mangadır.

http://vampireknight.anime.web.tr adresinden karakterler kısmından anime ilke ayrıntılı bilgi alablirsiniz.
Vampirli, dramatik bir shoujo animesidir. 2. sezonuyla* beraber toplam 26 bölümdür. Çizimleri oldukça iyidir.
iki sezonun da giriş ve kapanış müzikleri harika olan, aslında genel olarak harika olan anime. iki sezonu iki günde bitirdim.
yuuki kimi seçerse seçsin üzülecektik zaten. ama zero'nun sürekli üzülüyor olması çok koyuyor insana.
üçüncü sezonun ismi vampire knight: shinty olacak. ama zaten okul dağıldı, öğrenciler dağıldı, nereye bağlayacaklar merak ediyorum.
(spoilerli entry, izlemediysen okuma bence.)

iyidir hoştur, zero'suyla, kaname'siyle, diğer vampirleriyle.. ama sonunun ensest bitmesine çok üzüldüm. biraz dengesiz bir seriydi, kız o kadar "zero! zero!" diye kıvrandı hep, sonunda gitti abisiyle beraber oldu. bu japonların hayal güçlerine akıl sır erdiremiyorum artık. bir de o kadar aşık zero'nun "bir gün seni kendim öldüreceğim." türevi bir şey söylemesi üzerine yuuki'nin "bekleyeceğim" demesi de "oha artık böyle de olmaz ki!" serzenişlerime sebep oldu. mangasına devam etmiyorum, anime yetti bana ama keşke daha farklı bitseydi diyorum. ama müzikleriyle, çizimleriyle, seslendirmeleriyle yine de "unutulmazlar" arasında yer almayı hak ediyor gibi görünüyor.
+55 buz hasarı
+44 alev hasarı
+35 defans
+105 can
+vampire asası

olan kimsedir.
ilk sezonunu az önce bitirdiğim animedir. Gördüğüm bir gif için başladım ama güzel bir shoujo olmuş. Zero'ya cidden üzülüyorum.
Aşk üçgeni işini başarıyla kotarmış anime.Neden mi?Çünkü iki oğlan da çok sağlam,Zero da Kaname de kolaylıkla seyirciye kendini sevdirebilecek karakterler. Zero aşkım zaten acıların çocuğu ama tüm bunlara rağmen güçlü durmaya çalışıyor;odunluk yaptığı çok oluyor ama onu da normal şeyler yaşamamasına;travma üstüne travma geçirmesine bağlayıp her koşulda Yuki'yi korumaya çalışmasıyla telâfi ediyor.Gerçi finalde kıza seni öldüreceğim falan diyormuş galiba ama daha gelmedik oralara.Karakterin müziği bile mükemmel;çok hüzünlü,Zero'nun yalnızlığını hissettiren türden bir müzik.Kaname ise aşırı derecede ikonik bir karakter;karakterin tehlikeli sakinliği,gizemi,sürpriz yumurta misali yapacaklarını kestiremememiz ama Yuki'nin karşısında kalkanlarını indirmesiyle,gizli yalnızlığıyla her bakımdan çok merak edilesi ve izlerken çok keyif aldıran bir karakter.Zero da Kaname de bağrımıza basmak isteyeceğimiz türden karakterler.Yuki de bunların arasında gidip geliyor;tabi o kısım hiç hoş değil iki esas oğlan da son derece mükemmel ve animeyi zaten onlar izletiyor.