bugün

uyurken sarılacak birşey bulamadığında ortaya çıkan durum . uyurken birşeylere sarılmak ( yastık , yorgan , oyuncak ayı , en zoru : sevgili ... ) alışkanlıktır ve alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil ... *
(bkz: insomnia)
kafanızı meşgul eden bir mesele olduğu zaman maraton koşusu yapmış olsanız dahi uyuyamadığınızda söylediğiniz söz.
Zamanım yok uyuyamıyorum. işe gitmiyor musunuz Lan ?
Ne yalan söylim ortamdan kopmak istemiyorum. Resmen uyumamak için direniyorum şu an.
aynen şu anda olan durum bende de. saat tam 6dan bu yana yataktayım daha uyuyamadım.
şuan içinde bulunduğum durum. sanki gözlerimi kapattığım an kıyamet kopacakmış gibi hissediyorum. ulan ben günde 15 saat uyuyan insandım noldu bana?
Uyuyamadığımda değilde sabah erken uyanmak zorunda olup uykusuz kaldığımda beni çıldırtan hadise.
uyuyamıyorum pencereden yıldızları sayamıyorum gökyüzü bulutlu. iyi ki varsın sözlük beni dinliyorsun bu saatte kiminle dertlesirdim.bahar gelsin artık yaz gelsin ne uzun sürdü bu kış.
uykum var uyuyamıyorum çok saçma, buradasın ama elini tutamıyorum çok saçma, çok saçma sözlük çok saçma.

garip.
Yatarsam uyuyamayacağımı biliyorum. Yatarsam o köşe bucak kaçtığım düşüncelere yakalanacağım, biliyorum. Ve yatarsam yine kâbus göreceğim, biliyorum. Ama niye böyle oluyor bilmiyorum. Tam bazı şeyleri yoluna koymuşken işler nasıl bu kadar kolay yolundan çıkabiliyor bilmiyorum.
Artık çok yoruldum ama dinlenemiyorum.
Karanlık, serinlik, sessizlik ve bolca yorgunluk.
19.00an 23.00 a kadar uyudum.
yağmurlu havanın etkisiyle yoksa hiç aram yoktur.
Kafana tepsi ile vur.
Hadi git yaaaaattt, vakit hayli çok geç oldu,
Giiitt yat, saat iki buçuk üç oldu, giit yaat…
Koğuş nöbetçisi koğuş yat koğuş kalk.