bugün

atalarımız der ki: boyu uzun aklı boş tut kulaklarından çifte koş.
(bkz: gunluk hayatta işimize yaramayacak bilgiler)
yukarida oksijenin fazla olmasindandir. *
bizde * uzunun ağlı topuğunda olur diye sataşma var. **
aslında tam aksi bir durum sözkonusudur;
(bkz: götü yere yakın olan kişiden korkmak)
ancak uzun boylular daha kolay farkedildikleri için, özgüven sağlayan önemli bir etkene sahip oldukları için daha başarılı olurlar hayatın her alanında.
Atatürk'ün kısa boylu olmasıyla doğruluğunu yitiren bin önerme.

diğer örnekleri için

(bkz: Albert Einstein)
(bkz: Adolf Hitler)
(bkz: götü yere yakın olanlar rahatsız)
(bkz: kisalarin hic $ansi yok)
*
duyduğumuzda hayal ürünü bir karakter olan avarel'in yaratıcısını birkez daha saygıyla andığımız araştırma. eee adamda da ne kompleks varmış.. cüce cüce! *
uzun boyluların avuntusudur.*
doğrudur bir cümledir doğru.*
sadece 3 adet çocukla yapılmış bir araştırma sonucunda yapılan bir hipotezin ışığında yapılmış haber.

''kısa boylusun bir yerlerine mi dokundu'' diye düşünmedim ama, yapsınlar 1 - 2 milyar insanın üstünde böyle bir araştırma - ki çok zor; kasar biraz - o araştırma yapan bilim adamlarının, teker teker hepsinin nazar boncuğunuı ben gönderecem valla.
(bkz: kavaklar da uzun ama tepesine kargalar s çar)
kısa boylulara vurulan yeni bir darbe. * *
genele uyarlarsak yanlıştır ki kısalar için: "yere kıçı yakın olandan korkacaksın." sözü söylenmiştir.
türk milli basketbol takımının hemen tübitakın kampına alınması gerektiren teori..* * *
o zaman niye g..tü yere yakın adamdan korkacaksın derler.
(bkz: avarel dalton)
(bkz: estagfurullah)*
(bkz: #2004177)
en iyi orneklerden biri icin;
(bkz: yogurette) *
her ne kadar işime gelse de yanlış olan önerme.

hiçbir zeka testinin tam olarak doğru sonucu vermediği bir gerçektir bunun sebebi de eğitim seviyelerinin ve dallarının farklılığıdır. bu yüzden sadece mantık kurulabilir ki;

mantık 1; uzun boylu olan adam (genetiği var saymazsak) daha çok spor yapmıştır ve zeka gelişimini sağlayacak aktivitelerde fazla bulunmamıştır. kısalar daha zekidir diye biliriz çünkü o esnada sudoku filan çözüyor olabilirler.

mantık 2; sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

çık bakalım işin içinden çıkabilirsen.
(bkz: genç götü yere yakınlar rahatsız)*
Götü yere yakın olanlardan korkmak gerektiğine binaen yanlıştır.