bugün

öyle uzun uzun açıklamalar yapmaya gerek yok. kısaca Hiçbir zaman aklımızdan çıkmayan unutulmayacak film sahneleridir.

örn : mar adentro da * ramon sampedro nun odasının camından dışarı uçmayı hayal ettiği sahne.
godfatherda michael corleone nin pizzacıda tuvaletten silahı aldıktan sonra adamları indirdiği sahne güzel bir örnektir...

io non ho paura da tutsak edilen çocuğun özgürlüğüne kavuşup gün ışığına çıkmasıda güzel bir sahneydi...
godfatherda yatağın üzerinde kesik at başı bulunan sahne
scarfacede al pacinonun öldürüldüğü sahne
testerede testerenin ayak kesmek için kullanıldığı sahne
fight clubda marla singerın karşıdan karşıya geçtiği sahne
pulp fiction: vincent'ın yanlışlıkla marvin'i vurduğu sahne.
requiem for a dream in neredeyse bütün sahneleri. fakat illa birini yazmak gerekirse sara goldfarb ın buzdolabını canavar olarak gördüğü sahne.
braveheart ta wallace ın bruce tarafından ihanete uğradığını anladığı an.
scarface'de tony'nin * arkadaşı manny'yi * vurduğu sahne.
nothing hill de hug grant in caddede yürürken fonda aint no sunshine çalması ve beraberinde mevsimlerin değişmesi..
(bkz: star wars) (bkz: empire strikes back) te darth vader la luke skywalker arasında geçen duel ve akabindeki baba muhabbet...
breatless. final sahnesi.
duvara karşı filminde sibel in sezen aksu nun yine mi çiçek şarkısı eşliğinde dolma hazırladığı sahne.
crash filminde küçük kızın kurşun geçirmez yeleğiyle babasına ateş eden adamın önüne geçmesi
komser şekspirde kadir inanarın atatürke ağlaması"çok yalnızım be atam"
rain man de tom cruise nin abisini almaya giderken mongol bir kardeşimizle karşılaşması
dustin hoffmanın asansörde öpüştükten sonra hakimin nasıldı sorusuna "ıslak" demesi
lotr3 de eowyn in bitch kingi öldürüp "im no man" demesi **
daha uzar
babam ve oğlum'da acili babanın hastane dönüşü üstünü başını parçaladığı sahne.
Disco Inferno'nun yukarıda bahsettiği düelloda,
tam olarak luke'un elinin koptuğu an. izlerken gerçekten sağ elimde bir acı hissettim.
başka bir şehirde yaşayıp ta beni görmeye gelen sevgilimi uğurlarken ona el sallayıp hüngür hüngür ağladığım sahne...
(bkz: benim hayatım film olmuş)
vizontele tuuba sonunda otobüsün dağa tırmandığı sahne.
house of wax(mumya evi)'de kurbanlarını mumyalıyan katilin, elisha cutbert'in ağzını bal mumu ile kapatması. onu aramaya gelen abisine sesini duyuramaması, elini mazgaldan dışarı uzattığı anda katilin pense ile parmağını kopartması...
gönül yarası filminin sonunda Timuçin Esen'in Meltem Cumbul'u vurduğu sahne...
meet joe black filminde karşıdan karşıya geçen brad pitt e araba çarptığı sahne.
(bkz: öd patlaması)
kadir inanır : söyle sewiyormusun beni?
zawallı kadın : seni sewiyorum
kadir inanır : bir daha söyle
kadir inanır : bir daha söyle
kadir inanır : yalaaaaaaaaan o......... şırakkkkkkkk (tokat geldi)
eternal sunshine of the spotless mindda filmin sonundaki diyalog:

joel (jim carrey): wait!
clementine (cate winslet): why?
joel: i don't know. just wait... for a while.
stigmata filminde patricia arquette'nin donup "il messaggero non importante"* cumlesini kurdugu an unutulmaz film sahneleri arasindadir. bir de metroda stigmata sahnesi vardir, kamera yuze zoom yapmistir ve o guzel mavi gozler insani alir goturur.

http://www.kinoweb.de/fil...00/Stigmata/pix/stig4.jpg
the godfather 2 Kay evi terketmiştir. çocuklarını ziyarete geldiği birgün micheal corleone solana doğru iner. Kay'de tam kapının önünde çıkmak üzeredir. Micheal kapıya doğru ilerler. herkes Micheal'ın Kay i tekrar eve çağıracağını ve dön diyeceğini zanneder. fakat micheal kapıyı kay'in suratına kapatır.
before sunrise da plak dinleme odasında geçer. yeni tanışmış olan jesse ve celine napacaklarını bilmez bir halde viyana sokaklarında dolaşırken bir plakçıya girerler. celine, şimdi ismini hatırlamadığım bayan bir şarkıcının plağını alır eline ve jesse'yle beraber dinleme odasına girerler. şarkı çalmaya başlar ve yeni tanışan ikili birbirlerine kaçamak bakış atmadan duramazlar. arada birbirlerinin bakışlarını yakalayıp kafalarını hemen öne eğmeleri sahneyi sahne olmaktan çıkarmış, adeta "bu gerçek aşk bee" dedirtmiştir. güzeldir. etkileyicidir.
Sünnet düğünümde sünettçinin bana yaklaştığı ve benim korku dolu gözlerimle çığlık attığım sahne..izlediğim en tüyler ürpertici sahnedir..