bugün

(bkz: kitap okumaya başlamak)
hayırlı bir iş yapmak. kitap oku, kur'an-ı kerim oku, namaz kıl, dua et, bilimsel şeyleri araştır falan... bak nasıl uykun geliyor o zaman.

bi' de yatağını değiştir. hep aynı yerde yatmak da uyku kaçırıyor tecrübelerime göre.
süt içmektir.
lavantalı yumuşatıcıyla yıkanmış bir kıyafeti koklayın, mümkünse giyinin.

%100 etkili.
ders çalış.
güzel şeyler düşünmek, mutlu hayaller kurmak.
sinir, stres yaratan olayları düşünmemek.
seks yapmak ya da seksi simile etmek.
nefes alma sıklığını azaltıp kandaki oksijen miktarını düşürmek ve bunun sonucu olarak 2 dk içersinde derin ve kesintisiz bir uyku.
klasik müzik dinlemek.
ayran içmek uykunun gelmesi adına etkili olacaktır.
Ayran iç, süt iç, birini karşına al sen uyuyana kadar esnesin ne bileyim garip ama gerçek.
sözlükte takılma ihtimalini aklından çıkarmak.
(bkz: koyunları saymak)
sen bir çoban degilsin dostum çevrendeki kızları say.
Majezik içmek.
Kediyle uyumak.
Pasiflora.
ben bu yazıyı sana yazdım başlığına tıklamak. gerisi geliyo.
çok ağır ve uyuz bir film izlemek. birde filmin uzun olması lazım sinemada veya evde. birde ışıkları kapatıp karanlıkta izlersen gelmemesi mümkün değil.
(bkz: diazem)
cübbeli ahmet hoca ''kuran okumaya başlayın, şeytan hemen uykunuzu getirir'' demekte.

bence yoğurt yiyin, ayran için, yetmiyorsa bi uyku ilacı alın. yapın işte bişiyler.
önce üstünüze battaniye çekinki sıcaktan gevşeyin sonra sevdiğiniz bir kitap alın ve okumaya başlayın. şahsen böyle yapınca uykumun gelmesini bırak nasıl uyuduğumu bile anlamıyorum. saniyelik oluyor herşey.
(bkz: bir uyutma aracı olarak kitap)
öğrenciyseniz ders çalışmanız gerektiğini düşünün.hatta kalkın dersin başına oturun. bakın nasıl hemen uykunuz gelecek.
develeri hendek atlatmak olabilir.
ders çalışmaya yeltenmek olabilir.