bugün

haco: hamamda dikkatimi çekti, yine boş geziyosun.

ali osman (şener şen): ben tövbe ettim, bıraktım silahı.

haco: olmaz: su uyur düşman uyumaz.

ali osman (şener şen) : uyumuyorlar zaten, hepsi mezarda.

(kabadayı)
gemide

--spoiler--
sen oyle san, sen oyle san, pezevengi oldur biiiir cinayet , kizi al ikiii adam kacirma, kizi en az iki kisi sik ucccc irza tecavuz, her gece esrara takil nerden baksan dort icicilik, heriflerin cebinden paralari al besss gasp, butun bu boklari yedikten sonra, polislerin suratina bakip, kusura bakmayin abiler butun bunlar kazayla oldu diyemezsin...adamin gotunden kan alirlar kamil kan....

neyseee....neysee....kari orospu siktik, herif pezevenk oldurduk, paralarini aldik, demezler mi ulan siz misiniz bu kentin zaptiyesi....sikerler olm hepimizi sikerler, amina koduumun boksoru, ne isler acti basimiza...
--spoiler--

ağır roman

--spoiler--
savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye;
zaman ki sana hasta oldu.
incelikli haytasin!
nüksederken raksını mahallenin maşallahı eyvallahı;
güzeldik be oğlum..

şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
--spoiler--
--spoiler--
benim yerimde olsaydın kedicik,benim yerimde olmak istemezdin.*
--spoiler--
-bu sefer başka güzel orospu!
(bkz: masumiyet)
türkiye'de hiç bir başarı cezasız kalmaz
senin öğrendiğin kadarını ben unuttum evlat.

(devrim arabaları)
dar alanda kısa paslaşmalar

--spoiler--
Bak koçum! Belli olmuyor ama benim bir tek kulağımın arkası kaldı. Artık acı çekmekten ve acı çektirmekten zevk almamayı öğrendim. Sevgililer, bizim olanlar ya da olmayanlar. Hepsi iz bırakır. Bu izler şimdi seninki gibi çok derinini çiziyor. Hepsi kalır ama inan yeni izler de olacak. Yaşlıları düşün, sanki her şeyi bilirlermiş gibidirler ama öyle değil. Ne kadar acı çekersen çek şunu hiç unutma; çizilecek bir yer hep vardır ve çizecek bir yer... Ressam olur insanlar başkalarının kalbini kazıya kazıya ya da resim olurlar senin gibi kazına kazına..
--spoiler--
--spoiler--
böyle gollarımı açeydim iki yana… tuteydim onu. tuteydim onu ben… gitme deyeydim, gitme! onbeş sene evvelsi… dureydim böyle, nuran… tuteydim. sarıleydim böyle evladıma, gitme deyeydim. gitmezdi o vakıt… galırdı… ağzım dilim lâl oleydi… git deyen dilim kopeydi… benim yüzümden!!!
--spoiler--

babam ve oğlum filminin en can alıcı sahnesinde gerçekleşen ve çetin tekindor'un o repliği söylerken, sanki olayı yaşıyorcasına izleyeciye aktarması, benim bir filmde ilk kez göz yaşı dökmeme sebep olmuştur.
polis: http://www.youtube.com/watch?v=n_EH7mNHBag&feature=related
güneşin oğlu: http://www.youtube.com/watch?v=VI5z6wP1a5I
--spoiler--
bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!
--spoiler--

edit = biri çıkıp çalışkan ahmet'i yazsa bari..
(bkz: asuman orospu asuman)
--spoiler--

ibrahim olan, sakata mı geliyor?

--spoiler--

(bkz: pardon)
komser şekspir'de baba kızına sahnede:
-pamuk prenses dur!bu elmayı yersen ölürsün...
--spoiler--
güzelleş be oğlum şimdilik ölümüne kadar hayattasın.
--spoiler--

(bkz: ağır roman)
"Hiç aradığın şeyi bulduğunda, bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı ?" - Kaybedenler Kulübü

veeeee bir de;

"Hayat hep esrarengiz ve biz hep firardayız kendimizden." - Hayatımın Kadınısın
(bkz: sen hangi şarkıyı söylüyorsun ha)
(bkz: döverim seni hepinizi döverim ulen)
cüneyt arkın
kaybedenler kulübünün her repliği bu başlığın altına girer bir tanesini yazayım bende.

--spoiler--
-kızların olayı nedir biliyo musun , önce bizi biz yapan özelliklerimize aşık olurlar sonra da onu bizden almak isterler.
--spoiler--
auuuuuuuuuuuuuuuum.(kaybedenler kulübü)
yeşilçam'dan zihnime kazınanlar;

güzel olduğunuz kadar küstahsınız da.

size baba diyebilir miyim amca.

senin annen bir melekti yavrum.

annem ben küçükken ölmüş, babam ise bizi terk etmiş.

sen koskoca fabrikatör fehmi beyin kızı, ben ise emrinizde bir şöför parçası.

allahım görüyorum, görüyorum.

bedenime sahip olabilirsin fakat ruhuma asla.

evimnin kadını, çocuklarımın anası olacaksın.

ağlamıyorum, gözüme toz kaçtı.

annem göster ama elletme dedi.

buda mı gol değil hakim bey.
-polis niye takip ediyo seni?
-heççç ben kaçıyorum diye kovalıyo.
+ben bu adamı tanımıyorum amirim.
+muzo beni tanımıyorsa ben onun evinde ne arıyorum peki ?
(bkz: pardon)
(bkz: seni hiç sevmiyorum sütoğlan)
my name is bond... james bond.
-bir sokak çapkınına yüz vereceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
-çapkın değilim yüksek mühendisim.
-faşo nedir la?
-böleee ipne gibin, puşt gibin bişeydir.

(bkz: kibar feyzo)
"öfff malzemeye bah"

(bkz: şener şen)
-ramazan kim ?
+ oğlun tanımazsın.

vizontele