bugün

Şarkıları harika olan,beni fazlasıyla etkilemis bir filmdir.
kopya çeken öğrenci söylemi.

yok o filmi izlemedim.
çok güzel filmdir. şarkıları da süperdir. yalnız kerem bürsin biraz alakasız olmuş sanki filmde. * olsun be. gülüşü yeter.*

--ağır spoiler içerir--
son sahnede ayperi'nin ablasına sahnede "unutursam fısılda" dediği an gözlerimden yaş gelmesine engel olamadım.
--ağır spoiler içerir--
Ikinci serisi "unutursam mesaj at" olacak filmdir.
izlense de olur izlenmese de olur bir film ama gayet güzeldi gerçekten farah zeynep abdullahın sesi de çok güzeldi o kadar güzel oynuyor ki farah zeynep olarak değil de tamamen ayperiyi hissettiriyor. Ama ağlayacak bir şey yoktu bana göre.
Basarili cagan irmak filmi.
Cagan irmak'in artik yaslandigini gozler onune seren film.

Babam ve oglum nerede, bu nerede.
(bkz: atlara fısıldayan adam)
bokum gibi bir filmdir. ayrıca alziemer hastalığıyla alakası yoktur. manik ve depresif olmak üzre iki şekilde yaşanır. çeşitleri pek boldur ama belirtiler aynıdır. ikisine de yakalanmış iki insana bakmış biri olarak hümeyra' nın asla ve asla bir alziemer hastasıyla alakası olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Aglamaktan yuzumu tavuk gotune donduren filmdir her seyden ote hocam ası olcakmisiz diyen kizin basroldeki genc ayperiden daha yetenekli olmasida ayri bi ironidir.
Bu film benim nezdimde 10 üzerinden 7 alabilir. Kesinlikle sinemaya gitmeye değer bir filmdir. Kesilen 3 puan senaryodaki gözle görülür eksik ve aksaklıklarındadır. Ancak bunlar filmin "kötü" olduğuna delalet etmez. Güzel filmdir.
izlemeye değer bir türk filmi. şu son zamanlarda holivud filmlerine biraz alerji oluşmaya başladı bende. benzer karakterler, benzer senaryolar can sıkmaya başladı. artık filmin sonuna kadar dayanamıyorum bile. bilim kurgu türü filmler yine izletiyor kendini ama aynı klişelere onlarda da rastlamak mümkün. bu durum da bir süre sonra katlanılmaz bir hal alıyor.

bu filmde klişeler hiç mi yoktu? gayet de vardı tabi. spoiler verip bunları açıklayacak değilim. fakat çağan ırmak filmlerinin en takdir ettiğim yönü, çok güzel bir şekilde hazırlanmış diyaloglar ve bu diyaloglara mükemmel biçimde hayat veren oyunculuklar. bu filmde de aynısı vardı. filmin içine öylesine dalıyorsun ki bir an olsun sıkılmıyorsun. ben sıkılmadım en azından. ve o oyuncuların enerjisi o kadar yüksek ki onlar güldüğünde sen de gülüyor, ağladığında sen de duygulanıyorsun.

farah zeynep abdullah'a ve hümeyraya ayrı parantez açmak lazım tabi. bu zeynep abdullahın enteresan bir çehresi var. iki makyaj yapıyorsun, oluyor sana liseli. biraz daha makyaj yapıyorsun, olgun bir ruh haline büründürüyorsun, al sana 30lu yaşlarında olgun bir kadın. uygun makyajla 15-40 yaş arasını hiç zorlanmadan oynayabilecek bir oyuncu. ve enerjisi de çok yüksek. dediğim gibi, o gülünce gülüyor, ağlayınca hüzünleniyorsun.

hümeyra da rolünün hakkını sonuna kadar vermiş. bu kadının oyunculuğuna ben söyleyecek bir söz bulamıyorum gerçekten. ayrıca filmin kendine özgü pek çok yeniliği vardı. bir kere kadının baskın olduğu bir filmdi. çok sık rastlamıyoruz bu tarz filmlere. senaryosu şaşalı değil belki ama artık bıkkınlık veren dandik aşk filmlerinden olmaması bile güzel. dram arabeskleştirilmemiş, zorla ajitasyon yapılmamış. bu da takdire değer.

eksik yönleri de muhakkak vardır ama bence gidip görülmesi gereken bir film. hümeyranın ablasına açılması kısmındaki diyalog bence filmin öyle o kadar tırı vırı bir film olmadığına ikna etmeye yetiyor.
bu kadar abartılan bu kadar boş bir film görmedim verdiğim paraya acımadım ama normal standart ta klasik bir filmdi akıcılık yoktu.
türk filmidir. güzel yorumlar almıştır.
Bir Çağan Irmak yapımı. Geçen izledim sinemada. 5. Haftasiymis. Sağlam film. Ayrılan zamana kesinlikle değer.
benim bir kardeşim yok. bildiğim kadarıyla kadın da değilim. sinemada gittiğim bir FiLME asla ikinci kez gitmem. şarkıcılıkla alakam yok. beni baskılayan bir ailem de yok. hayatta yapmak istediğim şeylerle ilgili karşımda duvar gibi duran kimse de yok çok şükür. taşrada da yaşamadım. doğal olarak, şükürler olsun ki, bir aile özlemi çekerek bir ömür de geçirmedim. hayatta hiçbir zaman aşık olduğum kişiyi hayallerimin dışında da bırakmadım, bırakılmadım da. 70'lerde de yaşamadım, doğal olarak o yıllara bir özlemim de mevcut değil. annem ve babam hayatta, doğal olarak durum onların varlığı ya da yokluğu ile ilgili de değil. hayatımda çok vefalı veya fedakar da olmadım. aynı şekilde bana karşı çok büyük vefa ya da feda ile de karşılaştığım söylenemez.

be kardeşim o zaman ben bu filmde neden ağladım? hadi ağladım diyelim. neden ikinci kez gittiğimde daha da çok ağladım? demek ki insanlar sadece kendilerinden bir şeyler buldukları filmlerde bu kadar duygulanmıyorlarmış. demek ki insanlar sadece kendisinden bir şeyler bularak hüzünlenmiyorlarmış. demek ki "kendini yerine koyabildiğin için", "başına geldiği için", "başına gelmesinden korktuğun için" ya da "bir arkadaşının başına geldiği için" hüzünlenmeyebiliyormuşsun da.

be kardeşim o zaman ben bu filmde neden ağladım? hadi ağladım diyelim. neden ikinci kez gittiğimde daha da çok ağladım?

mehmet günsur, hümeyra, ışıl yücesoy, gözde çığacı ve farah zeynep abdullah gerçekten muhteşem bir iş başarmışlar. sadece oyunculukları için bile izlenmesi gereken filmdir. bilhassa ışıl yücesoy ve hümeyra olağanüstü işler çıkarmışlar. helal olsun.
isminden cok daha enteresan olan film , güzeldi .
güzeldi ama olağanüstü abartıldığı kadar iyi değildi.
mükemmel ötesi değil ama kesin izlenmeli.
başkası fark etti mi bilmem ama filmde ayperinin kullanılan evi-şu havuzlu lüks olan- çağan ırmağın daha önceden dizisinde kullanılan evle aynı.kendi kendine gönderme yapmış sanki..
çok merak ettiğim çağan ırmak filmidir.
guzel gencler izleyın mesele ablasıyla kardes aynı adamı sevıyor degıl sadece.
Farah Zeynep Abdullah'a aşık eden film. Ulan bu kadın bu kadar güzel miydi be? Ayrıca filmdeki siyah saçlı hali daha çok yakışmakta kendisine
bir babam ve oğlum ayarında olmamakla birlikte yine de oldukça başarılı bir çağan ırmak filmi. dönemsel detaylar pek hoş. özellikle konser ve şarkı söyleme sahnelerine bayılacaksınız. misal;
http://galeri.uludagsozlu...unutursam-fısılda-691477/

gürkan uygun abi de yükselişini bu filmde de küçük ama kilit bir rol oynayarak sürdürmüş. başrol oyuncularına diyecek yok zaten, keyifle izleniyorlar.
mehmet günsür' in hatırına gitsem mi dedim..farah zeynep abdullah' ın iticiliği daha etkili oldu..çağan ırmağın benim için sıradanlaşmış oluşu da son noktayı koydu.gitmem ve de izlemem..
Her şeyin bir anda olup geçiştiriliverdiği, verilmesi gereken bir sürü hissin es geçildiği çağan ırmak filmi.