bugün

(bkz: dünyanın en tatlı şeyi)
(bkz: la fontaine masalları)
vakit kaybı
yapılacak bi sürü iş varken gözünüzden akan, her şey bitse de evime gidip yatağıma girsem hemen dedirten, bütün işleri bitirip eve gelince de zerresi kalmayan şey
uykuuuu biraz uykuuuuuuuuu
bütün isteğim buydu
bodrum bodrum
bir zamanlar aşık olmuştum
ama şimdi ismi neydi unuttum
bodrum bodrummm...
gunde 8 saati ideal olan,er ki$inin ruyalar alemine geci$teki dinlenme odası..

(bkz: ruya)
bazıları için hobidir ve diğer herşeyden daha önemlidir.
benim şu aralar hiç kullanmadığım fakat dünyadaki en güzel rahatlamayı sağlayan çiş yapmaktan sonra gelen insanlık durumu...
(bkz: çiş yapmak)
göz kapaklarının düşmesi,vücudun gevşemesi hali.gece gelmeyen gündüz gitmeyen şey...güzel bişey
GECELERi GELMEYEN GÜNDÜZLERi iSE HiÇ GiTMEYEN HAYATTAKi EN BÜYÜK VE VAZGEÇiLMEZ ZEVK.
HALK ARASINDA AYRAN iÇiNCE GELDiĞi SÖYLENiR.
gece ruh ve bedenin kavuştuğu süreç. günlük koşuşturmaların son durağı. tatlı mı tatlı. uyanması olmasa.
hayatın anlamının gizli olduğu ve iş hayatına atıldıktan sonra en çok özlenen şey.
gelesi, gelmiyorsa getirilesi, o da olmuyorsa hiç birşey yapmadan sadece yapılası şey.
(bkz: sığınak)
alıp götüren şey. her şey sizin aklınızda biter uyurken ve yaşarsınız hayalinizdekini ve korkularınızı ve diğerlerini ki biz buna rüya diyoruz. yani uyurken rüya görüyoruz.
(iyi geceler)
sabah serinliğinde daha bi güzel olan eylem.
belam.
az yapıldığında insanın gününü mahveden, çok yapıldığında da sürekli yapılmak istenen...
ölümün tatlı kardeşi.* *
bir orhan veli şiiri. şöyledir:

UYKU

Üzerinde beni uyutan minder
Yavaş yavaş girer ılık bir suya,
Hind'e doğru yelken açar gemiler,
Bir uyku âlemine doğar dünya.

Sırça tastan sihirli su içilir,
Keskin Sırat koç üstünde geçilir,
Açılmayan susam artık açılır
Başlar yolu cennete giden rüya...
ruhun pamuk ipliğine bağlı olacak kadar özgür olup dolaştığı zaman.
içinde bulunulan kısa süre içinde, gerçek hayatta işlenemeyen tüm güzel günahların caiz olduğu sanal ortam hali.
bir nevi hayal alemine geçiş kapısıdır... bilmecelerde de dendiği gibi ondan tatlı bir şey yoktur...
su anda kıcını yırtarcasına beni cagirandir efenim,amma ve lakin ona boyun egmeyecegimdir, otuzbes yasalti da boyun egmemelidir!ama yine de bi gozleri dinlendirmek gerekir*
ölümün provası