Aldatmak filminde furtınlar estiriyor.Çok iyi oyuncu Ercan Kesal ile iyi ikili oldular.Çok sempatik bir ablamız.
kızlık soyadı olan vahide perçin namıyla da bilinir.
Kendisine ün kazandıran ferihanın annesinden önce annem dizisinde de yine çilekeş anne rolünü canlandırmıştır.
Yanında kanuninin ablası gibi göründüğü muhteşem yüzyılda çoğu kişi vahide görmüş fakat hürrem görememiştir. *
Kendisinde 2011de meme kanseri tespit edilmiş ama atlatmıştır.
Halihazırda bir zamanlar çukurova" nın fettan kadını hünkar hanımı canlandırmaktadır.
son dizide yüzüne yaptıkları işaretler çok kötü. hatta iğrenç.
aslında iyi rol yapıyor ama eski hürreme alışan bunu beğenmiyor.
sima olarak bilsem de ismen muhteşem yüzyıl ile tanıdım. aslında muhteşem yüzyılı da çok takip etmiyorum, fragmanlarına ve arada evdekiler izlerken bakmamla bile şu sonuca vardım. vahide gördüm hiç ama hiç meryem uzerlinin altında kalmadı. zaten rol için hürremin biraz daha yaşlanması gerekiyordu cuk oturmuş oldu. bana göre rolünü de meryem uzerliden daha iyi yapıyor ancak doğanın kuralı olarak giden her zaman değerlidir. meryem çok seksiydi o ayrı tabi.
artık kızlık soyadını kullandığı için (bkz: vahide perçin)
muhteşem yüyılda hürrem rolünü kabul ederek çok büyük hata ve reklam yapmıştır. nurgül yeşilçay hatta hülya avşar dururken bu nasıl bir cast hatasıdır diye durup düşünüyorum da bulamıyorum.
sanırım hiç muhteşem yüzyılın eski bölümlerini izlemeden teklifi kabul etmiş. yoksa insan bi meryen uzerliye bakar bir de kendine. bu karakter 3 4 sene de oturdu ben ne alakayım diyebilmeyliydi.
ezel'in ilk sezonundan sonra, "kenan birkan'ı aslında şener şen oynamalıydı" günlerini tekrar yaşatıyor bu ara.

leş ötesi olmuş o role ama bakıp görmek lazım gelecek sezon. belki yiyeceğiz bu lafları. kararsız kalmalar, ötelemeler..hayat zor.
vahide gördüm iyi bir oyuncudur ama gitmemiş bu role hocam. lakin şu var, kadının yüz hatları sinsi, kötü bir kadına gidecek kadar iyi. hürremde zaten kötü bir kadın olduğuna göre bu rolü iyi oynar. ancak kadınsılığı yok olur. insanların beklediği am göt meme hürremi fiyaskoya dönüşür. vahide gördüm yerine gülçin şantırcıoğlu gelebilirdi. gayet seksi ve bu işi layığıyla yerine getirirdi.
Demek ki neymiş, dünyaca ünlü aktris/aktör olsan dahi dizinin orjinal karakterinin yerine oynamayacaksın. Biz oyuncuyuz her role gireriz demeyeceksin. Çok güzel ve genç bir bayanda oynasaydı gözler meryem'i arayacaktı. Kendini yakmış, alay malzemesi olmuş oyuncudur. Bu işi kabul etmekle büyük yanlış yapmıştır.
diziyi takip etmem ama olmamış hürremin kendinden aldığı intikam gibi olmuş.
böyle hürrem mi olur ya dedirtmiştir herkese. hafızalarda şu an hürrem sultan denince akla düzgün fizikli meryem uzerli geliyor, sen anane olmuşun oraya.
"çok iyi, usta oyuncu ama bu role yakışmamış"

her 50 yaşını dolduran oyuncu ülkemizde "usta oyuncu" olarak lanse ediliyor.

daha evvelki dizilerinide izledim. hatta ilhan şeşen ile bir dizisi vardı.

"annem" idi adı sanırım dizinin. köfte falan satıyordu annesi, okuyan kızına bakıyordu falan filan.

e ordada gördük. gayet ortalama bir oyuncu. feriha'da kötü ötesi şive yapıpda beni ekran başında utandırıp kanal değiştirmeye zorladığı günleride unutmadım.

o kadar kötü anadolu kadını şivesi yapıyordu ki, yemin ederim kaç defa utanarak kanal değiştirdim.

çok başarısızdı bir defa şive konusunda. aklıma geldikçe hala gülecek gibi oluyorum, çok beterdi be.

sonra "usta oyuncu" e kolay mı a*ına koyim usta oyuncu titrini almak bu kadar ?

her 50 yaşına gelen aktör'e/aktris'e; "buyrun efendim, 50 yaşını doldurdunuz, usta oyuncu sertifikanız" diye bir ünvan mı veriliyor ?

10 üzerinden 5 verilir ancak oyunculuğuna.
hürrem balık etli beyaz teni ve dekoltesiyle ile aynı zamanda bir cazibe unsuruydu.

rolünün dışında inanılmaz elektirik yayabilen bir kadınsılığı vardı.

vahide gördüm iyi bir oyuncu lakin kendine yazık etmiş bunca zamandır insanların aklındaki işveli cilveli dekolteli tabiri caizse erkeklerin ağzını sulandıran hürrem karakterine kendisinin yaş itibariyle katabileceği hiç bir şey yok.

karakter de kökten değişiklikler yapacak mecburen. buda büyük risk.

bir castın yerini doldurmak için birisinin iyi bir oyuncu olması yetmez, yetemez.

dt de yüzlerce iyi oyuncu var ama kaç tanesi fosforlu cevriyeyi layıkiyle oynayabilir?
bi hürrem gördüm sandım; ama vahide görmüşüm. o ne öyle ya, sülümanın eşi mi babaannesi mi belli değil.
vahide gördüm fakat hürremi göremedim.
yeni hürrem'dir. malkoçoğlu olaya o kadar inanmamış ki hürrem'i attı, kaçtı atıyla.
(bkz: bir vahide gördüm sanki)
Meryem Uzerli'yi 100 bölümde tüketen karakteri tek sahnede tüketme başarısını gösteren oyuncu. olsa olsa valide sultan olurmuş. *
tedin yeni karısı bir, yeni hürrem iki. olmamış..
-vahide gördüm
-nerede ben görmedim. diye cevaplamak geldi içimden
Hürrem rolûne pek yakışmadığını düşündüğüm oyuncu. Bilmiyorum belki de hûrrem karakteriyle meryem uzerli'yi özdeşleştirdiğimdendir.
Yetenekli ve güzel oyuncumuz. Muhteşem yüzyıl'la parlayan yıldızının daha da çok parlaması dileğiyle...
sülüman'ın anası gibi durmaktadır.

hay tercihinize tüküreyim ben sizin.

olmamış aga, olmamış.
sülüman deyişi bile itici geldi. zamanla toparlarsa severiz sayarız.