bugün

ölmelerin en rahatı ve en güzeli olsa gerek. huzurlu ve tek tüfek.
ölmenin en acısız olanıdır. Ölmek eylemini her insanın uykudayken yaşamak istemesi garip bir durumdur.
(bkz: Dün Uykumda ölmüşüm lan!)
Uyku huzur veriyor, peki ya ölüm verir miymiş?
ölü gibi uyuduğumdan çok da sorun etmeyeceğim olay. *
en acısız ölüm şekli.
güzel birşey mi ya da değil mi kimsenin anlıyamıyacağı bir olgu.
en son isteyeceğim ölüm şekli.ölürken, öleceğimin farkında olmak isterim.o kadar yılı boşunamı yaşadık ulan, son anda bişeyler hatırlayıp anılardan ufak bi tebessüm olsun bari yüzümüzde.
eninde sonunda ölüceğimiz için arzulanan ölümdür.babam derki gece yatayım sabah kalkmayayım.
Bana göre en accı ölüm şeklidir.
Yakınıyla kavga eden harhangi insanın küs ayrılması yahut son kez sarılmasını engelleyen acı ölüm.
(bkz: aydın tolan)
(bkz: uykusunda)
en kötü ölümdür. anlamadan ölmektir.
olum aninda hayatin film seridi gibi gozun onunden gecmesini gorememek gibi bir kayiba yol acan olum sekli. O filmi cekmek icin kac sene verdim lan ben, galasini goreydik bari.
en çok istediğim ölüm şekli. ağrısız, sızısız. mis...
uyumaya devam edileceğine işarettir.
öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım.
(azrail)
uykuda ani ölümün en sık sebebi uyku apnesidir.
uyuyoriken hayatını kaybetmektir. (bkz: ölümde yaşamın bir parçası)
eski toprak yaşça büyüklerin en büyük temennisidir.

rahmetli babaannem bir gece sabah namazına kalkıp namazını kılıp geri yatmış ve bir daha uyanmamıştı, o zamanlar çok üzülmüştüm, lakin bugün seviniyorum, en azından allahın sevgili kuluymuş, allah onun arzusunu yerine getirmiş diye.
uyku zaten ruhun alınmasıdır.
bu durumda uykuda ölmek denilen şey ruhun geriye verilmemesidir.
en sevdiğim insan için beklenirken, beklenenin uykuda gelmesi ölüm gibi tiksinç bi olayı kabullendirmiştir bana. huzurla gittiğine inanıyorum belki de yüzündeki hafif gülümseme böyle hissettirmişti.
elizabeth bowes-lyon uykuda ölen binlerce insandan birisidir.
küçük ölümden, büyük ölüme...
acısız olur derler genelde. ama kötüdür tabiiki.
uyku apnesi.
2 işi aynı anda yapabilen insanlara mahsustur. Anştayn yapamazdı mesela.