bugün

kimi zaman bir ağacın gölgesi, kimi zaman sınıfta sıranın tepesi uyuduğumuz ilginç yerlerdir.
Banyo mesela. Ben degil bi arkadaş.
mahkeme kürsüsü. her ne kadar ben uyumamış olsam bile uyuyanlar için garip bir yer olsa gerek.
meclisde sabah 7.30 aksam üstüne gibi her daim. maaşıda iyi bak
düğün. çocuklar o gürültüde nasıl uyuyor hiç anlam veremiyorum.
Klozet.. yorucu bir günün sonunda malum boşaltımı yaparken uyuyakalmıştım. Mis gibi de dinlenmiştim.
dağda. dağda çok uyumuşluğum vardır.
sandalye. sandalyede çok uyumuşluğum vardır..
kapı önü paspası. üzerinde (bkz: welcome) yazanlardan.

bütün izi suratıma çıkmış zalımın
motosiklet üzeri.
Evet efendim oldu öyle bir bok.
Yıl 2010 yazı ankaradan mersine motosiklet festivaline gidilmiş fakat fakirliğin gözü kör olsun erkek arkadaşla tek motor dönüşümlü kullanmıştır.

Gidiş yolu gayet güzel ve serin geçmiş hatta ankara çıkışında yağmur bile yağmıstır.
Dönüş zamanı haziranın 28 veya 29'u olmalı. öyle sıcak bir gündü ki. Bir de grubun bizi mut yolu üzerinden götürmesi sıcakta mahvetmiştir.
Neyse efendim karaman yoluna gelirken kullanıcı değişikliği yapılmıştır ama o da ne cehennem sıcağı bildiğiniz bir de o mont pantolon ve botlar saolsun harareti iki kat arttırır.
Bir süre sonra arkada sızıp kalmışım. 140la giden motorun arkasında uyuyan insan modeli, 10 dakika içinde er kişisi durumu fark edip hafif ani bir fren yapmış ve kaskım sırtına çarparak uyandım. Uyanır uyanmaz er kişisi durup bişey olup olmadığını sormuştur sonra en yakın benzinlikte bir süre mola verilmiştir.
evin bahçesinde.evinbahçesinde çok uyumuşluğum vardır.
en uygun yer amfi ya da kütüphane.
denizin içinde dahi uyumuşluğu olan ben için çok da garip olmayan yerlerdir.
çağlayan adliyesi 5. kat en dip baro odası. sabahları bomboş ve sıcak oluyor bildiğin uyunuyor yani.
mutfak masasının üstü. ben değil bi arkadaşım.
anadolu ateşi. tabi o zamanlar küçüktüm. ve evet gürültülü ortamlarda daha rahat uyuyabiliyorum.
Kütüphane.
Evin parkesinde yazin cok guzel uyulur valla.
Alaturka tuvalet. içmekten zil olduğum bir gün tuvalette o pozisyonda 2 saat kadar uyumuştum, sızmıştım yani. ilginç olansa uyandığımda o pozisyonu koruyor olmam. Tabii belden aşağı felç.
ananın yanı.

(bkz: canan daki c)
Çatı. Arkadaşlarım aşağıda içip eğlenirken benim hava almak amaçlı çatıya çıkıp 20 25 orada dakika kadar uyuyakalmışlığım var.
metro istasyonundaki bank.

yalnız 'metro geldi uyanın' diyen insanlar olmasaydı daha iyi olacaktı ancak güzel azarlar yediler. ben uykusuzken çok sinirli olurum canlarım, gerçi normalde de sinirliyimdir ya neyse.
termik santralde buhar kazanının içinde bareti de yastık ettin mi değme keyfine. yalnız uzun süre uyuyunca borular adamın sırtında iz yapıyor.
Kütüphane. Üç saat aralıksız uyuduğum oldu. Fazla sessiz.
bir zamanlar için, sakarya büyükşehir terminalindeki çocuk bakım odası. banklarda uyutmuyorlar diye.. bir hercai uğrunaydı hepsi.