bugün

(bkz: mandingo)
gün boyunca her boku yiyip gece yalnız kalınca ilişkinin hatırlandığı ilişki türü.
Arada bu başlığı okuyup canımı sıkılarak geri dönüyorum. Uzak mesafe ilişkisi zor, gerçekten çok zor, hele ki daha önce hiç deneyimlememiş birinin anlaması çok zor.

Bazen şartlar gereği yakınındaki kimse anlamıyor seni, ya çok zekiliğinden ya da çok aptallığından, kim bilir?
Ama bilmem kaç kilometre ötedeki insan yavrusu anlayabiliyor seni, kafan uyuşuyor, kimyan uyuşuyor. Birinin seni anlıyor olma fikri seni mutlu ediyor, Ya da mizah anlayışınızın aynı olması.
Evet dokunmak istiyorsun, sarılmak, öpmek... zor olan kısmı da bu ya zaten. Ama olsun, sağlık olsun.
Sözlükte tanıştığım bir insan yavrusu ile çok yakın arkadaş olmuştum. Arkadaş, aşka inanmadığını, aşk diye bir şeyin olmadığını söyleyip duruyordu sürekli. Ben de ona “umarım öyle biriyle tanışırsın ki, aşkından ölürsün” minivalinde cümleler kuruyordum.
Günler günler geçti, hatta aylar... ufak ufak hoşlanmaya başladım, sevmeye. Sonralarda bu sevgi, pıtı pıtı aşka dönüşmeye başladı bende. Arkadaşın da beni sevdiğini biliyorum, aşka inanmıyor ama sevgiye karşı herhangi bir karşıtlığı, önyargısı yok.
Aradan bir sene geçiyor, mutluluklarla ve ara sırada küskünlüklerle, kıskançlık krizleriyle geçen koskoca bir sene. Bir senenin neresi kocaman demeyin, benim için çok fazla. insanlara tahammül edemeyen, insanlardan da pek haz etmeyen biriyim. Benim için onunla bir yıl geçirmek, büyük bi’şey.
Bir yılın sonunda, bu arkadaş bana aşık olduğunu itiraf ediyor. inanabiliyor musun? Aşka inanmadığına dair ne geyikler yapan, zamanında iddiaya bile girdiğim herif, bana aşık oluyor. Bana?
Uzak mesafeden ilişki yürüttüğü birine aşık oluyor. Keza ben de.
Her güzel şeyin sonu olduğu gibi, bunun da olacaktır. Ama ben bitsin istemiyorum. Hep yanımda olsun istiyorum. Hayatıma bir daha onun gibi biri girmeyebilir, girmesin de zaten hazır bir tane var işte. ^^
Aldatma mevzusuna gelince, aldatacak insan her türlü aldatır. Aynı evde yaşadığı, çocuklarının anası olan eşini aldatıyor herif, bunun uzağı yakını olur mu? Takmayın kafanıza. Ben bile takmamayı öğrendiysem elbet siz de öğrenirsiniz, zamana bırakın sadece.

Sevin len. Hayat çok güzel. Ehe ehe. Ayrılınca da gelir ağlarım, ayrılırsak tabii.
Yürümesine yürür de öncelikle aynı olgunluktaysanız tabi ki. Yoksa iki taraftan biri sömürülmeye veya kandirilmaya maruz kalabiliyor.

Bide gerek yaş gerek maddi anlamda o mesafenin zorluğu kaldirabiliyor olmaniz lazim.

Abi seviyorum yaa deyip 3 ayda 1 bulusulan iliski devam etmez.
(bkz: sanal ilişki)
kasmaya gerek yok.
Bunun ağa babası askerdeki oğlan ve uzaktaki kız için geçerlidir. Tabi askere giderken “ulan bi bekleyenim olsun” diye manita yapan erkekleri bunun dışında tutuyorum.
Ne yapsan olmaz, olamaz eskisi gibi. Araya yanyanayken bile mesafe girer lâkin öyle bir şeyki mesafeye mesafe girerse... boşverin piçler. Anlatmayacağım şimdi.
hep söyledik, bi taraf kesin aldatıyordur, aldatmıyorsanız aldatılıyorsunuz demektir.
her cumartesi gecesi aynı manyağın hortlattığını düşündüğüm mevzu. la manyak mısınız, burada bu kadar ağlayacağınıza şartlarınızı değiştirip yanına gidin. ne burada kafa sikiyorsunuz?
Piraye ile nazım'ın ilişkisi.

Sen uzun yıllar bir adamın aşk mektuplarına sarılarak uyu, o görüşe gelen başka bir kadına kapılıp gitsin.

Şimdi nazım verayla yan yana yatıyor da piraye bir başına. En çok buna dayanamıyorum.

Yaşayip görün bakalım. Vefanın yalnizca bir semt adı olduğunu da buraya bırakayım, Aklınızın bir köşesinde dursun sonra vah emeklerim diye zirlamayın.
Mümkün değil, katiyen, imkansız.
Şu devirde aynı mahallede oturanların aşkı bile yürümüyor kilometrelerce ötedeki nasıl yürüsün? bırakınız allasen.
ne komik tanım lan bu? sevdiğinle karşılıklı aynı masada oturduğunda ve onun seni sevmediğini bildiğinde kaç km ile ölçüyoruz? hakkat, kaç km oluyo? ne kadar yakın hissedebiliyorsun amk?
uzakta da olsa karşılıklı sevmek her daim güzeldir.
edebiyat yapmaktan oldum olası nefret ederim ama bu apaçık gerçek.
kisinin iyligi icin uzak durulması gerekilendir.
şu devirde aynı evde olanın bile aşkı bitiyor yalansa tabi. mala mülke güzelliğe çıkara dayanıyorsa evet maalesef bel altında hissettiğiniz karıncalanma göz kamaşması aşk falan değil , gerçek sevgiyse her zaman bekler, çünkü onun ruhunun kişiliğinin bir eşi bile olmayacağını bilir.
günümüzde standart ilişkiye mola yeri olarak görülen ilişki çeşidi. hatta sonundaki ilişkinin, iletişim olarak değiştirilmesi gayet makul.

mezun olup sınavı kazanamadığı için kuruma gelen öğrencilerden birisi manitasından ayrılmış. eleman sınavı kazandığı için üniversiteye başlamış. haliyle üniversiteye alışır alışmaz kıza tekmeyi basmış.

kız geçen hafta üzgündü. moral konuşması yaptım. kafayı toplamasına yardım ettim. bu hafta baktım keyfi yerinde.

benim konuşma işe yaramış diye düşünüp "naptın kız, toplamışsın" diye sorduğumda "yeni bir çocukla tanıştım, yurtdışından. kafamı toplamama yardım ediyor. sınav bitene kadar idare edeceğim işte heheheeh" demesiyle şaşkın bir şekilde malak gibi çayımı yudumlamaya devam ettim.

standart ilişkisinin bitiminden 1 hafta sonra yenisini bulmasına mı şaşırayım, uzak mesafe denilen ilişkiyi ne kadar yanlış anlamış olmama mı şaşayım karar veremedim.
ama emin olduğum bir şey var ki gümbür gümbür gelen bir nesil var.
Buluşma olmazsa bir gün biter. Ne yapın edin uzağı yakın edin. Sonra yolları ayırınca toparlanamıyorsunuz uzun süre.
kızın musluğunun üzerinde hangi erkeğin donu olduğunu bilmiyorsan ilişki demeyeceksin, ben gavatım diyeceksin.
olmuyor anam, özledikçe sinirli oluyorum sonra ota boka kavga çikarıyorum olmuyor.
Derin mevzular...
görsel
çok boş beleştir.
Şuan keşke yanında olsam
Yanında olsam şuan keşke
Keşke yanında olsam şuan.

Gibi gibi.
Sabır etmesini öğretir. Hayatım boyunca hep yalnız kaldım uzakta bekleyenim olmuştur zaman zaman bana hepsi şunu öğretti sabırlı olmanın değerini.